TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Timco Mucunski @timcomucunski
#reach: 29653   ( 295th )
#followers: 1711   ( 2667th )
Антиевропскиот фронт на Ахмети и Ковачевски ја остави Македонија без учебници, лекови, капитални инвестиции и без никаков економски план во овие кризни времиња.

Нашиот европски фронт предвидува реформа на дело и во него нема место за СДСМ и ДУИ ‼️ https://t.co/xO0ICZdGTM
27ReTweets72Favorites·Details
Уставниот суд донесе одлука со која се предвидува зголемување на платите на сите носители на јавни функции 📈

Одлуката мора да се почитува, но разликата во платата во целост ќе ја донирам за хуманитарни цели и за семејствата на уставобранителите. 1/2
21ReTweets80Favorites·Details
Професорот Климовски своевремено велеше: ,,Во науката сите сме зимзелени дрвја, а во политиката листопадни”.

Сепак, некои како Петре Шилегов се поинаков вид на дрвја. Неговите листови одамна паднаа а сега остана да шири лаги и дезинформации.
21ReTweets52Favorites·Details
Вистинско задоволство е да се соработува со вредни, посветени и успешни жени. Нивниот придонес за Аеродром е голем.

Горд сум што утрово имав можност да застанам и да им го честитам празникот на жените кои придонесуваат кон градењето на поубава општина.

Честит 8 март! https://t.co/OEwhCPHEVA
14ReTweets37Favorites·Details
Во Македонија имаме влада која се претставува како европски фронт, а е сочинета од антиевропски поединци.

Потребно е пред се да го трансформираме нашето општество. Оние кои заминале да ги вратиме, а оние што сакаат да заминат да ги убедиме да останат тука. https://t.co/DhE7tf3Bqq
13ReTweets32Favorites·Details
Уште една мерка во низата политики наменети за помош и поддршка на семејствата.

✅ На последната седница на Советот, донесена е одлука за ослободување од сите давачки на родителите од социјално загрозени семејства, чии деца посетуваат градинка во Општина Аеродром. https://t.co/jWXbgEG2CP
10ReTweets39Favorites·Details
Наместо носење на кривичен или изборен законик, поради тесните интереси на ФК „Мала Речица“ владата се фокусира на носење на нов закон за игри на среќа.

Потребно е да создадеме одржлив европски процес, да покажеме вистинска желба за реформа и европеизација на општеството. https://t.co/ve03z2fQbl
8ReTweets19Favorites·Details
Вистината е дека никогаш не сум бил против булевар, туку против булевар со исечени над 100 дрвја.

Со новиот проект на Васко Карангелески, на мое инсистирање нема исечено ниту едно здраво дрво, а има и булевар.

Кога се сака, се може. Граѓаните тоа го препознаваат.
6ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии