TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 86530   ( 309th )
#followers: 1838   ( 2091st )
#1
Денес е светски ден на лицата со церебрална парализа.
Гого го запознав преку ФБ, таму тастатурата му го олеснува отежнатиот говор. Сака шток и го обожава Скопје ран 091.
Секогаш ме потсеќа дека животот и покрај сите тешкотии е убав 💚💚💚 https://t.co/pS5jETButy
38ReTweets534Favorites·Details
#2
Моето пиле дојде 🥰 Ставете малку ориз или пченица за пилињата. https://t.co/sqvJD8ibZQ
26ReTweets220Favorites·Details
#3
Овој војник носи магаре на грб не затоа што го сака, него затоа што зоната е минирана. Ако го пушти магарето слободно да се движи сите ќе одлетаат у ваздух. Држете го под контрола магарето во оваа ситуација од животна важност. СЕДИ ДОМА! (Превземено од инста) https://t.co/oVT30PpWLA
28ReTweets155Favorites·Details
#4
Ме избркаа у кујна да учат. Доаѓа за 10 минути со картите у рука
Г: мамо шо е појако Кента или два пара попови и десетки
Ја: ќе ве скршам двајцата да знаеш, а прво татко ти
Г: мамооо на голем одмор сме, чилекс
Едвај се суздржав 🤣🤣🤣
12ReTweets178Favorites·Details
#5
2 Април светски ден за подигање на свеста за АУТИЗАМ. Во моето срце еден дел свети плаво засекогаш 💙💙💙 Light it up blue for understanding and acceptance 💙💙💙 https://t.co/8n3PHEXe5i
30ReTweets101Favorites·Details
#6
На тема Македонци vs. Срби, имам зезнато еден Србин, во добро и во зло, во богатство и во сиромаштија, во болест и во здравје.
Му се паднав да ме трпи за цел живот 🥰
8ReTweets157Favorites·Details
#7
Вучич шизо ваков онаков ја нареди со брача Кинези. Еве и ја ти аплаудирам психо 👏 https://t.co/TqYwvNe2kd
13ReTweets97Favorites·Details
#8
Магнолиите во Тафталиџе у најт мод 🌺... пркосат и на вируси и на пролетен умор, депресија, алергија ... https://t.co/lLkyQsdXf6
14ReTweets93Favorites·Details
#9
Дека мајка ми цел живот за комплимент ми викаше "ко турска пеачка си" 😍 https://t.co/MMapDGBvRA
2ReTweets128Favorites·Details
#10
Во знак на подршка на лицата со Даунов синдром денес облечете си ги вашите шарени чорапи 🥰 https://t.co/8w8M2IVrrU
12ReTweets94Favorites·Details
#11
Се изнагледав видеа од Итаљани како пеат од балкони. Исплакав. Удри бригу на весеље донесена до савршенство 💚 🇮🇹 ❤
5ReTweets101Favorites·Details
#12
Овој па колку е убав жал им е на лавовите да го изедат 😍 https://t.co/cyL2ENCEmY
8ReTweets77Favorites·Details
#13
Цела нежност на светот ❤❤❤❤❤ https://t.co/ae6AJhqDpw
10ReTweets61Favorites·Details
#14
Најтажниот твит 😞 https://t.co/Xeis8UDQr2
9ReTweets61Favorites·Details
#15
Моево тутуле бале ми напиша многу ми значи што ти си ме родила. И ми се смееше и плачев ❤
1ReTweets79Favorites·Details
#16
Некад ќе те помилува некад ќе те шибне. Живот!
7ReTweets58Favorites·Details
#17
* What were you so sad about?
* Life https://t.co/OO53DBNjGL
9ReTweets51Favorites·Details
#18
Снупи, увек расположува😂😂😂🥰😍 https://t.co/7IyFmFX2BC
3ReTweets61Favorites·Details
#19
На срцу ми лежиии 🎶🎶 https://t.co/zx4PZ2vuiS
5ReTweets52Favorites·Details
#20
Стар си коа не ти се смешни зезалиците за корона него додатно ти прават секирација...
6ReTweets46Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Kibble Dkibbled9129
2hemingwaytosko651
3МилаШилаmilashila944
4Кланот ‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_40
5Chone(vacha)chonetina39
6Ружин ®1_ruzin35
7Шинџиkobayashee34
8Joco7d8pnrdxl47cluw34
9☕°~Дејдример~°🍫unomochaccino30
10Професор Цветковиќtome_corner30