TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шефот @the_chief86
#reach: 127078   ( 3rd )
#followers: 2708   ( 1513rd )
⚠️Синот на Муса Џафери, Аријанит вчера го нападнал Марко Бислимовски РКЕ, јавно пред луѓе во Дебар Маало(видео) ⬇️ поради одземената дозвола на неговата фирма У Повер.
➡️Инаку на У Повер му се доделени најголемите тендери во државата за трговија со струја. https://t.co/UytRXt4vSz
134ReTweets253Favorites·Details
Ова е Наташа Станојевиќ директорка на Меѓуопштински центар за социјална работа на Град Скопје⬇️
⚠️Наташа вака ги принудува вработените⬇️ да одат на митинг со задолжително присуство и носење на списоци во централа.
👉 Шо режим❗ https://t.co/uZ9GdRXlvx
87ReTweets228Favorites·Details
👉 Го сопира полиција Максим Димитриевски, го спречува да си ја води општината како градоначалник и го праќа на вондреден технички преглед со пуштена ротација ко најголем криминалец..
➡️ Ваква злоупотреба на полицијата ќе ви се акне од глава
69ReTweets269Favorites·Details
👉СДСМ вчера во Лозово си држеле митинг и ги извадиле столчињата од ОУ...и погодете што⁉️
⚠️Денес си врнат...и никој не ги прибира.. https://t.co/3WcsIG1Iic
79ReTweets206Favorites·Details
Во Романија, горат исто така во болница 7 луѓе
⚠️Премиерот не чека ниту истрага ниту морална одговорност. Фрчат откази ги разрешува директорот и главниот на националниот оддел за здравство.Плус уште истиот ден има истрага за убиство.
Инаку @VFilipche ти добар,Си тераш кампања а❗ https://t.co/4lS2IRvkmP
76ReTweets210Favorites·Details
Шилегов си се оградува од секс скандалот што тој го финансира каде што малолетниците биле сексуално вознемирувани: ⬇️
➡️ А фино лепо си ставиле налепници: Поддржано од Град Скопје...❗❗
➡️Да бевме нормална држава досега ќе летаа некои личности од работа..❗ https://t.co/Zi4o8TwLx7
73ReTweets174Favorites·Details
👉 Синот на Петре Шилегов, Иван Шилегов ➡️ со само 24 години е газда на нов ресторан во новиот трговски центар Ист Гејт каде само за закуп се плаќаат илјадници евра.. https://t.co/g7GWbU9ueB
69ReTweets183Favorites·Details
Во Австрија, Себастијан Курц си поднесе оставка и му падна Владата зошто од државни пари се плаќало на агенции за испитување на јавното мислење.
⚠️ Овде кај нас..."Рејтинг" пуздер прави со државни тендери ⬇️ https://t.co/YC54Jn9UPZ
64ReTweets193Favorites·Details
Ова се:
➡️ Александра Мадевска – вработена во затворот во Струмица
➡️ Неџат Меминов – екс советник од СДСМ во о.Василево.
⚠️Овие двајца одат кај корисници на социјална помош и се закануваат дека ќе им ја укинат ако не гласаат за градоначалникот на СДСМ во Василево..
Што режим⁉️ https://t.co/hi7My9dPLL
75ReTweets158Favorites·Details
Абе не се ни кријат ејј...❗❗
Поткупот го пуштиле на најјако...
➡️ Ете толку вредите пакет зејтин, компири и нешто ситно... https://t.co/8lcfQ11LqM
72ReTweets161Favorites·Details
😂😂😂😂😂😂хахахахаа https://t.co/1wXiQiIgQv
56ReTweets204Favorites·Details
👉 Ова е Кире Китаноски шофер е на помошник диркетор на крим полиција..
⚠️Е сега Кире праќа луѓе да тепаат членови на опозицијата.
👉 Јасно ли ви е сега со какви "прогресивци" си имаме работа❗ https://t.co/oghwyokGqV
62ReTweets112Favorites·Details
Ова го немаше ни во времето на "режимот"
⚠️На Објекти кои се јавни и се платени од пари на граѓаните (дирекцијата на ПОЦ) ➡️СДСМ си се рекламира со партиски плакати кои се со големина на 5 ката.
👉 Според кој закон е ова дозволено⁉️ https://t.co/JVlLA1nfpB
53ReTweets170Favorites·Details
Александар Наумовски градоначалникот на Ѓорче жив фатен како дава поткуп❗❗❗
@USAmbNMacedonia
@ExpresMK https://t.co/5DdLATF0jD
53ReTweets136Favorites·Details
Џукелите кои вчера ја нападнаа екипата на Инфомакс ⬇️
Да ги прославиме.. https://t.co/M07A36G2yf
49ReTweets128Favorites·Details
Ви текнува на серијата "Македонија" што требаше да почне да се емитува, ама откако дојде СДСМ го укина тоа и, им го поништи договорот.
➡️ Епа дечките си тужеле, си добиле и ќе ја дадат државава на меѓународен суд, за оштета од неколку милиони евра за неспроведување на одлука. https://t.co/XpJxDiQWA2
44ReTweets152Favorites·Details
👉Дали бе стварно сте направиле спот со човек кој има возен парк од 100.000 еур како вози точак, а притоа никогаш во овие 4 години не е виден како вози воопшто точак онака рандом😳...
➡️Па уште го враќа ланецот на некој рандом тип...😂😂😂хахаха https://t.co/fmRA4a8vmi
40ReTweets177Favorites·Details
Вака изгледа прогресот дечки...
⚠️Полициско Злосторничко здружение формирано со цел да ја следи и малтретира опозицијата..
Видете само што правеле..⬇️⬇️
Ова е шокантно❗ https://t.co/ozrZxqXwZo
47ReTweets99Favorites·Details
Потврдени Поткупи во :
Прилеп
Битола
Скопје
Лозово
Охрид
Зошто ⁉️
Па нели сте најдоброто...
40ReTweets154Favorites·Details
Еве овој од Левица со цигара во рака некултурен и битанга..
👉 Ама затоа Зоќе што го покажа "стапот", на митинг е културен и господин човек...
Тоа ви се тие изместени вредности ❗
Идете утепајте се.. https://t.co/N6HFRNVDdc
35ReTweets188Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Stormfiretempestofflame5
2Aleksandar Tortevskiatortevski4
3Dimkoddimkooooo4
4Тик Так на радиоtiktaknaradio4
5Aleksandar Celeskiaceleski4
6alexaaaalexaaatray3
7Julijana Dimitrovskabeba195813
8Мирјана Најчевскаibogovitelicno3
9Сандокан де Мартиниqdamechkatroski3
10Pospan🇵🇫zivotnaulica3