TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Максим Ѓорѓија @soldieroftruthv
#reach: 31044   ( 925th )
#followers: 128   ( 21004th )
Европа почнува сериозно да се клима.
Протести против европската политика на санкции кон Русија која доведе до бумеранг ефект. https://t.co/t8LwBKDUuD
25ReTweets75Favorites·Details
Путин се сретнува со девојка-новинар која е слепа. Таа му подарува рачно изработена дрвена фигура. После 4 години, нејзиниот подарок се наоѓа во кабинетот на Путин.
Идиотите од Г7 го исмеваа заради неговите мачо фотографии. Споредете го со сенилниот педофил, Бајден. https://t.co/izqmSxYGq6
16ReTweets80Favorites·Details
Сакате во ЕУ? Сменивте име заради ЕУ? Размислете малку. Во Холандија поради новите идиотски закони за намалување на нитроген од 30%, многу фармери ги затворија фармите. Бесни на владата, го блокираат сообраќајот во целата земја. https://t.co/x6b7U0rUTO
14ReTweets38Favorites·Details
Планирано во 2015 со симулации.
Криза за храна, игри на глад. А ние си мислиме озбилни и паметни луѓе го водат светов. https://t.co/nIjNYULLf1
11ReTweets16Favorites·Details
Во неколку градови на Буркина Фасо се одржаа протести против присуството на француската војска во земјата, со барање тие да бидат заменети со руски војници. https://t.co/wFalrRSfXm
11ReTweets32Favorites·Details
@Torko_Mk @roze_______ Се ова ни се случува откако НАТО ни се закани со бомбардирање на Скопје ако не се повлече армијата и полицијата од Арачиново. Се потоа е историја.
Присилно потпишување Рамковен, Бадинтерово правило, вработувања на полуписмен народ по рамковен според %, двојазичност, итн....
11ReTweets29Favorites·Details
Операторот на далечинското на Бајден, заспал нешто. https://t.co/ccWQxPJAP0
8ReTweets20Favorites·Details
Украински војници бегаат како муви без глави, со возило без да знаат дека мостот е срушен. https://t.co/Mam8lhfKR7
7ReTweets15Favorites·Details
Big soul. God's soldier arrive in Divine Garden.Thank you Dr. Zelenko for your courage and inspiration. God bless you. 🙏 https://t.co/GAPUqd3B5b
6ReTweets18Favorites·Details
Западноевропска диктатура кон новинарите кои објективно известуваат од Украина.
Алина Лип известува за десетици илјади тони изгорена пченка во Мариупол од армијата на Украина, за која западните и укр медиуми тврдеа дека ја запалиле русите. И се заканува затвор од 3 години. https://t.co/YWBCLooVun
6ReTweets10Favorites·Details
Германец кој живее во Русија, објаснува во што е вистинската сила. Се е јасно, брат. https://t.co/8kUXLAnHiD
6ReTweets17Favorites·Details
@sophiadahl1 EU and USA fueling war in Ukraine.
5ReTweets19Favorites·Details
ВАЖНО! НОВА НАУЧНА СТУДИЈА: ФАЈЗЕР BAKЦИНАТА ЗА KOBИД ЈА НАМАЛУВА ПЛОДНОСТА КАЈ МАЖИТЕ https://t.co/aqrr2UHwd8
6ReTweets11Favorites·Details
Од западните вредности, издвојуваме:
Велосипедски маратон, голи. https://t.co/93wyg314Tj
6ReTweets12Favorites·Details
@sophiadahl1 The same guy, intimidate my country to change it's history, language, culture, just to enter in "democratic EU".
1ReTweets2Favorites·Details
@VmroDpmne7 Само Путин има лек за овие. Ќе чекаме.
0ReTweets4Favorites·Details
@sophiadahl1 Emperor Palpatine (Klaus Schwab) warns us!
But God will not allow these bastards to reign the world.
1ReTweets1Favorites·Details
@KuSdsm @Zoran_Zaev Па Зоки ќе го запрел лудилото.
Како може да го запре, кога тој го почна предавството?
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мaргаmkdprolet6
2Врапчеvrabce156
3Крмовkrmov_borislav4
4Рејмонд Редингтонredington_m54
5Moon Pearlroze_______2
6Сплинтерgoli_otok2
7Sashe Ivanovskisasheivanovski2
8Професор Др. Цветковиќtome_corner2
9Сѓлф274849282849kcfjsbeh2
10👌КАуркаТА👌kaurkata9032