TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TheReal @stefan_tod
#reach: 91314   ( 120rd )
#followers: 3766   ( 800rd )
#1
Сега фали кафанџиите да излезат со барање до Мвр да не им прави алко-тест на возачите за да не им паѓа прометот во локалите
164ReTweets340Favorites·Details
#2
5ти ден препорака https://t.co/28dDogPXQ1
22ReTweets89Favorites·Details
#3
Може си ја запалил оставката
22ReTweets57Favorites·Details
#4
Испадна само оние што ги брмчат моторите на Партизанска дека трезни возат
18ReTweets54Favorites·Details
#5
Уште една пијачка и доаѓам https://t.co/tDqnleMDr3
6ReTweets24Favorites·Details
#6
Вчера беше многу гаден ден:
- загинат моторџија
- тепачка на девојчиња
- пукање во продавачка
- претепани професори
6ReTweets20Favorites·Details
#7
Најголемото дерби Работнички - Мзт може и да не се игра поради тоа што семафорот не работел

Да не почнат кавадарчани и нас да не зезаат @i999y
6ReTweets14Favorites·Details
#8
6ReTweets11Favorites·Details
#9
Со здравје да си го носиш https://t.co/utGVbnXhCZ
0ReTweets27Favorites·Details
#10
Не се давај легендо... ти претстои светското првенство во Русија....oh wait https://t.co/3pBo4i8r07
4ReTweets13Favorites·Details
#11
Чекајте малку....После 20 години навивачите на Јуве почнаа да коментираат судиски неправди. Ова вреди и пуканки да купи човек
3ReTweets14Favorites·Details
#12
На Јуве им се деси Јуве
2ReTweets14Favorites·Details
#13
Јуве протестира за досуден пенал у 94та...what a time to be alive
3ReTweets11Favorites·Details
#15
@atortevski Овие направиле поголема штета од директорувањето на Оливер Андонов таму
1ReTweets12Favorites·Details
#16
А другите населби ќе чекаме и кај нас на улица да згазат дете па да им се придружиме на ѓорчепетровци
3ReTweets6Favorites·Details
#17
Sunderland со речиси истиот состав што лани испадна од Premier, денес како последнопласирани испаднаа од Championship. Championship екипи да играат во француско би избориле пласман во еурокупови
2ReTweets9Favorites·Details
#18
И Зидан доби црвен картон на последниот натпревар....не е страшно
2ReTweets8Favorites·Details
#20
Гасете интернет доста е за денес https://t.co/l5bLq5I1WV
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Zarko Ristovskidecimalfawn421010
2Donatello™petrusevski1310
3Обичен Александарsendvicsovegeta9
4Baze Lazevskibazelazevski8
5Шаркатакиkapetan_taki7
6Josip Grbavacshkottt6
7Џотоgiotto_mkd4
8Mindрluмbеrmindplumber4
9Др Арсланагићarslajemenibog4
10Пердуфpikabu003