TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ljubiša @sulimanovic
#reach: 120576   ( 28th )
#followers: 18476   ( 26th )
#1
Не. СДСМ е партија. Не е фирма. И ВМРО треба да е исто. Ама не е. Работодавец е. Само што врбува и плаќа вакви паразити со наши пари. https://t.co/4b74P7q4Wa
67ReTweets233Favorites·Details
#2
Единствени кои Македонците ги викаат Северномакедонци и македонскиот јазик северномакедонски јазик се Македонците.

Не се замарај да реплицираш. У право сум.
44ReTweets204Favorites·Details
#3
Муцунски: Протоколите за гласање покрај комисијата за заразни болести ги донесоа и други експерти.

Манчевски: Апсолутно неточно. Само комисијата ги донесе. Кои други експерти? Кажете ги.

Муцунски: Дозволете да преминам на тема економија...

😂😂😂
51ReTweets141Favorites·Details
#4
Да Филипче, здравствените работници со месеци не се прибрани дома, ама па ние коа ќе идеме у дискотеки бе аман више летово онака скроз почна пер
38ReTweets138Favorites·Details
#5
Не гласај. Стефан ќе гласа.
Ти ќе протестираш после некоја година за матката да не ти ја рчкаат. https://t.co/D2gSOh99dP
45ReTweets117Favorites·Details
#6
Со двете раце го изгради! Со пари од дома. Слава му! https://t.co/8ufVNy0IVL
28ReTweets156Favorites·Details
#7
Кажа Заев јадел виршли ко студент, на емисија во јануари. Вмро си снимиле спотови за кампања во март, мислејќи сите ќе ги памтат виршлите. Оп, корона. Во јули никој не памти виршли. ВМРО упорно има спотови со виршли :)))) Абе човек да ве измисли нема да сте волку генијални!
26ReTweets158Favorites·Details
#8
„Груевски е минато. Да не сакате јас да го спомнувам Бранко Црвенковски?” -Александар Николовски

*Бранко Црвенковски не е обвинет за десет ствари, осуден за една и побегнат во азил скриен во гепек.
28ReTweets122Favorites·Details
#9
25ReTweets126Favorites·Details
#10
Наќе: Сликите од Мицкоски како се гушка со луѓе во Лисиче и прекршува мерки се од лани. Маски некои луѓњ носат симболично зошто им смрди на скапните политики на Зоран Заев. Нема место за истрага и казни.
32ReTweets90Favorites·Details
#11
Вмро со предност од 14% пред Сдсм. Објави агенцијата “кürßѐтrѐsѐ”
25ReTweets107Favorites·Details
#12
Не плачам јас. Ти плачеш. 😢❤️🙏🏻🇲🇰👌🏼 https://t.co/aKJC4jQAwy
23ReTweets111Favorites·Details
#13
Ќе ставиш некој поскап саат.
Рацете ќе ги држиш пирамида цело време.
Не избувнувај. Зборувај полека во слогови. Ако не ти се збори на некоја тема, побарај да се докажеш за предходната и избегни одговор.
Ако те прашаат за анкети речи „да не калкулирам со бројки“ пошто сме тиње.
26ReTweets96Favorites·Details
#14
Еве ти британски хумор даскале https://t.co/P9Qub1nmib
25ReTweets100Favorites·Details
#15
Нови епизоди извадиле бе?? https://t.co/qGGaYrRbPt
28ReTweets80Favorites·Details
#16
Мицко вика немал контакт со мајка му.
Ама исто викаше дека не бил во кафана и не бил во теретана.
Значи гушкајте го слободно вмровци! Симнете ја маската пред него, да ве види убаво, да ве запамти утре за работно место кога ќе се дели.
28ReTweets73Favorites·Details
#17
КОНЕЧНО!! https://t.co/PmKnvtkfE6
25ReTweets77Favorites·Details
#18
Знаеш зошто „Премиер Албанец”?
Затоа што децата не одат во школо со автобус, нема кој да се степа да се дигнат малце етнички тензии.
20ReTweets90Favorites·Details
#19
26ReTweets71Favorites·Details
#20
Може некој да потврди дека Мицкоски и Кичеец не се голи додека си прават муабети?
16ReTweets96Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Никсонrnixn17
2Комесарот Васиљvlatkovasilj10
3Zarko Ristovskidecimalfawn42108
4Pornhub ARIAdzagdisha7
5Полтролneznajach7
6Sir Olivertnt_oliver7
7Цандо Големиотcandogolemiot7
8A.A. Pokladsvilazakalde7
9Rubin Exotictherealrubinbt7
10Еј Брејgogiche6