TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кирјана @svoja_na_svoeto
#reach: 41451   ( 549th )
#followers: 6623   ( 420rd )
Сакате да признаете или не, во Македонија најголем процент од народот е страшно завидлив, љубоморен, искомплексиран, мрзлив и манипулаторски настроен, кој ја обожава улогата на жртва.
Немаат ама поважно им е без труд да добијат, пријателот да нема повеќе и да излажат дека имаат.
51ReTweets369Favorites·Details
Принудно нè замолчуваат додека нè укинуваат.

Македонија, јули 2022 год.
27ReTweets112Favorites·Details
Шиптарите бескрупулозно трошат народни пари, Македонците мукла за да не избијат меѓуетнички тензии.

Вака Србија го изгуби Косово, не? 🤔
23ReTweets128Favorites·Details
Да го тепаш со замрзнат тонус леб по глава док не ја поврати целата сперма што ја има изголтано за сега да може да си купи осминка бурек со сирење.

Покондурена сиромашна селендра со одличен потенцијал да го надмине и болниот Тричковски. https://t.co/cE6ucaX5wi
11ReTweets63Favorites·Details
Не ви е срам да живеете и работите во општество во кое пред очи силуваат и ве силуваат на секое можно поле?
Некако како повеќе да сте соучесници отколку жртви со ставот 'не знам ја, нисам одавде, пу пу пу да чува Господ'
9ReTweets39Favorites·Details
Значи нè убивале и сè уште нè убиваат, парите ни ги земале и луксузни коли си купувале.
А вие им верувавте...
🐑🐑🐑
9ReTweets31Favorites·Details
Албанија и Бугарија си потпишаа договор за добрососедство.

RIP Македонија
6ReTweets32Favorites·Details
Преземаа сè, во секој сектор, од директор до кафекуварка. Меѓу нив се наоѓа по некое продадено македонче, да работи за 10 нив и да им ги исправа грешките за ситно.
Нè испокрадоа и нè разоружаа.
А сега гласно викни: МА-КЕ-ДО-НИЈА!
И без инциденти, ве молам!
8ReTweets25Favorites·Details
Сè повеќе брачата се возикаат низ Центар со германски увезени коли со развиорени орли и гласна шиптарска музика. Означуваат територија.
Фина провокација док Македонците мукла. Јер мангиве носат пиштоли ко ја привезок за клучеви. Погледнав на другата страна ги побарав Бугарите 👀
7ReTweets24Favorites·Details
Во шиптарските маркети е поевтино дека се субвенционирани од Буџет. Работодавците добиваат субвенции за плата, ако вработат шиптар...како и да го завртиш нивни робови сме.
4ReTweets13Favorites·Details
Сега засега вака се бориме за своите правдини 👇 https://t.co/iIIPugF6Sg
2ReTweets12Favorites·Details
Колку е мрдната 😁😍❤ https://t.co/ADvvzUyBS2
1ReTweets3Favorites·Details
Сложни браќа, куќа градат.

Несложни, држава губат.
2ReTweets6Favorites·Details
Идеме у рикверц, дечки 😥

Деверот со бојлер на рамо го игра тешкото.
Јатрвата со сарми на глава и микробранова под мишка ѕенѕа 'Елено моме'.

Ај оданочи ги, тибам шиптарот глуп 🖕 https://t.co/GMhu0D9CE7
1ReTweets1Favorites·Details
Ете се случи и тоа чудо, на каса да ми наплатат цена со попуст, додека на рафт стои редовната цена на производот, а обично е обратно. 😁
Изгледа испомешале нешто при секојдневно покачување на цените, па заборавиле да сменат у компјутер.

Karma is a bitch only if you are! 😉
0ReTweets3Favorites·Details
За парите клети или за боите свети?
За народот бе копита, ни крив ни должен, кој го опљачкавте и се покондуривте, инаку уште во штали со гомна до колена ќе бевте...
0ReTweets4Favorites·Details
Ти за Бугарите си или за Шиптарите?
0ReTweets5Favorites·Details
@edjipsan кам
0ReTweets1Favorites·Details
@godisinourheart Најсериозно. Не мораат да пресметуваат огромни маржи, а пак остваруваат одлични профити. Кипер е во сериозна трка со Стокомак и Кам. Во АВРМ врие албански фирми, зошто им се ветени субвенции за враб. Албанецот бара да знаеш албански или да се пишеш Албанец/ка.
Го јадеме немиен 😣
0ReTweets1Favorites·Details
Ежето пред зграда им ги краде копанчињата на маалските џукели.
😂
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1eden i edinstvenedjipsan1
2Justicegodisinourheart1
3Txe_Дtxe_d1