TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 31026   ( 885th )
#followers: 2778   ( 1476th )
Граѓаните никако да сфатат дека најстрашната работа во државата и извор на сето зло (мали плати, константна криза од секаков вид, лошо здравство, школство и се останато што ги загрижува) е невладеење на правото кое е татко и мајка на корупција и тоталната неодговорност на власта.
10ReTweets78Favorites·Details
Министрите за финансии и економија ни кажаа дека владата се согласила да го плати рекетот на БЕГ без да не консултира, а се за наше добро.
Знаете нели дека всушност рекетот ќе го платиме сите ние, и тие што имаат парно и тие што во живот не виделе радијатор, солидарно.
13ReTweets57Favorites·Details
За демократија и цивилизираност. Треба да се знае, па да се одговори кога треба. Уосталом видовме како работи демократска полиција вчера. https://t.co/CWrvVCv7Or
6ReTweets15Favorites·Details
Russia is preparing invasion on the world! Uuupss ... https://t.co/nwQvQYQvKk
2ReTweets6Favorites·Details
@GoceOdPrilep @Blau_Wagen Сите ние со или без парно ќе го платиме рекетот на БЕГ и ТЕ-ТО, туку зошто никој не прашува зошто пресветото вмро во 2012 на брзинка ја закопа Топлификација и греењето му го даде на БЕГ, неколку месеци пред да почне да работи ТЕ-ТО. СК имаше парно и пред тоа. Го грееа топлани.
1ReTweets5Favorites·Details
Изгледа сепак документите биле во ред, но за жал, како што ние во МК добро знаеме, кога државата нешто ќе науми ништо друго не е важно. Правна држава, ај не збори. И воопшто не е се работи за Ѓоковиќ, битно е што ова сега станува правно прифатливо. Така започнува тоталитаризам. https://t.co/5fpCJwe3Ok
1ReTweets5Favorites·Details
@unterstrich12 @ArslaJeMeniBog Магијата народски се вика „лева рака десен џеп“.
0ReTweets4Favorites·Details
2. Ако не е вакциниран, како тоа беше во притвор?
3. Кој ќе одговара ако процесот застари заради често заразување на обвинетите, адвокатите, судиите, обвинителите и сите други инволвирани.
0ReTweets4Favorites·Details
@arthurgordonpy3 Лиценцата на БЕГ истекува на 31.12.2022.
1ReTweets1Favorites·Details
Интересно инфо од страницата на БЕГ.
Цената на гасот за месец Јануари 2022 година согласно договорот со добавувачот на природена гас е определена како средна цена на јануарските фјучерси во месец декември 2021 година, кога цените на берзите достигнаа највисоко ниво. 1/5
1ReTweets1Favorites·Details
Во Париз денес! https://t.co/5lNTavRWt4
1ReTweets1Favorites·Details
Ееееејјјјјјј 8 години 57километри, и уште ги прават! Мора да е светски рекорд. Машинсветски, вс3ленски, а можеби и на севкупниот мултиверзум! https://t.co/5JVjinduEv
1ReTweets1Favorites·Details
Конечно здрав разум и вклучен мозок! Другиве стравот од болест, од казна, од блок, од исмевање им го затворил грлото и ни да писната. А можеби само толку е капацитетот па климоглават на се што ќе каже СЗО, ЕМА, комисијата, за заразни болести оти нели се експерт до експерт... https://t.co/uwQY5KbC6L
0ReTweets5Favorites·Details
@OhridTt @baljumbaljum Сега владата треба да го "национализира" привремено до 15 мај БЕГ и се додека она го плаќа горивото, сите финансијски трансакции да одат преку владини сметки. И да изврши ревизија и анализа на финансијското работење во последните години.
0ReTweets3Favorites·Details
@StojkoMojov Кај нас на 10,000 години. Ќе се начекаме. Нели гчедаш дека никако не сакаат да им се замерат на газдитем од било која бранша. Во кафеана може да се пуши, на „електричариве“ ќе им плаќаат сметки, на Ванчо исто, дури и пластичните кеси станаа еколошки ако им се исечат рачките.
0ReTweets3Favorites·Details
@StojkoMojov Немој ти така некој крадел. Гарант истрага ќе покаже дека се е според закон! Како за се досега.
0ReTweets6Favorites·Details
@GLASche____ И што научивме? Дека извршната власт е посилна од судската.
0ReTweets6Favorites·Details
Илче Халкидики го тури во шише тупамаросот од сдсм. Очигледно сдсм нема луѓе. Да ми речеше некој дека сдсм ваква карикатура на самите себе ќе станат ќе му речев дека апоите му се прејаки... А оно станале дамбетер. Среќа КрстеМ е на прав пат да направи иста папазјанија од дпмне.
0ReTweets2Favorites·Details
@IceBucks7 Ова е чист рекет од страна на ВанеЧ. Кога го купи Бег (од Сашо?) мислеше ќе има голем профит, арно ама енергетска криза + цени во плафон и сметката не излезе. Ама владата ќе му ги покрие загубите +малку профит од наш џеб. Секако ќе им даде бакшиш.
0ReTweets2Favorites·Details
Овој Борис од Енглеска кај е глуп,па и пијаница да ти бил!Ептен му лежеле собиранки и кога е време, а богами и во невреме.Кај напраил пијанка со мноооогу другарчиња, па уште и во денови на национална жалост, кога ниту цела фамилија не може са испрати покојник. Ова политичариве...
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Moon Pearlroze_______4
2💉 Горан 💉g0k1_sm0k14
3Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov3
4Патлак илити пиштолposlediknapik2
5Шишаркаshisharka_2
6IvoPopivopop_2
7Aleksandar Tortevskiatortevski2
8Blau Wagenblau_wagen2
9Ајс Тиicebucks71
10petonijaohridtt1