TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тик Так на радио. @tiktaknaradio
#reach: 59989   ( 556th )
#followers: 2616   ( 1469th )
#1
Немало доктори. Знаете зошто, затоа што пола од тие примени изминативе 10 години не се кадри ни овци да чуваат, а не да лечат луѓе. Исто и со наставниците. Трулежот на нашето општество и вработување по препорака на партиска кадровска комисија допрва ќе ни се мавне од глава.
50ReTweets184Favorites·Details
#2
Он 81, ја 51. Не старееме, јбг. Влашка крв. https://t.co/rc5bGpJRDq
0ReTweets131Favorites·Details
#3
Вентилација во едем мол. Баш би сакал да земам примерок за тестирање. https://t.co/3uQbEK6pWj
9ReTweets46Favorites·Details
#4
Многу е лесно да кажеш дека некој е неспособен. Многу тешко е да покажеш дека ТИ си способен.
8ReTweets42Favorites·Details
#5
Од каде е поривот да купиш 9 години старо Ауди со поминати 210000 км за 13500 евра?
3ReTweets51Favorites·Details
#6
Во предизборно препукување преку реклами, овие се навистина светла точка. И имаат поента. https://t.co/j4wV9MG35B
8ReTweets29Favorites·Details
#7
Ја да го замолам господин Зибери да се лечи у приватно здравство сма кај лекар кој е примен ради национална еднаквост.
5ReTweets32Favorites·Details
#8
Го прашале Влавот:
- Кај вас има Корона?
- Има, ама колку за нас само. #влав
5ReTweets31Favorites·Details
#9
Цел свет стана Шведска. Разликата е што нивната економија не пати.
2ReTweets40Favorites·Details
#10
Власи не се купуваат. Власи те купуваат. https://t.co/D9hx7XjApU
6ReTweets26Favorites·Details
#11
Потоп на автопат Прилеп Велес. https://t.co/sweDOkLTHM
3ReTweets24Favorites·Details
#12
Добро каква стока народ треба да си за да оптегнеш најлон конец на висина на грло на велосипедска стаза?
4ReTweets21Favorites·Details
#13
Еве пример зошто туризмот кај нас не успева: вчера за вечера порачав Капрезе која беше по сите стандарди. Денес за ручек пак ја порачувам и ја носат без песто. Ја враќам во кујна, келнерот се враќа и ме убедува дека во салата нема песто туку босилок. Се разбира мојата магдонос. https://t.co/FS2iGEJLIX
3ReTweets19Favorites·Details
#14
На радио реков дека на следниот лајк ќе доделиме крема против 5г. За помалце од минута имавме 45 лајка!!!
2ReTweets21Favorites·Details
#15
По примерот на земјоделците, стечајците и сите други, предлагам и лицата кои имаат блокирани пари на #payoneer да бараат оштета од држава.
5ReTweets10Favorites·Details
#16
1. Народ се буни што е затворен.
2. Народ се буни што не е затворен
3. Мерките се престроги
4. Како тоа нема мерки а има болни.
5. Државата не се грижи, дајте си оставки.
За коронова, 30% е кривица на институциите. 70% е во народот и немањето акал.
2ReTweets18Favorites·Details
#17
Кај да се жалам на дискриминација? Еве трет локал у Струга у кој воопшто не служат свинско.
2ReTweets18Favorites·Details
#18
Која е потребата Кутлеш да се вее учи манастир сопственост на МПЦ? https://t.co/0eLDITGsYo
3ReTweets14Favorites·Details
#19
Не. Се снима финалето на Walking Dead https://t.co/5dJsgzVtlt
4ReTweets11Favorites·Details
#20
Префрлање пари од лична сметка која се наоѓа во држава од која имаш државјанство или дозвола за престој не подлежи на данок. Префрлање на пари на лична сметка од пејпал/пејонир/трансфњрвајз или сметка од држава од која немаш државјанство или дозвола за престој и работа се даночи https://t.co/TZb5nnMxHu
4ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ПрофилПредВремето®rebrendiran34
2Jovan Petrovjp_wanderer26
3Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar13
4John Qjohnqqqqqqq12
5Donedoneecoo11
6mikjocapn_mikjo10
7Telekom MKtelekommk10
8Kalin Babuskukalinbabusku10
9Mulanzlatnoslavejche9
10Oliver P. 🇲🇰🇺🇳🇺🇸🇪🇺datarudari9