TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раскажувачот @toilet_paper10
#reach: 110019   ( 9th )
#followers: 3991   ( 949th )
Околу 4 години Елвис Бајрам копал биткоини во ГТЦ и ги оштетил дуќанџиите за 800 илјади €.
⚠️Сметките што им стигаст сега се 50% поефтини него пред 1 година❗И никој не одговара за ова.
👉Ваков очигледен криминал со докази, со сведоци, фатени на лице место немало оддамна❗ https://t.co/diJkhbe771
118ReTweets323Favorites·Details
Тонат и тонат во жива кал❗❗
Се знаеле и за се договориле... https://t.co/F9P5KRWjXr
69ReTweets182Favorites·Details
⚠️ Ова е ПРЕДЛОГОТ што треба да биде ставен на гласање од земјите членки на ЕУ за Македонија конечно да ги почне преговорите со 🇪🇺..
⚠️Сите бугарски барања ги има внатре❗❗
⚠️И за ова знаеле уште пред некој месец..
➡️Фала ви СДСМ што систематски не уништувате.. https://t.co/SdAsuxIawX
64ReTweets118Favorites·Details
Француската амбасадорка во 🇧🇬: Не знам зошто македонската влада вели дека 🇫🇷 предлог е модифициран. Тој е истиот предлог што е усвоен во собранието на 🇧🇬....
👉 Дали тоа ни се најавува катастрофа на повидок..
Тик-так...⏰ https://t.co/ulPZ2cKSdi
47ReTweets114Favorites·Details
Нека постои сликава тука за потсетување до сите оние кои се повикуваат на закон, на приватен имот, на загрозување на безбедност и се остало....
Мамичето ваше ненормално❗❗ https://t.co/uVGTH8F2bs
41ReTweets144Favorites·Details
Во Маврово се случува невиден криминал.. https://t.co/oXyqdeEQl3
43ReTweets115Favorites·Details
Ве поздрави Генчовска копита едни предавнички.... https://t.co/xpE1EFXffe
33ReTweets80Favorites·Details
Се што допреа исушија... https://t.co/4hqksDu7sw
27ReTweets81Favorites·Details
СДСМ е најголемата елементарна непогода што и се случила на Македонија..
Катастрофа од невидени размери.. https://t.co/pYLuXMXOwA
23ReTweets79Favorites·Details
Жими се мислев дека ова е некоја заебанција 😂😂😂😂 https://t.co/Ga1vVkOZMk
21ReTweets82Favorites·Details
Им се збореше уште кога го потпишуваа преспанскиот дека не е можно да бидеш македонец, а државата да се вика Северна Македонија...
Еве сега се покажа дека е така...
Цел свет не вика северно-македонци ( север да ве однесе)
18ReTweets111Favorites·Details
Макрон: Бугарија го прифатила предлогот, на ред е Македонија
⚠️ Штом 🇧🇬 го прифатила тоа значи дека е 100% на штета на 🇲🇰.
Не постои сценарио каде 🇧🇬 ќе се откаже од барањата❗
19ReTweets95Favorites·Details
Бугарите во Македонија се застапени со 0.15% од вкупната популација или на ниво на статистичка грешка..
И овие лудациве сакаат ние да ги внесеме во Устав ама не како малцинство туку како државотворен народ...
20ReTweets82Favorites·Details
👉 Новинар: Како мислите да продолжи да функционира државава во време на криза⁉️
- Таче: сега ќе ви кажам како ќе функционира
- Ахмети: како и досега
- Таче: како и досега..
😂😂😂😂😂 Хахахаххаха....каква петарда...
17ReTweets100Favorites·Details
Ако случајно лудациве го прифатат францускиот предлог тогаш должност на ВМРО му е да ја блокира државава до максимум.
Имаат 42 градоначалници и тоа речиси сите големи општини се под нивна контрола.
Да се блокираат градови, патишта, Скопје, Собрание, Влада и се што мрда
18ReTweets80Favorites·Details
Од Македонија заминале за се борат во Украина 79 лица: ⬇️
⚠️Од нив 19 се убиени, додека 39 се вратиле назад.
📌 Ова вторава колона не знам што значи.
👉Според нашиот закон е забрането наши граѓани да учествуваат во странски војни..
Алооо МВР...се слушаме[email protected]_spasovski тука си⁉️ https://t.co/vfOaUbU2gA
23ReTweets36Favorites·Details
Човече...3️⃣ години Гиро Беко си работел лабаво во ГТЦ, ⚠️ СРЕД Центар, си остварувал профит како дивоградба❗
Тоа е се што треба да знаете во каква држава живееме... https://t.co/rgPVnhYvCq
18ReTweets77Favorites·Details
Еве ги...решени се да го прифатат предлогот со кој македонскиот народ и јазик се бришат засекогаш..
СДСМ Е ЗЛО❗❗
СДСМ е НАЈ-АНТИ македонската партија..
И вие ги гласавте и ги донесовте на власт❗❗ https://t.co/XE42QnGHAd
19ReTweets57Favorites·Details
Со години е јавна тајна дека во влада се вработени ⚠️80 души со една цел да вршат ПРОПАГАНДА❗
👉 Тие се сместени во Кула 5, а главни се Зоран Бојаровски и Забрчанец..
Да не се праиме на луди..Сите знаат за ова, така да ова и не е некое откритие. https://t.co/SUG18csFfZ
21ReTweets38Favorites·Details
Зошто не гледам цобињата да пишат:
👉Браво Таче
👉Браво СДСМ
👉Каков договор направивте алал нека ви е
👉Нека пукнат вмраната
👉Горда идна членка на ЕУ
Копуци...бекнете нешто...ќе снема лента
17ReTweets67Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1𝐑𝐚𝐠𝐧𝐚𝐫 𝐋𝐨𝐭𝐡𝐛𝐫𝐨𝐤 - ᚱᚨᚷᚾᚨᚱ ᛚᛟᛞᛒᚱᛟᚲrlothbrokjr8
2Dimkoddimkooooo5
3Ludwig van Terminator 🇲🇰🇪🇺🇩🇪cievski4
4Henry Chinaskihank___chinaski4
5Аптекаротaptekar334
6💉Ej Brej💉gogiche2
7sid606sid6x62
8Justiceslobodazabozji2
9Зекоmeznaesodsank2
10Goran V🇺🇦goranv232