TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Беља @the_belja
#reach: 106993   ( 43rd )
#followers: 2385   ( 1573rd )
#1
- Колешке, шо овака со фризура на работа?
- Па одиме на свадба у петоко кај внука од сестра ми...
- У петоко?
- Да бе...
- Понеделник сме...
- Многу убаво си поминаме...
- Понеделник сме...
- Сакаш да видеш слика од младоженците?
- Факинг понеделник е!!!
- Види ги, лепотани.
31ReTweets206Favorites·Details
#2
Проститутка на суд. Судијата:
- Име?
- Лепосава.
- Години?
- 25.
- Адреса на живеење?
- Властимире, дај бе не се прави на удрен па и ти сега, како да не се знаеме...
25ReTweets182Favorites·Details
#3
Родило им се детето на Блек Фрајдеј, крстиле го Сале...
33ReTweets129Favorites·Details
#4
- Маче кај сакаш за Нова година?
- Само не у г'з...
27ReTweets142Favorites·Details
#5
Најстарио познат модел на банкомат у историјата... https://t.co/xem0Cmv9gb
28ReTweets103Favorites·Details
#6
Седам и на телефоно од госпожата стига порака од Ивана: Само шо сум се истуширал, ти шо правеш? Гледам и не ми се верува. Зимам телефоно и пишувам: Јебем те неписмена, вика се: Само шо сум се истуширала! Кај ги наваѓа вакви неписмени другарки, појма немам...
20ReTweets123Favorites·Details
#7
- Брат сабајле потроши 2000 калории за 2 секунди...
- Како бе?
- Падна ми буреко...
19ReTweets119Favorites·Details
#8
Немам некоја приказна за овоа. Овоа само ме потсети на една работа. Никогаш не коментирајте за некого каков е, како изгледа, шо праве, бидејќи не знаете каква битка воде или е водил. Гледајте си вашио двор... https://t.co/sYdzFisaTB
24ReTweets97Favorites·Details
#9
Чичко ми (73) и стрина ми (70) разбра вчера дека се разведеле. После скоро 50 години брак. Муабето ми е, никогаш не е касно...
7ReTweets105Favorites·Details
#10
Ако на сликата гледате птица, а не мачка, рано сте почнале со алкохоло... https://t.co/AlLKzHXVTD
18ReTweets61Favorites·Details
#11
Од коа почна почесто да јадам лук, не знам шо е тоа грип, настинка... Секс...
17ReTweets62Favorites·Details
#12
Веган има ли право на глас у месна заедница?
10ReTweets66Favorites·Details
#13
Јас симнувам дуксо, она ролката. Јас панталоните, она сукната... Немо се гледаме у очи... Погледите кажуват се... Она симнува маицата, јас гаќите... Она: Не гаќите, уште се влажни, симни чаршавите и навлаките за перниците... Се е полесно кога работете заедно...
11ReTweets58Favorites·Details
#14
Никола Коперник не научи дека земјата се врте околу сонцето, а не околу тебе мори, кокошко една...
9ReTweets60Favorites·Details
#15
Значителен пораст у продажбата на паметни телефони и таблети у Мк. Од телефони, најпродаван е Самсунг, а од таблети Дијазепам... 10Мг...
10ReTweets54Favorites·Details
#16
Дечки по бонтон, коа те викнат на вечера, телефоно на која страна од чинијата стое?
8ReTweets58Favorites·Details
#17
Има уште некое гомно од човек шо ќе се наситува на смрт на трагично загинати луѓе? Луѓе, значи луѓе. Не е битно нација, вера, убедувања. И еден загубен човечки живот е премногу! Блокните ме со време оти јас ќе ве блокнам, гнаси!
7ReTweets49Favorites·Details
#18
Дечки, абе не се мачите и не педерски. Кажите ми шо имате тука, у ДМ, на твитер награди у фаца. Ако имате јајца... https://t.co/ERlRZjfqmD
4ReTweets56Favorites·Details
#19
- Добро вечер господине.
- Добро вечер господине полицаец.
- Документи молам...
- Повелете...
- Господине Беља, ќе морам да го проверам возилото дали е безбедно за по нашите патишта...
- А нашите патишта колку се безбедни за мојта кола?
*газиме се и двајцата од смеа до станицата
8ReTweets44Favorites·Details
#20
За 9 месеца ќе видеме која давала најголем попуст за Блек фрајдеј...
9ReTweets40Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Саретоmrcatorka154
2‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_119
3Ид Нина 🍀id__nina99
4awesome blossom ❄horridchildd93
5Гуру де Коркаш™bejbiboy91
6Професор Цветковиќtome_corner72
7Кукуњавскаemmyllija67
8Плавоокаsweety_eyes_63
9Satanica potestas 😈madams8n66657
10b®gasimilacija56