TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цветко @sveticvetko
#reach: - -
#followers: - -
#1
Пензионер, 73 годишен, инвалид.
Од 2013та го шалтале по нотари и му се заканувале со извршители. Сите овие години по шалтери.
Денес, ми дојде у канцеларија.
Ми требаа 10 минути да откријам што е во прашање и да му кажам долгот е застарен, и џабе губел време скоро 7 години.
54ReTweets273Favorites·Details
#2
Почна да плаче, и се онесвести.
Зема ме изгушка ко родена мајка што гушка.
Па мајку ви фашистичку, за ова никад нема да се вратите на власт!
12ReTweets78Favorites·Details
#4
На дедово му се закачиле за застарен неутужен долг.
За физички лица, долгот застарува за една година и не може да се тужи.
Во случајов, СИТЕ ЗАКОНИ СЕ ПРЕКРШЕНИ!
Немало никаква основа да се изврши нит доброволна, нит присилна наплата.
5ReTweets42Favorites·Details
#5
Еве кои сметки застаруваат за една година:
https://t.co/ayVhhucrKR
9ReTweets27Favorites·Details
#6
Луѓе се вреѓаат само од болна вистина.
Сѐ друго е минливо.
8ReTweets30Favorites·Details
#7
Ова со бомбата у ситимол го сфаќам како објавување војна на Косово
3ReTweets28Favorites·Details
#8
Попрво ја ќе влезам у Моника Белучи него ли Љевица у парламент
3ReTweets23Favorites·Details
#9
Ми пиша бивша
Последен пут ја иам видено 2004та.
Добра е, се омужила, има ќеркичка 7 годишна.
И така. Ми пиша.
2ReTweets26Favorites·Details
#10
Нема потешко од тоа да се разбереш со луѓе застанати на 15 годишна возраст.
4ReTweets15Favorites·Details
#12
#13
Од 12 на пладне ѝ пишав сто пораки да прашам како помина операцијата, нигде ја нема.
Ок. После само 13 саати ми текна дека диоптер оперираше.
Браво Цветко.
0ReTweets24Favorites·Details
#14
Тоа шо не се бањате секој ден, не ве спасува од настинка и грип
4ReTweets10Favorites·Details
#15
Овде не е опфатен делот со тужење на лица после настанување на смрт.
Во тој случај, со жалба до Суд, ТУЖБАТА СЕ ОТФРЛА КАКО НЕОСНОВАНА.
1ReTweets16Favorites·Details
#16
Муабети после дванајс
#третасмена https://t.co/3wAmpnKBxV
1ReTweets14Favorites·Details
#17
Hey You - Pink Floyd
На шиптарски:
О ТИ!
2ReTweets11Favorites·Details
#18
Со внука ми вечер на крем банани сме https://t.co/7T71jI2iUt
0ReTweets16Favorites·Details
#19
Не ги разбирам луѓето што спијат со чорапи
0ReTweets12Favorites·Details
#20
Среќна Василица @Shkottt https://t.co/abyfwgEg8f
2ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1МилаШилаmilashila924
2i999yi999y21
3👑Крал (Еј Бреј) Егеец Беломорски Лерински 👑gogiche18
4Дарлаexmitevskad17
5Šta je pičke?shushmula17
6Артистотshkottt15
7@crnamaca2👑crnamaca215
8Др Арсланагићarslajemenibog13
9Црнокоса💎_diamond_6611
10Александарacomk11