TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

The real OG Rubin @therealrubinbt
#reach: 96535   ( 83rd )
#followers: 618   ( 6125th )
#1
Дилерот во средно шо ни шиткаше трева станал џандар. Поштен чоек беше, никош не немаше скинато.
24ReTweets218Favorites·Details
#2
@MajkaNaZmejovi Мене еден момент ми е најјак: женичка од буквална вукојебина далеку од цивилзација, без струја, вода, телевизија му влезе на светот со сета сила, без око да и трепни. Фестивали, патувања, сеа и оскари, онака скрос без страв од непознато.

Сакам да иам бар пола од таа самодоверба
19ReTweets127Favorites·Details
#3
Бате не прелета со бемвето пред велес со добри 130-140км на час.
Го најдовме во ендек малку пред плетвар.

Оти сте бе глупи?
13ReTweets132Favorites·Details
#4
Сите ме прашуваат зошто ние од дебар маало сакаме појке станови а не зеленило па еве да ви кажам: a thread:

Да сакавме зеленило ке си седевме во провинција на нива, многу логички, duh!
24ReTweets84Favorites·Details
#5
Лапаме оскар за документарец, атиџе на сцена, стоечки овации, леонардо плачи, јас плачам, пчелите зујат леле уште од сеа ме фсќа трема.
17ReTweets104Favorites·Details
#6
Ока ко ке си од ајродром ама мораш малце формално да се дотераш. https://t.co/ez04k8mUqL
9ReTweets124Favorites·Details
#7
Ме болат рамениците, ќе ми никнуваат крилја.
15ReTweets37Favorites·Details
#8
Бооо брат ми ми го напрај дијаспорското нешто. Вчера се врати од германија и сеа излезени ми вика: дај пари јас новчанико си го заборајв.
5ReTweets53Favorites·Details
#9
Иначе, батулиња, денес е годишнина од Окупацијата на факултети на Студентски Пленум.
7ReTweets39Favorites·Details
#10
Доли Партон е жена, мајка, кралица!
Единствена вистинска кралица, Long Live the Queen! https://t.co/QVT47Uy8Pz
10ReTweets24Favorites·Details
#11
Си каубојствува https://t.co/uvek3wUrSW
4ReTweets37Favorites·Details
#12
Аии Апасиев се замислува дека е Мартин Гинис. Ем левичар, ем националист. Војвода во вмро, ко командир во ИРА и дека левица му е Шин Феин лооооооол
5ReTweets34Favorites·Details
#13
Децата ако се осамостоени, треба дами се блиску, ке појди женами ке му напрај ручек, ќе исчисти, на гости пешки ке си оди. Не дај боже да живеј подалеку па да треба да се ебавам со јсп, испод чест ми е то.
6ReTweets25Favorites·Details
#14
Дипломатија 101:
Британија отвора амбасада во Техеран, Иран.
Боби Сендс е ирски борец, член на ИРА и политички затвореник кој умира во затвор дури штрајкува со глад

Иран ја именува улицата кај шо се наоѓа влезот на амбасадата во Боби Сендс as fuck you to the British empire. https://t.co/BQmls5W5Uv
7ReTweets17Favorites·Details
#15
Рече водачот на партијата шо организираше луѓе да влезат во собрание и да тепаат и убиваат.

Абе осет малце имајте шо зборвате. https://t.co/9lZpvrK4RX
7ReTweets17Favorites·Details
#16
Плус убо шо зградите се една до друга, можиме со децата преку тараса да си подајме шеќер или кафе ко ќе снема.

Затоа појке станој а помалку зеленило. За сите поубо.
4ReTweets25Favorites·Details
#17
Проклети странци, they took our jobs.. https://t.co/tLskrPuQ8e
4ReTweets23Favorites·Details
#18
Ми фали реакција на владиката Петар за групата на Телеграм...
5ReTweets15Favorites·Details
#19
Срцето на бившата https://t.co/GYJiTSWHZD
0ReTweets30Favorites·Details
#20
Најголем проблем на социјалните мрежи ми претставува тој периодот кога не знам дали некој е стварно глуп или е глуп заради лајкој.
4ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ариелproblembyme65
2Caledonia1red2yellow3blu63
3Брусница Вејнthebatladym57
4Скриена Камераskrienakamera44
5(Л)УТКАmajaska37
6Матикуле 🖖matikule27
7complicatedSoficomplicatedsofi23
8Дарлаexmitevskad22
9Ljubišasulimanovic20
10такамалцеananastasija118