TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алфа ТВ @televisionalfa
#reach: 43007   ( 900rd )
#followers: 701   ( 5595th )
#1
Имајќи ги предвид здравствената состојба, бројот на заболени и починати, економијата и социјалата, кога сметате е најдобар датум за избори?
28ReTweets28Favorites·Details
#2
Го турка ли @SDSMakedonija кадарот на @VMRO_DPMNE
Чулев во "Бајрамски конфликт"?
МК доби нов клинички...
Бомби и во Вашингтон, #ObamaGate2020 #Ukrainegate конспирации или #Trump во финален удар на #DeepState
Во 22:30 ex дописник од #USA @Cvetin со @goranmomiroski @Dragan_Milosh
16ReTweets44Favorites·Details
#3
Над 12000 припадници на МВР слават ден на полицијата. Ги води човек кој откако СДСМ ја елиминира Мизрахи е единствена пречка за спроведување апсолутна власт од @Zoran_Zaev
Наќе Чулев во 22.30 во #ЗаспијАкоМожеш со @goranmomiroski и @Dragan_Milosh и за теми за кои досега молчел
11ReTweets51Favorites·Details
#4
Вечерва се отвара аферата Муртиногејт!!!
Зошто брзи избори додека короната сее смрт низ МК, зад бројкитд на анкетите партиски, кои луѓе и зошто се таргет на жестоките напади од власта.
Во 22.30 во #ЗаспијАкоМожешсо Гостин на @goranmomiroski @Dragan_Milosh
Драган Павловиќ Латас.
12ReTweets48Favorites·Details
#5
Шокантни пресуди, документи, договори, притисоци за затварање на една компанија и телевизија.
Во 22.30 во #ЗаспијАкоМожеш за улогата на Анѓушев, за Циле, за лажни крив. дела, x2 цени во 4 очи, за уништен бизнис од 95 м. евра
Виктор Грозданов кај @goranmomiroski и @Dragan_Milosh
18ReTweets29Favorites·Details
#6
Има ли уште бомби за СДСМ и за Ахмети, кој ги дал разговорите на Чауш, кој ги преведувал бомбите од албански, кој е партнерот на ЗЗ
Гостин Александар Митовски
Бонус:
Комисијата ЗЗБ VS Заев
1941-44 граѓанска војна во МКД?
22.30 во #ЗаспијАкоМожеш
@goranmomiroski @Dragan_Milosh
12ReTweets37Favorites·Details
#7
Што мисли за новите обвинувања од Заев, можна ли е соработува со Бојко под притисок на БГ национализам, како до обнова уништената МК по доаѓање на власта без нац. помирување, колку кримоси во апс во првите 100 дена по изборите, ќе има ли нови Сашовци и Вициња во новата влада (1)
8ReTweets27Favorites·Details
#8
Зошто владата не свикува тајна седница за МВР? Уставниот суд се разбуди за 14.500 а 3 години молчи за ЗУЈ
За „Пандорината кутија“ отворена од Денко Малески вечерва гости на @goranmomiroski @Dragan_Milosh во #ЗаспијАкоМожеш се историчарите Наташа Котлар и Митко Б.Панов
Во 22.30
9ReTweets22Favorites·Details
#9
Кој лаже дека @VMRO_DPMNE е антизападно настроена?Кој злоупотребува #МК војници? Кој издава тајни планови на АРМ? Несудениот министер за внатрешни работи полковник @Kovacki1 во "Заспиј ако можеш" во 22:30
Со @Dragan_Milosh @goranmomiroski
+Како су Кирил и Методиј шетали вамо тамо
5ReTweets33Favorites·Details
#10
Вечерва во #ЗаспијАкоМожеш невообичаена гостинка на @goranmomiroski @Dragan_Milosh Либерал обвинета дека е десничарка и "небањата" "вмровка" . Учесник во "Професорскиот пленум" и "Шарената револуција" од каде заминала кога Фрчковски, Заев и Шеќеринска влегле во иницијативата(1)
5ReTweets30Favorites·Details
#11
како ќе се одвива битката за враќање на името... Ова се само дел од прашањата што вечерва во 22.30 во емисијата Заспиј ако можеш на ТВАлфа ќе му ги постават Горан Момироски и Драган Милосављевиќ на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски.
6ReTweets14Favorites·Details
#12
30 м. по апс за тероризам еден од лидерите на протестите на Заедничка Македонија и еден од првите мк инфлуенсери гостин во интервју на Алфа.
Вечерва во 22:30 во #ЗаспијАкоМожеш @goranmomiroski и @Dragan_Milosh го пречекуваат @BatmanSaysT познат како Богдан Илиевски
Теми: Многу
4ReTweets18Favorites·Details
#13
Дарија Андовска @DA_Thinkerbell вечерва во одлично интервју за @TelevisionAlfa во кое зборува за Македонија и проблемите и убавините во неа
4ReTweets13Favorites·Details
#14
Единствената "лавица" меѓу шесте носители во изборната единица 6, носителката на листата на @VMRO_DPMNE Дафина Стојаноска за македонското знаме од Груплин до Кичево, за битката за достоинство на Македонците во регионот...
Во 22:30-часот домаќини се @goranmomiroski @Dragan_Milosh
3ReTweets15Favorites·Details
#15
Ни се случува ли во ЕУ нова Лисабонска декларација за јазикот? Што порачуваат наследници на Крсте Мисирков?Како да се реши спорот за јазикот ако Софија не се откаже од позициите како членка на ЕУ
Академик @kkulavkova во 22.30 во #ЗаспијАкоМожеш со @goranmomiroski и @Dragan_Milosh
2ReTweets17Favorites·Details
#16
На год. од 27/4 за М-ците и Б-те како ист народ додека БОЈКО алудира дека мк и бг јазик се „сшти“
ЕУ за антитероризмот во МК 2016-19 г.
За тероризам и дрога додека Оли. С. бил МВР
2230 @goranmomiroski и @Dragan_Milosh со екс пом. мин. МВР Љубомир Ѓурчески и проф. Александар Нацев
4ReTweets11Favorites·Details
#17
Зошто владата дава пари на фирмите и им дозволува да бркаат работници?
Ќе продолжи ли Малески да го советува Пендаровски?
За Договорот со Бугарија како основа за пријателство или како мегдан за непријателство во 22.30 @goranmomiroski @Dragan_Milosh со БГ историчар @StefanDetchev
5ReTweets8Favorites·Details
#18
Митевски ги објави последните аудио разговори за Заев и најави дека добил најава дека свиркачите ќе му достават нови
3ReTweets11Favorites·Details
#19
Во 22.30 ќе разговараме за брзи избори, Собранието, судирот меѓу @VMRO_DPMNE
И @SDSMakedonija, за ЕУ проблемот со јазикот...
Гостин е Ненад Јовановиќ за кого МК народ има од 1945 а двојазичност е одлична работа
@goranmomiroski и @Dragan_Milosh замолуваат да нема говор на омраза
1ReTweets15Favorites·Details
#20
Во 22.30 во #ЗаспијАкоМожеш со Рубин Земон пратеник и
екс советник на @Zoran_Zaev со кого @goranmomiroski @Dragan_Milosh ќе беседат
за љубовта и омразата во општеството, за мултикултурализмот, за изборите, за обнова на Собранието, за понижувањето на Македонците
+ други теми https://t.co/oSPIZSH9CN
1ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Goran Momiroskigoranmomiroski20
2ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne6
3Зоран Заевzoran_zaev3
4T(h)inkerbell💫da_thinkerbell1
5Драган Ковачкиkovacki11
6Nikola Dimitrovdimitrov_nikola1
7Cvetin Chilimanov //////////cvetin1
8Katica Kulavkovakkulavkova1
9SDSM (СДСМ)sdsmakedonija1
10Igor Janushevijanushev1