TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sir Oliver @tnt_oliver
#reach: 29513   ( 940rd )
#followers: 286   ( 12974th )
Уфффф, вечерва во еден забутан кафич (поминуваав покрај него) видов мои пријател и притајелка (не знаев дека се знаат) како заљубено се бакнуваат

Мажена она у стабилен брак, женет он у стабилен брак...

Што им е на луѓево бе?
18ReTweets152Favorites·Details
Луѓе, совет еден. Дај бе дебатирајте почесто со брачните партнери, карајте се, смирувајте се, ама не ги ставајте проблемите под тепих. Доколку ќутите "заради мир", фрустрациите ќе ве стигнат кога тогаш и ќе ве заебат јако.
7ReTweets79Favorites·Details
Имам идеја како да го искорениме брачното неверство за век и веков.

После матично, младенците да се упатат на нотар и да потпишат дека нема да изневеруваат. И толку е, кој после таква изјава на нотар ќе може да изневери, а?
7ReTweets74Favorites·Details
"Она се омажи за пари, не од љубов"...

Абе идиотчиња од двата пола, а вие очекувате да се заљуби у некој тупав, што не може да заработи за нормален живот?
6ReTweets65Favorites·Details
На ниеден медиум ни зуц за сторијата на ИРЛ... Мислев дека имаме бар 1 новинар во Македонија... Освен Сашка Цветковска со тимот.
7ReTweets51Favorites·Details
Муабетот "како можете така да зборувате за академик д-р Митрев, знаете ли колку животи има спасено?" , е ист со "како можете Бил Козби да го осудите, знаете ли кокку стипендии има дадено за колеџ на сиромашни талентирани тинејџери"...
5ReTweets43Favorites·Details
Цела нишка читајте, да видите со какви болесници го делиме воздухот.... https://t.co/SKIW6OSH87
4ReTweets33Favorites·Details
За жал 3 милиграми национализам и лажен патриотизам препокриваат 500 килограми неработење за да се подобри животот на граѓаните.
5ReTweets14Favorites·Details
Твитеру, малку помалку гледање Задруга, Звезде гранда и турски серии, малку повеќе David Attenborough, BBC earth, NGC i Discovery.

Мајку му стара, ем неедуцирани, ем силни, мислат дека се во право. Ме изеде вчера туѓа срамота.
0ReTweets10Favorites·Details
@Andon_USA Излезе некој министер (не ми текнува кој) и рече "не може вака, огромни маржи и профит прават трговците, ги гледаме набавните фактури, едвај 5% се поголеми од лани".

Ги искара. Уше у ќош да ги стаи треба, не дај боже да преземе нешто...
0ReTweets4Favorites·Details
@RedDevil_xoxo @kreativenum @Biktop16 Нека, јас си имам пржени бубашваби за ручек https://t.co/iihiYcxToW
1ReTweets1Favorites·Details
@sveste_tese @ChakNaOriz @Andon_USA @StefanovJane @EdmondD71780121 @DaGledameFilmce @BBozh Абе Свесте, прво реализиран и остварен човек не го мрдаат заебанции во животот, а камо ли на социјални медиуми. Затоа те советувам да се посветиш повеќе на рл, помалку тука

Второ, Андон и Софре ќе ги бранам СЕКОГАШ кога треба од луѓе што од капацитет имаат само злоба.
0ReTweets4Favorites·Details
0ReTweets4Favorites·Details
@tome_corner @Scarlett_O_5 Тоа секако. Твитер е полн и со лажачи и со лижачи...
0ReTweets3Favorites·Details
@Alex4Macedonia @Andon_USA Не си читал убаво. Пишав дека само со 3 жени имам спиено, не дека сум бил само со 3 жени. Гарантирам дека сум имал повеќе девојки од тебе.

Поентата ти беше да понижиш одредена популација на база на националност. Тоа шетан човек не го прави. Тоа го прават само ситни души.
0ReTweets3Favorites·Details
@Andon_USA За мене Бранко и Фрчкоски и сите од тоа време се криви. Македонија е држава на граѓаните на Македонија од сите етникуми. Заклучена преамбула.
0ReTweets6Favorites·Details
@Ref Исто и путки. Проблемот е што квалитетни и асолни сопственици на гореспоменатите органи се поретки од снежен леопард...
0ReTweets3Favorites·Details
@Viktor_Stevich @RedDevil_xoxo Очиве ме заболеа од коментариве што ти реплицираат..
0ReTweets3Favorites·Details
@kazi_ultimatum Да, од 20 септември со 10 јуни негде
0ReTweets3Favorites·Details
@Viktor_Stevich Ја така цел живот. Хари Потер ми е изборот за цитирање на "вистини" иначе
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Andon_RUandon_usa44
2Edmond Dantesedmondd7178012115
3Чак на Оризchaknaoriz15
4Sveste tesesveste_tese12
5Јане Стефановstefanovjane12
6Pac-Mandagledamefilmce12
7660bbozh12
8Dragan Milosavljevicdragan_milosh7
9Бобиbatmansayst6
10Scarlett O'Harascarlett_o_55