TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тана @tana_naapana
#reach: 39844   ( 656th )
#followers: 1202   ( 3558th )
@iPavleski @ristepan @milanzng @AlexSiljan @SlavjankaPetrov Ја немате можноста да не убивате, како во предвоениот период кога сте ги убивале Македонците кои се бореле за Македонска држава со Македонски народ, па затоа целото дејствување ви е против интересите на Македонскиот народ.
8ReTweets8Favorites·Details
Зошто вмро би гласало за нов клинички?
Да му направи конкуренција на Орце!

Ни вмро не се толку глупи.
8ReTweets18Favorites·Details
Граѓаните преку дигитална платформа собираат потписи против дигитални учебници.

Македонија вечна https://t.co/pQkSkEiAq6
5ReTweets25Favorites·Details
Вмро како и секогаш.
Против Македонскиот народ https://t.co/kvjx9YfhBg
5ReTweets17Favorites·Details
Не Стојко, сите Стојковци веднаш да си дадат оставка.

Ако си назначен од влада, спроведуваш влада што ти кажува. Ако не ти се аресва, ој си бе човек.

Многу ме интересира дали во понеделник ке одите на газдата да му кажете јас на овој компјутер не работам 6 генерација е.
5ReTweets15Favorites·Details
Дајте некоја кладилница да отвори кладење кој твитерџија прв ке се појави на твитер и ке се жали дека вакцината му создала помалку антитела од тоа што тој пресметал по статистиките од вакцинирањето во Мијанмар.
3ReTweets12Favorites·Details
Ретард на денот:

ВМРО-ДПМНЕ: Заев барал совети од Пекер како да раководи со мафијашка организација?
0ReTweets14Favorites·Details
Ке ги ослободи законот за легализација.

Поднесено обвинение за случајот „Плацеви на Водно” https://t.co/FtInEhzBis
1ReTweets4Favorites·Details
Му викам на муж ми, ај следниот викенд продужен да одиме за Берово.
Вика прц тест требало за Берово.

И вечер пак ке ме тестира.
2ReTweets8Favorites·Details
Најголема грешка во политката кај нас е што не е ограничено кој може да биде политичар.

Па така имаме политичари кои немаат заработено 1 денар во животот со сопствен труд. Се имаат постигнато со јадење гомна.

И не знаеш што се, гомнари или политичари.
2ReTweets7Favorites·Details
@abajkov На граница ке дознаат дека кафе и шопинг нема.

Грците бараат ден пред доаѓање на граница да имаш пополнето Passenger Locator Form а таа оди преку логирање и во неа мора да доставиш адреса каде ке бидеш првиот ден.

Како и секогаш, никој ништо не чита па Филипче крив.
1ReTweets8Favorites·Details
Ретард на денот

Милошоски: Меѓународниот Интерпол го бара Седат Пекер, а македонскиот го чести ручек

Пекер бил во Македонија октомври-декември 2020.
Потерница по него е распишана во април 2021.
1ReTweets5Favorites·Details
За да ви биде појасно со каков шарлатан си имате работа.

Лично мислам дека дури и да прочита нешто нема да го разбере. https://t.co/EVfE6pCi5Z
1ReTweets5Favorites·Details
Ременски: Секој лојален член на СДСМ нема да размислува да се приклучи кон новоформирана партија произлезена од СДСМ

Од коњ на магаре, само од интерес се поминува.
0ReTweets8Favorites·Details
Нови 30 дена притвор за Камчев, притвор доби и Груевски за „Плацеви на Водно“

Ајде твитер правници, зашто ке се спасат латас и стефчо а за овие двајца притвор при закон за легализација?
0ReTweets8Favorites·Details
Како на човеков кој глуми адвокат да му објаснам дека решение за пензија се издава по закон, а на тоа има право работникот да побара продолжување а МВР е должно да му го продолжи договорот.

Да знае малку право може и ке разбере. https://t.co/8HueVYXNoR
0ReTweets4Favorites·Details
Ај да пробам вака, може ке разберете: https://t.co/zLlxABZA3y
1ReTweets0Favorites·Details
@Covek1 @Andov_S @LawyersHuman Која дискусија кога обичниот човек го фрлате на буниште поради вашите фрустрации со Стевчо и Латас?

Дивогради имаат изградено луѓе кои имале потреба од место за живеење ама општините не им издавале дозволи поради недостаток на инфраструктура.
1ReTweets0Favorites·Details
@alexaaatray @abajkov Кој ја прати Бугарија знаеше.
0ReTweets3Favorites·Details
@Elilusionista25 Александар Николовски не може да биде конкурент на алапачава во влез што ја имаме не па на некој посериозен.
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џедај до гроп од ex ФИРОМkjosmofon48
2The Keeper 🔱moskopole47
3TrashPanda™ 😷strezovski47
4Marijamarija20632347
5Benny Lavaandov_s38
6Macedonian Lawyers for Human Rightslawyershuman34
7Базичен1 🗣covek134
8Davor Pehchevskidpehche32
9вокјаБ раднаскелА 🔱abajkov11
10Astérixsendvicsovegeta10