TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sofre Trifunoski @sofretrifunoski
#reach: 67122   ( 285th )
#followers: 411   ( 9021st )
#1
Имам пријатели кои работат по 18ч дневно со водо-парно, електрични инсталации.... возат Q7, Кајени... имаат под 30 години и да, не кукаат по социјални мрежи, како нивните не им створиле ништо. Туку ги засукале ракави и го испотиле газот.
36ReTweets289Favorites·Details
#2
ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ?! КУРОВ МОЈ! Во Македонија ќе се воведува сегрегација....
Но, дали господине @Zoran_Zaev во Гостивар, Тетово, Дебар... каде што македонците се малцинство, ќе субвенционирате запослување за нас или меѓу редови ни кажувате ДА СИ БЕГАМЕ ОД ТУКА?
29ReTweets202Favorites·Details
#3
Цела недела твитате за тие што заминале и тие што останале во државата. Кој е заклучокот? Дали е успех да отидеш во Германија да работиш во мекдоналдс за 1200 евра плата, а да плаќаш 600 евра стан или е успех тука во Македонија, да створиш за еден пристоен живот?
18ReTweets93Favorites·Details
#4
@ivanovavz Може, да и се одзаме старателството. Такви монструми што и ебаа мајката на државата, што ги влечеа луѓето за уши, што го криеја убиството на Нешкоски, не заслужуваат да бидат родители.
7ReTweets24Favorites·Details
#5
Оваа година еквиноциумот е на 22 септември, завршува летото и почнува есента, а пак кај мене започнува денеска започнува 42-то "лето".
0ReTweets45Favorites·Details
#6
@Protivizam1 мене еднаш ми скурчи еден од стопанска и го прашувам да ли се снима, ми вика да. кога сум почнал да го пцујам рафално и на крај му викам да ми пушиш курот, тој од таму и ти мене и ти мене😂😂😂
3ReTweets2Favorites·Details
#7
Денеска бев Скопје и ми отиде Дестан напамет, реков ќе прошетам и кај Мурат Паша џамија влегов во една бурекџилница. Јадев 2 бурека и јогуртче и му викам на дечкото да платам, ми вика 70 денари, али 2 бурека му викам, да 70 денари.... 30 денари бурек со месо, Гостивар е 70 ден
2ReTweets9Favorites·Details
#8
Што е работава??? Пајакот цела недела крева непрописно паркирани автомобили, денеска на пазар полицијата пишува казни за неносење маски. Јас ви викав, уште долго ќе го чуствувате отсјајот на Наќе!
1ReTweets4Favorites·Details
#9
@Nikola_Dimcev Откако почнале да работат, виделе дека досега ништо не работеле. А ги има со лопата да ги ринеш
1ReTweets9Favorites·Details
#10
Колку си грешел(прашај ги бившите сопартијци), требало ѓаволот лично здраво да ти рече. https://t.co/JfQxO7Quna
1ReTweets7Favorites·Details
#11
И оваа отишла со паметот... https://t.co/ZKeNLJKQWn
1ReTweets2Favorites·Details
#12
@Karbonopsina @nesosk Ендуро, АТВ, вила Маврово... Јас мислам единстена мана е томос на чамецот, мењај брзо закачи една пента 😂
0ReTweets4Favorites·Details
#13
@Karbonopsina @nesosk или па џабе све... не може маж да заработи, колку што жена може да потроши... 😂
0ReTweets4Favorites·Details
#14
@mindplumber https://t.co/d2n8nJyAfM
Кога го гледам типов како готви се најадувам
0ReTweets4Favorites·Details
#15
@Protivizam1 во Гостивар градежништво, мајсторите тие што ѕидаат земаат од 40 евра нагоре дневница
1ReTweets1Favorites·Details
#16
@Protivizam1 а овие велешани се сите? кога ви се намножија толку... 😂
1ReTweets1Favorites·Details
#17
@_Lazrim ти дошол @Maloto_Kamperce на пиво
0ReTweets3Favorites·Details
#18
@arthurgordonpy3 да не е од Боркица, Грујо е евнух
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@tome_corner Отец Пимен, легенда, голем космополит! Голем поздрав до двајцата!
0ReTweets5Favorites·Details
#20
@nesosk Фил Колинс андеррејтед бубњар, а на Ролинг Стоунс меѓу 30 најдобри бубњари на сите времиња. Имаше Гостивар пред 20 години кафич Текила од околу 200 м2 со еден пар 901 беше озвучен ,култен звучник....
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Противизамprotivizam110
2mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber7
3Нешоnesosk4
4Александарtrik5ter3
5Сплинтерsinisa_goliotok2
6Karbonopsinakarbonopsina2
7Dr. Phalluslesenpeperut2
8Duchess🏴‍arthurgordonpy32
9🧠Бреинсторм🌪brainstormmkd2
10Cenece_ne2