TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Славиц @strastniot
#reach: 124150   ( 19th )
#followers: 5022   ( 602nd )
#1
Стеванаџија дошол во собрание со електрично ќебе.
51ReTweets211Favorites·Details
#2
Децата одат во дискотеки зошто некој од влада донесе одлука дека може да се оди во дискотеки.
48ReTweets231Favorites·Details
#3
Дуа Трипа :)))
40ReTweets184Favorites·Details
#4
Замислете Аспасиев да кажеше дека живи луѓе ќе јаде и одма полесно ќе ви е :)
36ReTweets155Favorites·Details
#5
Ја блокнав Дуа Липа на Спотифај, а што добро направи ти денес за релаксирање на балканските добрососедски односи, драг твијателе.
23ReTweets207Favorites·Details
#6
епа тогаш да ја прогласиме за културно наследство и да ја заштитиме во Унеско https://t.co/afu9k5Rl2z
28ReTweets143Favorites·Details
#7
Кога треба да гласаме ние што сме здрави и изнемоштени?
29ReTweets115Favorites·Details
#8
Загледав една кореанска серија на Нетфликс. Изгинаа буквално луѓето за да докажат дека бизнисмен подмитил градоначалник за да добие тендер, и дека ако не го докажат случајот, тоа би значело пропаст на цел јужно кореанскиот правен систем.
И правам паралела со нашиот однос :))
23ReTweets165Favorites·Details
#9
битолскиот аеродром да се изгради на местото од Универзална
26ReTweets114Favorites·Details
#10
Серверот од ДИК ми е во детска, да завршам со Дота и ќе може да се пратат резултатите.
27ReTweets89Favorites·Details
#11
Намесо стоденарки почнав да наоѓам маски по џебовите, ебате новата реалност.
19ReTweets160Favorites·Details
#12
Денов си носи да се потсетиме на еден наш почитуван, паднат соборец.
Фалиш, чат-пат. https://t.co/I9nRdaRHAu
21ReTweets127Favorites·Details
#13
Моментално на Немо бич - Охрид. Ваков багра народ немало и ќе нема 😞

п.с Јас си стојам настрана и си читам книга. https://t.co/idT6alI5P1
20ReTweets138Favorites·Details
#14
Ме исфрлија со маскава од гласачкото место, наводно сум агитирал за политичка партија, в у к о ј е б и н а ! https://t.co/Ol8bsZHIzL
21ReTweets115Favorites·Details
#15
Одам по невестата, дал ќе ми ја дадат ?! https://t.co/xWfsYpaQAS
14ReTweets194Favorites·Details
#16
Универзална треба да се пренамени во уште едно Силбо, да се растерети гужвата од карши.
18ReTweets97Favorites·Details
#17
Некој ден пирамиди некој ќе ни изгради, нема да знаеме кој.
19ReTweets78Favorites·Details
#18
Не знам овие 30+ годишни тетки и чичковци што бараат на твитер. Бумери, одете крадете полначи по автобуси, не туку бистрете овде политики.
17ReTweets98Favorites·Details
#19
Ех Охридче, тешки апостолки ми те газат 😔
16ReTweets93Favorites·Details
#20
Една паштета со пола леб можеме комотно да го патентираме како автохтоно македонско јадење.
14ReTweets103Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The educated брадаviksaaskool4
2definitely_maybesto_ponatamu4
3Нусеblt0lcanka3
4ЏиЏе.dz1dze3
5devojcetosokucinjatahejter_venus2
6b®gasimilacija2
7ОпТиМиСтmajkamakedonija2
8Fourgabi153111062
9Неќам беlivonail2
10Мартианmartianfrommkd1