TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

AnaStevano @stevanoana
#reach: 46172   ( 710rd )
#followers: 694   ( 5689th )
#1
Замислете меѓународно реномиран уметник како Симон Трпчевски да твитнеше карта со автохтона Македонија. Wow.., па досега ќе имаше
1.Кривична од Хелсиншки
2.Кодош писма од Џабир Дерала и Борјан до Брисел
3.Осуда на национализмот од Димитров
4.Изјава од Хан дека е потребна цензура
41ReTweets207Favorites·Details
#2
Перо Богојески, од Крушево.
Освоени 20 гласови во Крушево.
Продолжува како експерт! https://t.co/kru7de94OT
20ReTweets122Favorites·Details
#3
Да ги броеше ДИК гласовите на Смилевскиот конгрес, Иленденското востание ќе се кренеше 1908. Win!
18ReTweets65Favorites·Details
#4
Дали сметате дека градоначалникот Шилегов треба да ја реновира или да ја сруши Универзална сала во Скопје?
(pls RT/like)
13ReTweets9Favorites·Details
#5
Професор Кекеновски, носител на "Единствена Македонија" (Бачев) во ИЕ2, корпулентен, музикален, гласен и критичен.
Освоил вкупно 552 гласови.
Во неговиот Бутел освоил 113 гласа, од вкупно 17.500 Бутелчани кои гласале.
Продолжува како експерт. https://t.co/2LUx6DIBye
14ReTweets73Favorites·Details
#6
Неколку медиуми пишуваат дека @Zoran_Zaev понудил 200.000€ на еден и 500.000€ на друг пратеник за да го поддржат за влада
Добрата вест: ЗЗ станал штедлив, имајќи предвид дека нуди даночни тендер пари.
Лоша вест: со разликата од 200.000 до 500.000€ се руши начелото на еднаквост
15ReTweets51Favorites·Details
#7
Заев @Zoran_Zaev вчера купил 5 пратеници, по 500.000€ секој. Денес ги препродал по 620.000€ и си ќарил 600.000€!
Стварно го бива за трговија.
10ReTweets55Favorites·Details
#8
Љупчо Николовски @lj_nikolovski и Дамјан Манчевски во 2016та
ТРЕСЕЛЕ ЗЕЛЕНИ
за Сашо Мијалков, пред истиот со апликацијата "Transformers" да се преобрази од кримос во проевропски деец и бизнис партнер на @Zoran_Zaev во Нашата Земја! https://t.co/2pcI0Zf170
15ReTweets27Favorites·Details
#9
Драги сограѓани од К.Вода, Центар, Карпош, Аеродром, Г.Баба итн
учете од ГОСТИВАРЧАНИ
како се реагира кога ќе Ви ги загрозат правата, приходите, животниот стандард и кога ќе Ве прават недоветни дека "ве заштитиле" со поскапувањето на струјата од 7,5%+18%ДДВ на поскапената сметка! https://t.co/IbxvZqZwt6
14ReTweets35Favorites·Details
#10
Петар Колев од ГДУ (партијата блиска на Каракачанов), елоквентен, штипјанец, медиумски со солидна промоција.
Освоени 3.555 гласа во цела МК.
Доволно за да продолжи како виш експерт, бидејќи има некој глас повеќе од Кекеновски, Петар Богојески, Најчевска и Јанко Бачев. https://t.co/F04TIVniKW
7ReTweets51Favorites·Details
#11
АНКЕТА:
Дали сте за децата од септември да почнат на училиште/во градинка, имајќи ја предвид
-потребата од образование, но и
-ризикот од пандемијата?
(Благод.за РТ/глас/лајк)
5ReTweets2Favorites·Details
#12
Заев @Zoran_Zaev и Априлилили 500.000€ од 2015 за Мијалков!
Хехе, друг Џабир ќе то да релативизира. https://t.co/oAElVfx3lH
11ReTweets29Favorites·Details
#13
Што мислите колку гласови (на некои следни избори) би освоила партија што би ја формирале поранешните функционери Сашо Мијалков, Ивица Коневски, Рангелова и Никола Тодоров?
(Pls RT/like)
8ReTweets9Favorites·Details
#14
- Ало, такси Вардар, повелете.
- Еден чамец од Маџари до Клинички, please! https://t.co/WWszosHBfM
7ReTweets34Favorites·Details
#15
Дуа Липа му се јавила тел на Заев, рекла сори бат јор популејшн вери нашналистик сензитив, ај џаст промоут фридом оф спич & наш'нал џеографик толеранс оф аутохтон трајбс, на што Заев рекол јес јес андрстенд, ај вил ворк фор уан опшество фор евриуан анд јуропиан еџукејшн аур пипл!
8ReTweets28Favorites·Details
#16
Интересен факт:
За прв пат во преговори за состав на нова влада ниедна од партиите (СДСМ, ДУИ, БЕСА) не е особено заинтересирана за ресорот министерство за образование.
Зошто? Ај погодете...
5ReTweets37Favorites·Details
#17
Наместо 500€ плата, 500 починати од "се е под контрола"! https://t.co/lgeeQrvQ3v
5ReTweets36Favorites·Details
#18
Има фирми (пекара, млекара, пилана итн.) кои месечно трошат по 50.000д за струја. Сега со покачувањето од 7,5% ќе плаќаат плус 3.750д месечно = 45.000ден поголем расход за струја годишно.
Тоа значи дека покачувањето на струјата ќе значи и поскапување на повеќе производи и услуги! https://t.co/ifBPzS1GU9
7ReTweets28Favorites·Details
#19
За мене молам една сметка за струја и флаша кисела, со лимон! https://t.co/q4jsZ3fIIr
8ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev5
2Ljupcho Nikolovskilj_nikolovski2
3T(h)inkerbell💫da_thinkerbell1
4Кичеецотgloryunited1231
5Курвин Водењакjovanowsky1
6Фортификацијаfortiifikacija1
7Frank Castleskopskipunisher1
8Nursе💉sestrati1
9zan_valzan73#Macedoniazan_valzan731
10Maksimilijan Kazakovkazakov_mk1