TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бапчо @thefitzzz
#reach: 152641   ( 1st )
#followers: 22632   ( 10th )
#1
"Од ОХИС исчезнале 400 тони високо токсична жива"

400 Тони

400 Т о н и

400 Т О Н И

- Абре дајте Нетфликс нека ги откупи правата на државава, нека почне Live Stream од секојдневниве сај фај срања шо ни се дешаваат, бареме некој аир да видиме, мош ке ни фрлат некоја паричка.
92ReTweets397Favorites·Details
#2
Ина Многу Фина со пост на тема Приватност... коа некој ќе ти прател слика тоа била само за тебе и не си требал да ја споделуваш со никој? Истата Ина шо се дупна од постирање слики на рандом луѓе у градов и има изедено 10 лопати говна за недолжни девојчиња? Лицемерие аt it finest.
69ReTweets345Favorites·Details
#3
"Гомнарке, Ориспијо" „Дека ѝ го возев мачето, затоа не чинам?“ кажа Јанева у судница

Ова е еклатантен пример зошо секој млад образован чоек у државава не сака никаква асоцијација со ваков простотилак и примитивизам, бара чаре усвет и веќе му
е сеедно дал сме обична или Северна
54ReTweets317Favorites·Details
#4
На општиниве им опростија 51% од долговите, на неплаќачите на струја им ги оптостија долговите, на овие со дивоградби им ги легализираа објектите, дивјаци влегоа у собрание искршија све као највечи примитивци, ги амнестираа.

Изглеа само оние што останаа поштени, го јадеа стапот.
49ReTweets221Favorites·Details
#5
Господине... Направивте сериозен прекршок !!! Лична Карта ќе ве молам...

- Немам, немате пластика...

Во ред, дајте возачка !

- Немам, Немате Термини...

Во ред, дајте Пасош !

- Немам, Немате Обрасци...

Веро Картичка? О.о
39ReTweets241Favorites·Details
#6
"Maкедонска Пошта уверува дека сите пратки нарачани од Али Експрес и од Кина се безбедни од Корона Вирусот"

- Па нормално дека се... јер чим Пошта ви ги доставила овој Месец, значи се нарачани во 2018-та.
34ReTweets252Favorites·Details
#7
Нели мислите дека е побитно Клиникава да купи 10 нови Магнетни Резонанци.. 10 Томографии.. 10 скена.. наместо да се прави ЗАБАВЕН ПАРК?

Јебеш забава кога народот ти умира пошто треба да чека 5 месеца за дијагноза. Деца патат, цели Фамилии се завиени у тага бре матер ви јебем!
42ReTweets225Favorites·Details
#8
Атиџе вечер исто како и со пчелките 🐝 eден Оскар ќе им остави, еден ќе си земе, братска делба ❤️
37ReTweets237Favorites·Details
#9
🇨🇿 Ви Благодарам Докторе
🇺🇦Ви Благодарам Докторе
🇦🇹Ви Благодарам Докторе
🇦🇽Ви Благодарам Докторе
🇧🇪Ви Благодарам Докторе

🇲🇰Фала Брат, абе кај ви е таа сестрата со цицките, втора смена да не е?
42ReTweets216Favorites·Details
#10
Чекајте малку другари 6.000.000 Евра... Со букви 6 - М И Л И О Н И Евра за Кетеринг за Државен Архив?

Па што ке служите бре? Динстани Диносауруси и омлети од мадиња на тасманиски ѓаоли? Батак од Еднорог?

Па за 6 миљона еура баба ми ќе ја нарани цела Европа 5 години по ред ! https://t.co/gAUAzIIMr6
51ReTweets183Favorites·Details
#11
"Инфективната клиника во Штип ќе стане карантин во случај на појава на коронавирус во земјава"

Инаку, Клиниката во Штип изглеа како да доживеала 3 месечно бомбардирање и од Антантата и од Централните Сили...
40ReTweets185Favorites·Details
#12
Закажувањето за пасоши стопирано, пасоши ќе добијат апликантите со итна постапка

- Да ти се ПОКЕЊАМ у Државата ЛИХВАРСКА, приоритет ке имаат оние што ќе платат тројно повеќе пари??

Остала сиротиња иако пллатила ке чека прво да се услужи аристократијата? БРУКА СМЕ ОД ДРЖАВА, ДНО
39ReTweets171Favorites·Details
#13
А чуму јавно линчување на Влатко Лозановски? Момчето си има свое гледиште кое треба да е репектирано исто како и вашето. Чувствува неправда и едноставно осеќа потреба да го сподели тоа, нит плука по некого нит колне нит се меша у виша политика.

Почитувај и ќе те почитуваат.
29ReTweets175Favorites·Details
#14
Атиџе на Оскариве е боље облечена од 99% од нашиве такозвани модни "Инфлуенсерки". https://t.co/mx56IYSV6V
14ReTweets213Favorites·Details
#15
Додека Кинезиве градат Болница за 10 дена, ние за исто толку време излагаме од Паркингот на Клинички.
26ReTweets172Favorites·Details
#16
Чекајте малку другари... сеа испадна дека е запленет ЕДЕН КИЛОГРАМ? Огромна Акција за Кило? Па двајца полицајци да напраат рација у ДИОН у Петок вадат 10 КИЛА минимум...
21ReTweets179Favorites·Details
#17
🇬🇧OMG this is my favorite song !
🇺🇸OMG this is my favorite song !
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿OMG this is my favorite song !
🇨🇦 OMG this is my favorite song !

🇲🇰 ТООО ЦЕЦО !!!
31ReTweets147Favorites·Details
#18
Судиите се корумпирани...

- Па шо не ги сменивте?

Еее не иде тоа така...

Администрацијата е мрзлива...

- Па шо не ја редуциравте?

Еее не иде тоа така...

Полицајцте се неспособни

- Па шо не им дадовте отказ?

Еее не иде тоа така...

Абе тоа може не ИДЕ, ама младинава ИДЕ
27ReTweets153Favorites·Details
#19
Како се осеќате сеа од коа дознавте дека најголемиот Трговски Центар у државата има најмено 19 Годишни морони да се грижат за вашата безбедност?
18ReTweets178Favorites·Details
#20
Сеа коа 10000 души ке ја тужат државава за ненавремено издадени пасоши, погодете кој ке го плати обештетувањето? Ние ! И наместо таа пара да се уложи у факинг магнетни резонанци сиротиња да не чека по 6 месеца по болнициве, ние ќе им ги переме говната на неспособњациве, Бруки.
22ReTweets152Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Darko Kezhmankezhmanprvi16
2Duchess🏴‍arthurgordonpy311
3Pac-Mandagledamefilmce11
4Еј Бреј (Африканец бр.0002)gogiche10
5Pizza Jakomopizzajakomo8
6KatttP.katttp7
7Hic Rhodus,hic saltasaltahic7
8Грејвдигер🏴‍☠️grobarmkd6
9Волкот од шумата 🌲wolf_forest_2286
10Elliepeseva6