TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Poisitive @socialpoi
#reach: 1720   ( 1491st )
#followers: 1720   ( 2637th )
@dArsovec Не разбирам како луѓето го замислуваат светов без полиција искрено, би сакал некој да ми објасни накратко без да се занесува дека живееме во некоја утопија
0ReTweets0Favorites·Details
@dArsovec Што би спречило некој насилник/криминалец да ти одземе нешто во таква ситуација?
0ReTweets0Favorites·Details
@astrogrev Who believes this shit man
0ReTweets0Favorites·Details
@dArsovec Фактот дека постои институција што ќе го спроведе прекршувањето на законот
0ReTweets0Favorites·Details
@dArsovec Whatever man :) Си кажав најнормално дека не ми е јасно ама не верувам дека некој може да објасни.
Во мои очи луѓето кои мислат дека не треба да има полиција немале баш некој реален проблем во животот поврзан со криминал и насилство
0ReTweets0Favorites·Details
@astrogrev Fake as fuck :)
0ReTweets0Favorites·Details
@astrogrev Па има многу фактори, не би разглабал тука ама би рекол пошто е очигледно.
Од тоа што видов, неколку луѓе трчаат околу куќа и пукаат во прозори. That's about it, ете сума сумарум за други луѓе што планираат да потрошат 12 минути од животот.
0ReTweets0Favorites·Details
@astrogrev Исто непрофесионално се поставени, премногу аматерски изложени на опасност.
После тоа има некои рандом слики, дел од нив цензурирани и „повик“ за донации.
That's about it :)
0ReTweets0Favorites·Details
@astrogrev Не мора да имам воен бекграунд за да знам дека не се седи до прозор од куќа ако мислиш дека има војници внатре, и при тоа после пукаш низ тој прозор „за секој случај“ 🤡
Во суштина нема ништо на видеото што би укажало на тоа дека дечките таму ја кажуваат вистината
0ReTweets0Favorites·Details
@astrogrev Само лапаат гледаност и кликови. Буквално нема ништо конкретно на видеото, освен мажи како трчкаат околу куќа и пукаат во нешто рандом.
Value: 0
0ReTweets0Favorites·Details
@astrogrev Небитно е дали имам воено искуство или не. Муабетит ми е дека е очигледно фејк и стојам на тоа + тврдам дека освен логика и критичко размислување не ти треба експертиза за да го видиш тоа
0ReTweets0Favorites·Details
@astrogrev Па ако овие во видеово тврдат дека ослободуваат таму и се борат.. ;)
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Грeвastrogrev8
2Darko Arsovskidarsovec4