TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Форест Гамп @templisignum
#reach: 83512   ( 355th )
#followers: 1760   ( 2191st )
#1
Германија: 10500 Доброволци за заразување со корона во контролирани услови заради допринес за пронаоѓање на лек за спас на заразените.
Зборувајте ми за колективна хумана свест за постигнување виша цел и општо добро.
43ReTweets210Favorites·Details
#2
Бушава Азбука беше добра , ама Кели уште подобра.
Ве има ли "Беверли хилс" генерацијо? https://t.co/zVzqGbjpc1
15ReTweets269Favorites·Details
#3
Додека пола свет суспендира исплата на кредити,дава подршка на отпуштените, дериватите ги спушта на минимум, Вас Ви држат пресови за миење раце, да мастурбирате на Филипче а ги полнат тендерашите и банките со Ваши пари.
Зборувајте ми за воено профитерство.
37ReTweets115Favorites·Details
#4
Ајде да бидеме хумани.
Да продадеме по еден бубрег за школарина и храна по Лондон, Брисел ,Амстердам, Женева за гладните деца на овие сироти и напатени луѓе. https://t.co/uqGNYVJU0N
28ReTweets86Favorites·Details
#5
Твитерџика за време на циклус https://t.co/s4XfDhf0TB
23ReTweets94Favorites·Details
#6
Полициски час во Скопје кога сите спијат и плус метрото затворено.Хаос.
18ReTweets90Favorites·Details
#7
Генерално Covid-19 е мачкина кашлица за она што ќе следи.
11ReTweets77Favorites·Details
#8
По пример на Италија, вака е по германииве 😂😂😂😂 https://t.co/0TcGHY3cJW
14ReTweets54Favorites·Details
#9
#ДоброУтро , #седисидома и чувајте се каде и да сте 💞 https://t.co/Wu4HFmmQLy
3ReTweets79Favorites·Details
#10
Кога би одбрал слика место зборови за да ти напишам што си ми. https://t.co/ottiaX92Cq
9ReTweets61Favorites·Details
#11
Во Македонија е херој министер кој на масите им ја откри древната тајна вештина "миење раце".
8ReTweets61Favorites·Details
#12
Еден убав сончев ден,кога ќе сфатите дека дад 40% го прележале Ковид,пред уште да биде објавен првиот позитивен официјално,дали ќе ги лажете вашите деца дека миење раце и седи дома Ви го спасиле животот а и светот?
8ReTweets45Favorites·Details
#13
Короната ни ја покажа неспособноста, јаловоста и трулоста на неолиберализмот. Бесмисленоста на постоењето на ЕУ врз постулатите на Моне од една страна и реалната моќ на истокот да се справува со катаклизмични појави, солидаритет и планетарна одговорност согласно повелбата на ООН
10ReTweets28Favorites·Details
#14
Само Балкан и Африка имаат полициски час???
5ReTweets41Favorites·Details
#15
Протест??
Против мерки за заштита ????
Значи непоправливи дебили.
Нема да умрете од вирус, или од глад , ќе умрете од хронична отсутност на здрав разум.😡
2ReTweets49Favorites·Details
#16
Ако ви е очајно да седите дома, а мислите дека светот се врти околу Вас, не тресете глупости со протести.
Во секоја зграда во секоја улица, маало, населба, село има инвалиди, стари и безпомошни лица.
Понудете ги за помош. https://t.co/SDWMoza8qV
10ReTweets24Favorites·Details
#17
Се чини дека единствени кои шират паника,страв и терор врз населението се властите.
Слушајќи ги нивните пресови месец дена,а гледајќи го однесувањео на население,би требало барем пола планета да е мртва.
Кој знае каква кражба спремаат.
7ReTweets30Favorites·Details
#18
Секој има своја цена,ако ти не се продаваш има кој ќе те продаде.
9ReTweets24Favorites·Details
#19
Прекрасен ден се раѓа.
#ДоброУтро и чувајте се каде и да сте 💞 https://t.co/5e747TQWkR
0ReTweets47Favorites·Details
#20
ЕУ и Нато не се способни една маска да донираат во Италија, ќе носеле инвестиции во Македонија.
Студио.....
6ReTweets28Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1СамоМојаsamomojaa83
2BubbleGum 😷kazi_ultimatum57
3Ариелproblembyme53
4diplingdipling541
5Phryne from Sydneyfranniefrom41
6Германка™🇩🇪sugaryouknowme38
7Redfingerprint8332
8Andrewitisiandrew32
9Приказнаprikazna131
10__bad_girl___losha_devojka_30