TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 56050   ( 220rd )
#followers: 6211   ( 466th )
најсмешното нешто што ќе го видиш денеска 😂 https://t.co/z2UW5Wbzsq
30ReTweets281Favorites·Details
дечки, да не знаете добар кожен доктор за бебе? по педијатри на приватно еден куп пари дадов, само ме маткаат... please ако знаете некој кој би помогнал
36ReTweets27Favorites·Details
и овој одмор ќе биде "леле зошто не си исончана??!" зашто не сакам да добијам рак на кожа и брзо да остарам, користам фактор и во зима ама иди објасни се
16ReTweets154Favorites·Details
моментално е 7 степени надвор, поладно е од душава 🥲
6ReTweets20Favorites·Details
@batekiko катастрофа... ама многу зависи колкава плата земал, ако е минимална, можно да е толку пензијата
0ReTweets3Favorites·Details
зошто нема приказни за деца од типот:
- ромче со украденото точаче
- заграда, зграда и ограда
- бурек и трилече за моето меше

дајте нешто пореално 😅
0ReTweets6Favorites·Details
добро утро ☀️ 🦋
0ReTweets6Favorites·Details
бебето почна да збори "мама" и "баба", маж ми: https://t.co/m5OcT3uuCT
0ReTweets3Favorites·Details
@izrodoT маче 🥰
wiiii 🛝 ⛷
0ReTweets2Favorites·Details
@HopfieldRules ние да не сме комшивки? 😅 инаку мислам дека не е, сум го видела надвор
0ReTweets1Favorites·Details
@batekiko не да е мизерија, не знам што да кажам... туку, ми имаат кажано дека минималната плата поинаку се пресметува и многу влијае на просекот после за пензија, дури и ако си работел неколку месеци или година, затоа ти пишав така... а искрено, не знам точно како се пресметува пензија
0ReTweets1Favorites·Details
@TheRedHair4 друг пат стави ги вака во тавче во рерна со доматен сос и пармезан или што имаш и потпечи ги
0ReTweets1Favorites·Details
сега ми текна дека ми пишаа сабајле од банка "дај ни број, ќе ти се јавиме"

само не прецизираа кој ден 😂
0ReTweets1Favorites·Details
@IvanLazarevski дај за 👯‍♀️
0ReTweets1Favorites·Details
@IvanLazarevski сакаш да ми кажеш дека си subscribe-нат на некоја апликација за хороскоп? 😶
0ReTweets1Favorites·Details
мит за симит... се' мене да ми текнува 😂
0ReTweets1Favorites·Details
@IvanLazarevski ааааа добро 😅
0ReTweets1Favorites·Details
исправ алишта на скапа струја и сега ги врне надвор ко да нема инфлација 😅
0ReTweets1Favorites·Details
@DimeS10cent не знам како се прави, ама знам дека чини 180 денари 😂
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Иван Лазаревскиivanlazarevski3
2Billie Janehopfieldrules2
3забушантbatekiko2
4Сандраleblebijata2
5Dime (6,30459 ден.)dimes10cent2
6ТатаКикеkirilmkd1
7Нашиот Човек Флинтtaskovskig1
8𝗠𝗬𝗖𝗥🚫𝗙𝗧iwasstrange_1
9ЅВЕЗДА💫theredhair41
10Clueless 9000izrodot1