TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка @tishinamalku
#reach: 55440   ( 826th )
#followers: 236   ( 12888th )
#1
Короната не бира по пол, не бира по боја на кожа, бира по кој имал пари да шета у италија
7ReTweets87Favorites·Details
#2
Простено им е на младите што мислат дека полската болница е купена од полска, и ние кога бевме мали така мислевме за полските креветчиња што ги влечкавме по плажи.
6ReTweets65Favorites·Details
#3
Нема родители кои не знаат што да им прават на децата, има родители во фирми каде не можат да земат две недели отсуство.
Мерката е неопходна, ама разберете ги луѓето кои не работаат во државно или во фирми каде се работи по закон, а верувајте има многу.
Полека со каменувањето.
2ReTweets64Favorites·Details
#4
Заебано е што не е криза криза, па да јадеш леб и грав и да ќутиш дома (иако и ова не ни бега на крај) туку е криза ама со пари и со фул снабдени маркети и пристап до нет и ти се пробуваат нови рецепти и ти фали баш копар или прокељ или нокт од змеј за да се сликаш за кај софка.
6ReTweets45Favorites·Details
#5
ако може овие затоа ми е мило што ја напуштив мк, да си твитаат со новите им другарчиња, на новиот јазик, у новата им дома за тоа колку е убаво таму и да не замараат со патетики на мк твитер. фала
6ReTweets21Favorites·Details
#6
На Меридит Греј сакаа да и ја одземат лиценцата ама Карев ги собра сите пациенти што ги имала низ годините и ги донесе таму кај комисијата и беше многу дирливо и не и ја зедоја на крај, сакам да кажам сигурно и за Цаца така.
4ReTweets20Favorites·Details
#7
Една заразена се враќа тука, скоро да немала контакт со никој: Се купуваат сите маски, нема антибактериски гел никаде, се купува брашно, макарони, конзерви.
Една заразена која баш за осми март имала контакт со 200 души. Сто и кусур во карантин. Три нови случаи...
Македонци: https://t.co/Yr1ZWeze1N
4ReTweets13Favorites·Details
#8
Ај некој експерт да се јави, ако не земам плата за февруари и немам здраствено осигурување во април, ќе си плаќам приватно ако треба да лежам ради корона или гратис од фонд ќе биде?
6ReTweets6Favorites·Details
#9
Ви текнува кога ви стигна тоа писмото на месинџер да го препратите на 10 души во спротивно нешто страшно ќе се случи?
ГО ПРЕПРАТИВТЕ ЛИ?
2ReTweets13Favorites·Details
#10
@commander_beer Со ваков став, не очекувај ќерка ти да дојде кај тебе кога ќе има проблем. А дете баш тоа треба прво да го научиш.
1ReTweets15Favorites·Details
#11
Колку и да ни требаат мерки, како е замислено ова со распуштање градинки и основни училишта?
Ќе има ли слободни денови за родителите кои немаат баба сервис на располагање, или ќе си земаат денови од одмор?
3ReTweets6Favorites·Details
#12
Замисли ги зеле торбите за да докажат дека ете они би оделе ама Нехар ќе мора да откаже и да им ги врати парите и сега се у Црна Гора на фестивал кој нема да се деси јер Јоксимовиќ откажал, а они донеле празни куфери и пари имаат само за пижами за недајбоже ако завршат у болница!
1ReTweets12Favorites·Details
#13
Инаку фасцинирана сум од сите тие медицински лица кои цел ден се на работа за доброто на сите и пак наоѓаат време да не удостојат нас, обичните смртници кои седиме дома и висиме на твитер, со некоја мудрост од непроценлива важност.
2ReTweets9Favorites·Details
#14
@zstaka @Nejse1 Сите ни се без А! Скопје, Велес, Охрид, Штип, Тетово, Кичево, Делчево, Пробиштип, Свети Николе, Пехчево, Прилеп, Ресен, СИТЕ
0ReTweets14Favorites·Details
#15
Македонски доктори. И многу респиратори. https://t.co/hORHNhB09Q
1ReTweets11Favorites·Details
#16
Луѓе пиеле сумамед превентивно. А Н Т И Б И О Т И К П Р Е В Е Н Т И В Н О
0ReTweets12Favorites·Details
#17
Поздрав до сите оние не оправдувам насилство по никоја цена, кои сликовито објаснија што би им правеле на мороните.
1ReTweets9Favorites·Details
#18
@EmilijanoJ @mindplumber Леле кога ќе почнат мајки да пишуваат петки и да ги ставаат на инста 🤗
2ReTweets5Favorites·Details
#19
Другар од врапчињата ми кажа
2ReTweets5Favorites·Details
#20
Ако е предолго и на англиски нема шанса да го читам па макар пишувало кај го има баба ми закопано златото што го криеше од снаите пред да умре.
1ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Скриена Камераskrienakamera18
2Стормрејџstrastniot13
3Скрачиskraci12
4LeaveCerseiAlone 🏳️‍🌈justpurpling12
5b®gasimilacija10
6Бледолики Џентлменpremnogulichno9
7aлисa у вондeрлeндiamalicemadness8
8Катаринаkhayteeb7
9mindрluмbеr 🧘‍♂️🏠mindplumber6
10[не]јаснаklarascholz6