TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bozidar Spirovski @spirovskib
#reach: 79917   ( 61st )
#followers: 908   ( 4944th )
Македонските математички херои - 2022 Кипар
Злато, две сребра, една бронза, две пофалници. https://t.co/S9dNHc3vLX
124ReTweets757Favorites·Details
Утрово ме касна куче додека возев точак, па 🧵 да споделам искуства

Ме нападна на успонот Говрлево - Долно Соње.
За среќа не е голема повредата, но сепак е искината кожата и мора да се истераат сите вакцини и протоколи.
1/
24ReTweets109Favorites·Details
Божо Софрониевски, Таска Балабанова и Мите Грозданов

кој разбра, разбра 🤷‍♂️
13ReTweets180Favorites·Details
@sneznosnezno @KRodzers Најголем успех на Македонија на Балканска Математичка Олимпијада досега.

🥇 Никола Спировски
🥈🥈 - Дамјан Давков и Јан Стојановски
🥉Алексиј Тасиќ
пофалници - Јасна Илиева и Блаже Суклевски

Браво деца! https://t.co/Xb7cESLQCC
16ReTweets79Favorites·Details
Денес бев на втора доза вакцина против беснило во клинички центар заради каснување од куче скитник
Пред клиника за инфективни болести четири кучиња скитници од кои едно агресивно се загнуваше на луѓето што влегуваа во клиника
@CityofSkopje нешто да реализиравте околу глутниците? https://t.co/RTRFOkS6Fg
18ReTweets53Favorites·Details
❤️💀🤖 says hi @elonmusk https://t.co/RzxEovWhI1
1ReTweets3Favorites·Details
Среќен празник, другари Пионери
(позајмено од @stevkov) https://t.co/1mTNiqEqRS
1ReTweets3Favorites·Details
This aged well... https://t.co/XW0Sz5p3rE
2ReTweets5Favorites·Details
If your significant other understands the relationship between these photos, don't let them go!
#scifi https://t.co/Ejfow5DtvI
1ReTweets1Favorites·Details
@masteryoda985 @CityofSkopje Јас побарав решение, не предложив насилство.
0ReTweets3Favorites·Details
позајмена уметност на денот https://t.co/oLa1t4ir7L
0ReTweets5Favorites·Details
Рубенс Муратовски, Благоја Чоревски, Петре Прличко https://t.co/cvktLYWEIc
0ReTweets2Favorites·Details
@__lence__ Денес ја изгледав, ме потсети на Соларис (книгата и филмот на Тарковски)
0ReTweets1Favorites·Details
@kenzoawa Јас се држам до unbearable (not young) snob
0ReTweets1Favorites·Details
@Giotto_mkd @kenzoawa им фали cold brew...
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Awa Kenzōkenzoawa4
2Град Скопјеcityofskopje2
3snow whitesneznosnezno1
4Кенни Роджерсkrodzers1
5Master Yodamasteryoda9851
6L__lence__1
7Џотоgiotto_mkd1
8GKkg_ohrit1
9100Marki100deutschemark1
10Dzanna Mollydzanna_molly1