TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

рецепционерот Таљат @taladodprespaf
#reach: 91355   ( 110rd )
#followers: 1517   ( 2698th )
#1
Креаторот на лажната фан страна на ОО СДСМ Нагоричане, е Марко Лазаревски од Скопје, кој на Водно ги напраил сликите со другар. Инаку Марко е партиски бот и е истиот тој што ги плукаше Борјан и Фрчко во ресторан па потоа изеде шамарите! Инаку верен до гроб на Мицкоски! https://t.co/LO7FduVq2U
45ReTweets86Favorites·Details
#2
Здраво Марга односно Ивана, се збунив малце. Како е Синиша? https://t.co/OqSeKeVA1Q
42ReTweets86Favorites·Details
#3
Стефан Синадиновски, претседател на УМС Аеродром и другар на Мицкоски, денеска монтирал плакат во дворот на министерство за здравство напагајки го мијистерот Венко Филипче! ВМРО се вампири, се радуваат на човечка невоља и смрт! https://t.co/JxHd2tKUS4
40ReTweets101Favorites·Details
#4
Градоначалникот на Прилеп, секој ден е во болница и помага.

Во меѓувреме вмраната во Прилеп, како орда слави избор на нов координатор на комитет во Прилеп, Дејан Продановски! Тоа што ситуацијата во Прилеп е алармантна и секој се труди да помага, не важи за вмраната. https://t.co/CrwCkbkUhf
39ReTweets96Favorites·Details
#5
Најголемиот бот на вмраните @Fortiifikacija конечно со име и презиме. По сурато и личи на некој што сака да си средува нокти https://t.co/cP4CZuVfer
39ReTweets77Favorites·Details
#6
За патриотските работи, за ВМРО и Бугарија. Тие што најмногу се чукат во гради тие први си ја продаваат душата на ѓаволот. https://t.co/qFFHeZnBw1
36ReTweets73Favorites·Details
#7
Зијадин Села, во коалиција со Мицкоски кој беше дел од толпата која сакаше да го ликвидира! Вмрани тиранска платформа, клети шиптари нешто ќе напишете или ќе голтате сега се што ќе ви кладат во уста! https://t.co/PvL8lNYikh
28ReTweets94Favorites·Details
#8
Перо Камиказа кога збори дека и едните и другите партии го краделе Скопје наместо да го градат, заборава изгледа ненамерно 😀 да каже дека само од Еразмус си лапнал 12милиони денари. Перо, тука сме да те потсетиме. https://t.co/fYjQZEza2P
28ReTweets51Favorites·Details
#9
Вмраните не знам зошто се лутат кога по твитер ги идентификуваме како неписмени или небањати. На протестот очекувале 300 возила и 100 луѓе. Изгледа роботи ќе ги возат останатите 200 возила. https://t.co/2RYTy5m0Aa
24ReTweets48Favorites·Details
#10
ВМРО го прогласувам за умрено! Ниеден не им се нафаќа да биде кандидат на локалните во Штип! И ќе ги бојкотираат изборите! За кратко ќе изјават после Извршниот Комитет!
19ReTweets72Favorites·Details
#11
Зоран Заев и Љупчо Николовски, вечерва разрешиле девет претседатели на Општински организации на СДСМ,поради слаби резултати, аздисаност и немање слух за проблемите на граѓаните! СДСМ почна со подготовки на теренот за победа на локалните избори наредна есен!
17ReTweets76Favorites·Details
#12
Фала на Зоран Заев што го облече дресот на Пандев и го посреќи да даде гол https://t.co/kmhsZ1Cqkk
11ReTweets81Favorites·Details
#13
Се тресе позицијата на Зоран Заев во Струмица:) Добро Мицкоски кај ги наоѓаш овие цепки https://t.co/BOtFRPZuGK
18ReTweets36Favorites·Details
#14
Мора да му е многу мал курот на Апасиев, а жена му сексуално ја задоволува комшијата додека овој е излезен од дома, за да лечи фрустрации со тоа што во секој пост на социјални мрежи вметнува мали куриња! Дајте да најдеме добар психијатар ќе ни отиде човекот 🤣🤣🤣
13ReTweets54Favorites·Details
#15
Ивана што не е Марга и нема твитер акаунт. Тоа во ќошот е на комшијата. https://t.co/p9pNFxsycn
15ReTweets41Favorites·Details
#16
Се сеќавате на вмраните вработени во МВР што славеа именден ? Епа сега отишле чекор напред. На 01.12.2020 година нивнито самоволие кулминира до тој степен да се тепаат лица кои се на издржување на казна затвор, кои се тепани од полициски службеници од МВР, во службени простории. https://t.co/hSvGBVR5MA
15ReTweets26Favorites·Details
#17
Ја би го пуштал Фрчко, секоја вечер на ТВ, да ги "тепа" вмраните интелектуално.
6ReTweets66Favorites·Details
#18
Ај се кладиме дека ќе се земат на крај! https://t.co/jtk76voJGR
8ReTweets50Favorites·Details
#19
Савовичка нервозна по дебакалот на Бранко Црвенковски по денешново одмрзнување, како што го местеше и додека беше на чело на СДСМ, почна да ги навредува членовите на СДСМ. Наташа, ај шмркај и лапај се со Орце Камчев по сепариња во кафичи, боље ти иде. https://t.co/0kwHv9fym3
10ReTweets39Favorites·Details
#20
Марга ака Ивана слабо беше активна викендов. Дали поради тоа што беше со дечкото во Турција и крие од него, па го имаше остаено профилот на некој бот па само рт праеше на твитер :) https://t.co/IhRq0rnhad
13ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Фортификацијаfortiifikacija2
2Зоран Заевzoran_zaev1
3📌Филип Петровски 💾filippetrovski1
4НаСтефанТаткоМу-Андонотubkvovmro1