TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Константин @t_m___n
#reach: 79752   ( 206th )
#followers: 3167   ( 1101st )
#1
🇬🇧 Си поднесувам оставка
🇩🇪 Си поднесувам оставка
🇮🇹 Си поднесувам оставка
🇨🇵 Си поднесувам оставка
🇲🇰Нема да дозволам педер да ме турне од власт
139ReTweets473Favorites·Details
#2
Да не ви ги прекинувам вицкастите политички твитови ама Заев уште ни е Премиер, еден месец Рекет не е мрднат милиметар, Рашко си е секретар, Курто си е Градоначалник итн итн...
41ReTweets129Favorites·Details
#3
Владата која цела година лажеше дека сме добиле датум за преговори со ЕУ најави одлучна борба против фејкњузот 😂😂😂😂😂
32ReTweets94Favorites·Details
#4
Стигна и второто сериозно предупредување од Америка.
Директорот на ИРИ за Европа случајот рекет го брои како екстремно важен за пристапувањето во НАТО!! не само ЕУ. Ете успеавте и тоа да го упропастите што ви беше на тацна ставено...
https://t.co/EJxeyToWu8
26ReTweets70Favorites·Details
#5
Ете како вчера да беше, се сеќавам, напред Питу Гули го држи знамето од ЕУ, до него Карев пука со аргументите за добрососедство, востаниците непрестано извикуваат "Северна или Смрт", додека трае битката Албанците играат "Шота" не сакаат насилство...
-Спомени 1907
22ReTweets79Favorites·Details
#6
Бидејќи се јави Груевски на ФБ да направам една паралела.
Груевски го гонеше цел државен апарат за непостоечки шамари.
Усеини советник од Охрид се изнамава лично шамари, боксови и што ли не-штама!
Ова вас нормално ви е?!?!?
#НемаПравдаНемаПрррц
22ReTweets74Favorites·Details
#7
Главниот активист на шарена револуција - наркоман
Главниот резултат на шарена револуција - рекетар
Политичкиот носител - рекетар, лажов, предавник
Како си се запишавте за во историја, ВМРО да ја пишуваше и до толку немаше да ве оцрни колку самите...
17ReTweets79Favorites·Details
#8
Започна сезоната на сончогледи https://t.co/ciiO5DVT1h
18ReTweets75Favorites·Details
#9
Катица вика мој е гласот ама друг е контекстот, гревов Ориѓански тврди се колне дека не е таа, можело да се монтира за 100.000 евра гласот од Катица...
Дали само гледате со какви ноторни лажови си имаме работа?
15ReTweets79Favorites·Details
#10
Овој изгледа на Facebook уште Фарма игра... https://t.co/zdODd8zfC8
18ReTweets61Favorites·Details
#11
Мицкоски да одговори како го прават мајонезот во 7ца!!
14ReTweets72Favorites·Details
#12
Ајдееее
Бројчаникот конечно ќе почне да врти! https://t.co/7mRHO2aXqK
20ReTweets52Favorites·Details
#13
Случајот пријавен во ОЈО во АПРИЛ, снимките во јавност веќе 1 месец, Катица фатена за мебел од 5.000 евра 🙃, политичари немало вмешани.
Повторно само филмови и театар како СЈО што правеше претходно...
17ReTweets60Favorites·Details
#14
ЕКСКЛУЗИВНО
Владата ќе формира оперативно тело за извинување!
13ReTweets71Favorites·Details
#15
Заев најави 5 милијарди евра инвестиции, 7000 евра просечна плата, пензија од 45 години, Македонија на светско и европско во фудбал, рамни шахти, бесплатен смештај во Охрид, еднорог за исполнување желби на граѓаните и владин змеј кој ќе го стопи железото за клупи од оградата.
20ReTweets48Favorites·Details
#16
Акциски план за фејкњуз
1. Дознаваш вест сакаш да ја објавиш
2. Ѕвониш на новиот број од Премиеро
3.Чекаш да помине музиката кажуваш што е веста
4. Премиеро ти одобрува
5. Објавуваш, твиташ што сакаш правиш
По лесно здравје!
17ReTweets54Favorites·Details
#17
Ајдеее
За нареден Илинден на Мечкин камен ќе викале
Коса! Коса! Коса Црта!!!!
16ReTweets50Favorites·Details
#18
Другари во целава ситуација има една позитивна работа. Цела среќа што лани го добивме датумот за преговори со ЕУ, зашто годинава стварно тешко ќе беше...

https://t.co/PSPdQfKsiT https://t.co/IanoUlG55q
15ReTweets50Favorites·Details
#19
Стартува таканаречениот ДОМИНО ЕФЕКТ https://t.co/OlJkLInzSo
16ReTweets39Favorites·Details
#20
Покрај што е забеган криминалец Боки Тредичи има една друга карактерна особина
Не знае да ќути... https://t.co/5f2VPNzF89
14ReTweets39Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Христијан Мицкоскиmickoskihm8
2ЈуримТе СоКоловnaumotzijan8
3Зоран Заевzoran_zaev7
4SDSM (СДСМ)sdsmakedonija7
5Бјанка Мизелcrnokosa1236
6Aleksandar Dastevskidastevski6
7Курвин Водењакjovanowsky6
8ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne6
9Nikola Gruevskigruevskinikola6
10KoToTamoPevanekotamopeva5