TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

elverdaderopesimista @therealpsmst
#reach: 70069   ( 321st )
#followers: 1691   ( 2156th )
#1
Гласав за Стево. Спремен сум да го заземам местото советник за човекови права и дигитални технологии во кабинетот на претседателот на РСМ. RT ако се согласувате, <3 ако мислите дека не е во ред да се здебелам.
53ReTweets75Favorites·Details
#2
Hint до ЕУ: да можевме сами дома да се средиме немаше да бараме членство во ЕУ.
22ReTweets83Favorites·Details
#3
Во 2017 година во Водовод биле ангажирани седум адвокати, а во 2018 година кога директор станува Душко Весковски од СДСМ бројот се зголемил на седумнаесет.
11ReTweets27Favorites·Details
#4
Мајка ми реши да ја менува 40 г. стара Обод машина за перење алишта. Не знам дали Обод уште постои, сервисерот ѝ рекол дека не. 40 г. и уште работи, секоја чест за таа истрајност. Сервисерот рекол следниот дефект ќе биде последен.
4ReTweets39Favorites·Details
#5
Зечевиќ добил 77.000 евра од скопски водовод за адвокатски услуги, на платниот список се и министер и пратеник од СДСМ :)))))
11ReTweets15Favorites·Details
#6
Павле оставка треба да даде јбг прекршува закон.
7ReTweets26Favorites·Details
#7
Тимоние, декември 2018: Не постои резервен план за Договорот од Преспа, алтернативата e блокада на патот кон ЕУ.

Заев зима - пролет 2019: Суспендира владеење на право, за да ратификува договор.

Тимоние, мај 2019: Основа за отпочнување на преговорите е владеење на правото. https://t.co/c6pGtkIqAu
10ReTweets13Favorites·Details
#8
'Го сакам градот празен' е сериозно село / провинција мисла.
6ReTweets23Favorites·Details
#9
додека вие драмите за пензијата на иванов парламентот воден од сдсм не го смени законот по кој што му следува тоа еве да речеме во рокот од 2 години што го имаше
6ReTweets19Favorites·Details
#10
Какво изненадување! https://t.co/jwQiv7geAr
8ReTweets11Favorites·Details
#11
Вработените можат да дадат отказ. Оставка е за функционери.
1ReTweets29Favorites·Details
#12
The job market beceame more interesting https://t.co/x2TSa7DXRM
3ReTweets20Favorites·Details
#13
за ова со педерите крива е @Ref. она почна да слика голи мажи нешто твитер календар, па после крив е @JBurgundi он даваше твитер награди за тоа, и младите видоа, си рекоа тоа е живот, награди, успех, и ете парада ќе прават. imho.
4ReTweets16Favorites·Details
#14
па не може да се каже дека ова не беше за очекување. е-ппд сајтот е 502 Bad Gateway
3ReTweets15Favorites·Details
#15
- За Џафери казната за знамето треба да е поблага, за играорецот Господ на Албанците им го дал Охрид

- Бугарски историчар: Бугарија да реагира за албанското знаме во Охрид https://t.co/2NcRfhvQUv
4ReTweets11Favorites·Details
#16
Поразителни бројки од теренската вакцинација во училиштата за вакцината против морбили. Скопските здравствени тимови минатата недела посетиле 51 училиште каде учеле 1490 невакцинирани ученици. Од мали сипаници се заштитиле само 119 од нив, или едвај 8 проценти од предвидените.
5ReTweets7Favorites·Details
#17
Иконографија во училиштето кај што гласам. Надреално. Професии што практично не постојат. Нема ИТ, медицина, наука. Пинг @InFondMK чисто онака ако веќе децата треба да се поттикнуваат на знаење и иновации. https://t.co/YBpcydRYga
3ReTweets13Favorites·Details
#18
референци: прв во класата или како и да се вика тоа на универзитетот во гласгов м-р човекови права и меѓународна политика.
3ReTweets12Favorites·Details
#19
пред икс време имав некаде пишувано дека е тапа што со секоја смена на претседател се менува и веб страната. инстутицијата претседател треба да има континуитет на веб сега сме на страната е во изработка https://t.co/Qrb3I4eU7I
4ReTweets9Favorites·Details
#20
TIL според разни статистики за потреби на локализација Mozilla води дека во светот има 1.590.000 писмени говорители на македонскиот јазик.
2ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1малиот кнез мишкинjakovfendu49
2Jovan Pеtrоv 🏳️‍🌈jp_wanderer36
3Mini Moogminimoog7730
4Darko Arsovskidarsovec24
5КраФТkraft_mk20
6Ljubo[v]mirlj_mir18
7Slobodan Jakoskiflavrsavr16
8Џотоgiotto_mkd15
9Rubinrubinbt15
10Флумастериjane_sk15