TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 68618   ( 177th )
#followers: 8633   ( 237th )
Да повториме:
1. Нема ама баш никаква (православна) христијанска основа за лепче со паричка на Бадник - за Василица има.
2. Суштината на Бадник не е богатата трпеза (особено не риба пошто е строг пост), туку да бдееш, со молитва - славењето и јадењето е на денот на Рождество.
49ReTweets135Favorites·Details
Слободата е меч со две острици - или ќе те вивне нагоре или ќе те закопа длабоко. Решението е во одговорноста.
22ReTweets60Favorites·Details
Тоа што се исмевате со килажата на Славјанка и Маричиќ(и на било кој друг човек)само ви ја разоткрива идиотштината од епски размери. Ништо друго посебно не правите. Ама ваљда од мали така сте научени и со деца со поголема килажа да се исмевате, па тоа се вкоренило длабоко во вас.
9ReTweets82Favorites·Details
На моменти може да имаш само мал зрак светлинка во животот, но и тоа е доволно за да ја издржиш темнината.
16ReTweets38Favorites·Details
Христос се роди! 😇 https://t.co/I2OiUOdEsI
14ReTweets43Favorites·Details
Премиерот на Австралија вели законите важат за сите.
СУДОТ го ослободува затоа што не ги прекршил законите.
Владата се заканува дека пак ќе го уапси.

*Кратка хорор демократска приказна.
9ReTweets49Favorites·Details
Имам пријателка од Софија на гости, на тв оди филм со Gerard Butler и така лабавко ми кажува дека лично се знае со него и дека веќе неколку години живее во Софија.
Јас: МОЛАМ?
Таа: ми да
😂😂
П.С. Бил мн добар, интелигентен, висок, добро граден и мн красив.
6ReTweets41Favorites·Details
Наместо да паничиме за бројките на новозаразени, подобро да се радуваме што бројот на хоспитализирани не се зголемува и уште поважно што на толкава бројка имаме само 2 починати. Ако продолжиме вака, сепак ќе се види крајот на пандемијата. 🙏
8ReTweets28Favorites·Details
Среќна Нова Година! 🥳 https://t.co/fmkSlklzcE
8ReTweets26Favorites·Details
Ја заборавивме оваа година... 🥰
https://t.co/wYD83xJqdN
7ReTweets11Favorites·Details
8ReTweets18Favorites·Details
Конзуматорскава ера ни ја конзумира психата скроз.
7ReTweets20Favorites·Details
Кога вее снег, сонце ми ја грее душата. 😍
7ReTweets19Favorites·Details
Порано добивавме по едно пакетче, радост невидена. Сега немам чуено родител да не се пожали дека имаат еден куп пакетчиња и сите со чоколади и грицки.
6ReTweets21Favorites·Details
Разбирам да инсистираш на вакцина на почетокот кога еве можело да се спречат мутации и со тоа сите да ги заштитиш, ама сега веќе тоа нема логика. Сега можеш само да советуваш да се вакцинираат за полесно да се помине, а дали некој ќе го сака тоа или ќе ризикува - негов проблем.
5ReTweets20Favorites·Details
Денес имало за првпат Бадников концерт во Струмица. Милина се дечињата бе 🥰🥰🥰
👏👏👏 за организацијата!
https://t.co/fCg0r4maXj
6ReTweets11Favorites·Details
Коледарчињата го најавуваат Христовото раѓање со коледе леде, паднало греде... На прашањето: Зошто не ги научите децата со христијанската песна Вечниот Бог кога веќе го најавуваат раѓањето на Исус Христос? Добиваш "многу јак" одговор - таква е традицијата. 🙉
5ReTweets17Favorites·Details
Јас да сум на местото на Новак, никогаш повеќе не би се појавила на Австралија Опен.
5ReTweets16Favorites·Details
Мислам дека Скопје е еден од ретките главни градови во кој нема радари, барем по булеварите.
4ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тино 🏁tinodtinkki1
2Токсоносецотbuturipol1
3Један од синова блудних . ♉️♉️ 🇲🇰 🇷🇸novica18921
4Рајчанскаanarajchanska1