TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бапчо @thefitzzz
#reach: 105342   ( 69th )
#followers: 22038   ( 11th )
#1
Дечкото шо со 150 на саат ја згази Фросина карши Силбо и избега добил намалување на казна на само 3 години? 3 Години затвор чини животот на ваше дете, ќерка, сестра? Абе веќе ни иселување не е лек за земјава... само АТОМСКА БОМБА Е СПАСОТ, ние не заслужуваме да сме на планетава !
139ReTweets443Favorites·Details
#2
"30 милиони денари ќе чини гласањето на 1500 лица од дијаспората"

- Лекови на рецепт снемуе на 10-ти во месецот... Деца како гревој питаат по социјални мрежи за некој денар за операција, али битно Џонислав од Мелбурн има право да го искаже своето дебилно мислење на избори.
128ReTweets364Favorites·Details
#3
Kaкаат зошо стадионот го крстиле Тоше Проески, не смеело јер Тоше не бил Фудбалер... пошо нали Филип 2-ри на времето беше Центарфор у ФК Пела ебате.
93ReTweets426Favorites·Details
#4
Као може Ургентно да се одобрат средства за донирање и реставрација на Нотр Дам, а не може кроз 10 ебани години да се одвојат 2 мочани милиона за гревојне у Студентските домови да не живеат у Афрички услови со Бубашваби и сепса у собите. Вукојебина за нас е КОМПЛИМЕНТ !
100ReTweets370Favorites·Details
#5
Синот на Силјановска свирел кавал у Парк? И шо? Ако кавалот го исполнува и така си наоѓа внатрешен мир и спокој кој сме па ние да му судиме?

А шо фајде па видовме од деца на политичари шо цел живот СВИРАТ КУРЦУ и се шлепаат на лоповлуците на нивните татиња и мамички функционери?
52ReTweets316Favorites·Details
#6
"Почина Тоше Илиевски, момчето кое собираше 32.000 евра за да се лекува во Турција"

- Него, до кај сме со реставрацијата на Нотр Дам, дајте број за донации?

Жaлна си Македонијо, почивај во мир момче : (
51ReTweets194Favorites·Details
#7
"(Фото) Украдени 200 литри дизел од булдожерот кој ги чистел патиштата во Маврово"

- АСТЕРОИДУ КАДЕ СИ? Те молам побрзај и БИДИ ПРЕЦИЗЕН - Нaшите координати се -> 41.6086° N - 21.7453° E
28ReTweets158Favorites·Details
#8
"Пиштол и муниција пронајдени кај жител од Грчец"

- А што побогу сакате да најдете кај жител на Факинг Грчец, записи на Папирус од Библиотеката у Александрија?
31ReTweets126Favorites·Details
#9
Синот на Мира Дизел не ги исполнувал условите за да се вработи во ЕЛЕМ... пффф па мајка му не ги исполнува условите ни за чистачка па ене ја тера 6ти мандат у Собрание !
18ReTweets160Favorites·Details
#10
ФОНДАЦИЈАТА „ДОПИР“ СОБРАЛА 57.000 ЕВРА ЗА БОЛНИ ДЕЦА, А ГИ ТРОШЕЛЕ ЗА СЕБЕ...

- За Вакви говна само СПАЛУЕЊЕ НА КЛАДА НА СРЕД ПЛОШТАД !
21ReTweets120Favorites·Details
#11
„Бомба“ во Аеродром, затворени булевари

- E ова е наслов на портал кој од откако ќе го кликнеш, објаснува дека се работи за сцена од филм.

АБЕ КУРТОНИ ЕДНИ ГАДНИ, ЛУЃЕ ИМААТ ДЕЦА ФАМИЛИИ РОДИТЕЛИ ШО СЕ ДВИЖАТ У АЕРОДРОМ, МАМИЦАТА ДА ВИ ЈА ЕБАМ ГНИДИ ЖЕЛНИ ЗА ПРОФИТ И ЛАЈКОВИ!
12ReTweets134Favorites·Details
#12
ВМРО била најпатриотска партија? Молам??? Лидерот прв им кидна како кукавица у Маџарска... другиов лидер со прст не мрдна да протестира за името... пола пратеници и министри се шитнаа за тендери и гласаа за Северна... Па дечки, слободно може де се прекрстите у ВМРО КУКАВИЧКА !
14ReTweets89Favorites·Details
#13
И Македонија Понудила помош при гаснењето на пожарот вчера...

- Сепак помошта не се реализирала бидејки Општина Ротино нејќела да го даде тазе донираното црево од Битола...
14ReTweets79Favorites·Details
#14
Иво Санадер осуден правосилно на 6 години затвор за поткуп од 2 милиони евра.

- За 2 милиона, 6 години? Па ондак нашиве треба да кркаат казни у дужина од 4 ипол милинеуми !
12ReTweets80Favorites·Details
#15
Ама и Стефче е легенда, давање багателна цена на земјиште на своја фирма со име ГРОМ ПРОМЕТ !

Па јеботе тоа ти е исто ко Мијалков да го даеше земјиштето за Мериот на фирма со назив ДУПИ СИ ГИ САШО ДОЕЛ, шо реално може и се десило...
8ReTweets75Favorites·Details
#16
У кој закон пишуе дека коа има МИТИНГ у градов треба да владее СООБРАЌАЈНА ЛУДИЛО?

Автобуси паркирани секаде, цела Партизанска блокирана, Пешачките премини не постојат, а казни за непрописен паркинг?

Е затоа за кур не не бива, пошо увек партијата била ебен приоритет, бруки !
2ReTweets82Favorites·Details
#17
"ГАЦ - Половина од граѓаните не се задоволни од работата на Државната Администрација"

- Па нормално дека само половина не се задоволни јер останатата половина работи у Администрација.
5ReTweets65Favorites·Details
#18
Сте виделе ли поштена примопредаја у наша институција? Пример Директорот да рече фала за прием, а стариот да рече ако треба помош ти стојам на располагање? Не бре, втор ден ревизии, 3 ден кривични за лоповлук, па овој не го дава клучот, па го зел печатот, па му исклучил струја...
5ReTweets61Favorites·Details
#19
НЕМА ДА ПОВЕРУВАТЕ ШТО СЕ СЛУЧИ СО ВОЗОТ СКОПЈЕ = КИЧЕВО

ЕКСКЛУЗИВНО !

- Имено денешниот утрински воз за Кичево НЕ беше каменуван, патниците во шок.
4ReTweets62Favorites·Details
#20
"Владата Одлучи земјава да се вклучи во обновата на Нотр Дам"

- Зад кулоарите се шпекулира дека ке биде испратена Специјалната претставничка за Културна Реставрација, Г-Ѓа Елизабета Канческа Милеска која веќе и го презентирала Стиропорниот план за Куполата.
7ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Клеопатра од Мала Речицаcamilavargos8
2mindрluмbеrmindplumber8
3091dakjoskopski7
4Радо коментирамlosiot_macol7
5Pac-Mandagledamefilmce4
6Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski4
7-Karamba & Karambita..karamba258295993
8dokolenkomk_dokolenko3
9@crnamacacrnamaca23
10Бачmebehindamask2