TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

i am Ⓜ️ @sun_kiss_flower
#reach: 16680   ( 557th )
#followers: 2017   ( 2240rd )
Многу е тешко да минуваш низ депресија без подршка и никој да не те разбира
13ReTweets142Favorites·Details
Ќе ме биде ли? https://t.co/1621AcUfZd
6ReTweets126Favorites·Details
Се наручкавме и сега блачко☺ https://t.co/UxDmR3Olg2
6ReTweets102Favorites·Details
Slepping all alone in this cruel and cold world

*Sleeping lady in Alaska - mount Susitma https://t.co/TWZFa4dLtH
11ReTweets62Favorites·Details
Ќе те гушнам...таму
каде нашите души ќе бидат само ѕвездена прашина
Ќе те мирисам... долго
За да го запомнам засекогаш твојот мирис.
Ќе те гледам долго
да ја впијам секоја црта од твоето лице,
да те нацртам
внатре во срцето
каде припаѓаш засекогаш.
Да траеш
Сите следни животи https://t.co/N2dwOv5pKr
6ReTweets55Favorites·Details
Ние луѓето почнавме да забораваме што е тоа љубов, само животните можат да не потсетат https://t.co/apF43rSFBm
6ReTweets42Favorites·Details
И нема потешко од тоа да ги криеш солзите од светот...
Секој ден🖤
Едвај да ја чекаш ноќта...
Едвај да собираш сила
за секој нареден здив.
И нема потешко од тоа да живееш...
А душата мртва. https://t.co/MIX7VDco3u
5ReTweets45Favorites·Details
Се изморуваш ли од сакање?
Од желба...и копнеж
која те тера на непостоење.
Се изморуваш ли од чекање
и проклето недоаѓање?
Уморен од денот...
Од ноќта...
Лут на времето...
на светот
Лут на сонцето зошто заоѓа и не ја зема тагата со себе
Да ја нема веќе.
Ајде ...
Нека заврши сè https://t.co/E1NN6JVSao
5ReTweets40Favorites·Details
Самотијата ми е единствена утеха...длабока...мрачна како смртта🖤
2ReTweets52Favorites·Details
Ние бевме...тишина
Од онаа најтивката,
слатка, нежна.
Која кога ќе ги затвориш очите
ти изнудува копнеж, воздишки, фантазии...
А потоа солза
И по неа уште многу...
За се што сонувавме
А не направивме. https://t.co/Wd7Ga58fpe
6ReTweets33Favorites·Details
Денес сум потажна и од времево, се чувствувам празно.
6ReTweets26Favorites·Details
@L_Traveler__ Отсуство на драга личност, присуство на погрешни луѓе, осаменост, изгубен сјај во очите, болка во душата од погрешни потези....празна душа како празна куќа полна со духови од минатото,
изгубен контактот со себе, како и контакт со остатокот од светот.
3ReTweets16Favorites·Details
Good night💛🌠
https://t.co/0q999wgDyZ
2ReTweets19Favorites·Details
When rain...always blues 💙
https://t.co/FGgxjvil5O
2ReTweets15Favorites·Details
Crying in the rain
https://t.co/O79znT3gCU
1ReTweets18Favorites·Details
1ReTweets17Favorites·Details
Good night🌌🌠
https://t.co/LSHKctrkQD
0ReTweets14Favorites·Details
@treljara2 Ццццц...кога стана светот ваков😞🥺
1ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сакам пиво. 🍺pivouu4
2🖤Lonely🖤l_traveler__2
3Justice boytheholyemperor22
4Безценнаdeboraskunk1
5Katerina Klimoskakkaterina81
6Aleksandarsaleskopski1
7Varvara🚩var_varska1
8Џеси Пинкманmaxdestructionn1
9Onepredraggorgevic1
10Cerberuskerberthegreat1