TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸 @stojkomojov
#reach: 67141   ( 462nd )
#followers: 2434   ( 1603rd )
#1
ОК, правдата ги достигна Боки и Катица.
До каде сме со ДПМНЕ-овските лопови?
25ReTweets102Favorites·Details
#2
Ката 7 години, а Боки 9.

Судот донесе пресуда во рекорден рок (за помалку од 1год), без одложувања.

Додека после 4 год од ДПМНЕ никој не е во затвор. Одложување рочишта, застарување дела, враќање на судење од почеток итн.

Случајност??? Не би рекол.

https://t.co/QflXHjVyTF
26ReTweets98Favorites·Details
#3
Фала ти Бетмен што ме колнеше да имам толку пари колку тебе што ти дале од ДПМНЕ.
8ReTweets88Favorites·Details
#4
Ако не сме гасале ќе се врател Грујо.
Баш ради тоа што го пуштивте да избега нема да ве гласам.
19ReTweets47Favorites·Details
#5
Најќеив ќе ми биде @tvojapartija да влезе во парламент со минимум 5 пратеници, @levica_partija да не влезе, @VMRO_DPMNE да ги изгуби изборите и ДУИ да не биде дел од новата влада.
8ReTweets63Favorites·Details
#6
@DiMithril Озбилно ова го поврзуваш со расизам?
Дај бе едуцирајте се мајку му.
0ReTweets76Favorites·Details
#7
Пред 2-3 дена пратив мејлови до 5 фирми за да прашам за автоделови дали ги имаат на лагери и цена, еве уште никој ми нема одговорено.
После зошто екомомијата ни е катастрофа, државата дно.
Затоа што сме кретени.
4ReTweets60Favorites·Details
#8
Без срам дпмне и сдс уште зборат за правда и правна држава.
Едните ја опљачкаа државата, а другите им го амнестираа криминалот.
8ReTweets43Favorites·Details
#9
Една гадурија помалку.🤣 https://t.co/7nc0R3qcRC
6ReTweets49Favorites·Details
#10
100% иста жмронска реторика и матрица, а левица биле.
Може да глумат левица колки сакаат, на сите им е јасно дека се ДПМНЕ-овски испрдок. https://t.co/2rtIbwjPu5
7ReTweets41Favorites·Details
#11
Истово беше ветено од СДС на предходните парламентарни избори.
Можеа тоа да го направат и не го направија.
Два пати со иста лага?
Сте се зезнале. https://t.co/VgloWLVXwD
4ReTweets46Favorites·Details
#12
Митко Јанчев е еден од ретко нормалните луѓе во ДПМНЕ. https://t.co/0K2zZA9mSz
3ReTweets44Favorites·Details
#13
Играм онлајн игрица со противник од Индија.
Ме прашува од каде сум, му велем од Пакистан.
Вели, ние сме еден народ.
Ми текна на бугарското "Ние сме един народ". :)
"Бугари" и во Индија има.
4ReTweets37Favorites·Details
#14
Твитот на Ќулафкова.
"Цената на соживот ја плаќаме со живот"
Во име на тој соживот Владата не го прифати предлогот на комисијата за целосен карантин за Бајрам и како резултат на тоа многу заразени и веројатно повеќе жртви.

И што е погршено во нејзиниот твит, не е така?
4ReTweets36Favorites·Details
#15
Непосредно пред Бајрам...
-Оли кургоболи: Вероисповеста е основно човеково право
-Рејсот: Го прогласувам короната за мртво
-Наќе отсјај: Жал ми е да го казнувам и онака истрауматизираниот народ.

Резултат: Многу заразени.

П.С
Ушите да му ги јадете на Караџовси.
5ReTweets32Favorites·Details
#16
Не мојте да ми кажувате дека некогаш во сред јуни умирале по 9 луѓе дневно од обичен грип.
https://t.co/JmOiXnnySc
4ReTweets26Favorites·Details
#17
@marijadzs Властите не можат да затворат една обична седвичара која затрула 100-тина души.
А да се најде еден да ја запали одма ќе го најдат сторителот.
0ReTweets37Favorites·Details
#18
Не е непознат сопственикот, Никола Груевски е. https://t.co/qOz49bGPCc
6ReTweets15Favorites·Details
#19
@IJanushev Не се само финанциите во прашање, некои ја напуштаа поради тоа што ги гонат за организиран криминал и злосторничко здружување.
1ReTweets27Favorites·Details
#20
@MickoskiHM Со кое лице збориш? ѓон.
0ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Professionaljovanovski_mk23
2Ја Банџи Јаjabandzija21
3mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber21
4Smakjovladimirsmako20
5terS🇲🇰Е👀ne🇺🇸bodohi19
6Јанко Илковскиjankoilkovski19
7Христијан Мицкоскиmickoskihm18
8Martin (吗丁)bassinfusion18
9Твојаtvojapartija16
10Baze Lazevskibazelazevski15