TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рон Ван Демистри @tojsoslikite
#reach: 28450   ( 873rd )
#followers: 7870   ( 301st )
@WaiterMKD Многу убав град. https://t.co/NV7VCZNdg4
11ReTweets51Favorites·Details
Имињата на бургерите се PornoHub. 🤣 https://t.co/tkVbUTa8Fl
8ReTweets34Favorites·Details
Градскиот саат и околината - #Велес https://t.co/hStAR5pFzT
6ReTweets28Favorites·Details
Најди Влав и почасти го. 🤣
Среќен ден на власите. 🙂 @sugaryouknowm_e
2ReTweets6Favorites·Details
@MajaSpEd @BokiAlterEgo @2eyeshadow Нема што да истражувам. После само 1 месец од примената втора доза извозив 54км со точакот и да поминав покрај ХИВ (Хемиска индустрија Велес). 🤣🤡
1ReTweets3Favorites·Details
Одиш лево, па после право 600 метри и ќе дојдеш до мостот. Само што ќе го поминеш мостот ќе стасаш во селото.

*Мостот... https://t.co/MPPwmHSu0f
2ReTweets5Favorites·Details
@MajaSpasovska1 Среќен роденден! 🙂🎉🎂🍰
1ReTweets2Favorites·Details
@DeboraSkunk Не. И без тоа не сум за да влеземе.
0ReTweets3Favorites·Details
@1L58836887 Мерцедес и многу ги возат, ама во Албанија.
0ReTweets3Favorites·Details
Абе а од пет џи се фаќа ли хив? А секташи?
0ReTweets5Favorites·Details
@Konzulka Не. Поштено се договараме за да не се поклопиме сите.
Сега зависи и од фирмата... На пример во претходната фирма не можев да го доискористам стариот одмор, ама тоа веќе кај мене нема да постои.
0ReTweets5Favorites·Details
@tutundziev Кога бев слаб луѓево во гратчево мислеа се дрогирам. 🤣🤡
А не сфаќаат дека дополнително за тоа што бев слаб е што сегде одев пешки пошто немав кола.
0ReTweets5Favorites·Details
@BokiAlterEgo @tutundziev Nokia од времето кога беа цигли олкави. Сега сите се плочки ѕидни. 🤣
0ReTweets2Favorites·Details
@BokiAlterEgo @tutundziev Беа NOKIA многу јаки со Symbain OS, ама мене многу ми се свиѓаа Sony Ericsson посебни тие што беа Walkman.
0ReTweets2Favorites·Details
@BokiAlterEgo @tutundziev Бегав јас од телефон на преклоп или на лизгање. Многу им страдаше флетот. Исто викаа дека и џоистикот многу се расипуваше на Sony Ericsson k750i, ама издржа околу 5 години после се поду батеријата и така остана да фаќа прашина.
0ReTweets2Favorites·Details
@tutundziev @BokiAlterEgo Имам и Sony Ericsson J10i2 со WiFi и камерата ми се свиѓаше дека е 5MP и убави слики вадеше. 🙂 Само кузнае кај е ставен да фаќа прашина.
0ReTweets2Favorites·Details
@BokiAlterEgo @tutundziev Не лажи. Беше и на Huawei и Samsung. 🤣
0ReTweets2Favorites·Details
@BokiAlterEgo @tutundziev Па LG им го правеше телефонот што првпат го видов од Google и што ме натера да се префрлам.
0ReTweets2Favorites·Details
@BokiAlterEgo @tutundziev Па малку се. Треба и другите, ама политиката дека не прават е пошто iPhone сѐ уште ја нема точната Quad HD резолуција, туку нешто помалку. 🤣
И ако направат другиве ќе го успори и перформансите ќе бидат значително послаби кога ќе ги тестираат за брзина со iPhone.
0ReTweets2Favorites·Details
@STRSHLEN Па може се спрема за таму од кај знаеш? 🤣
Иначе видов машината за перење има 5 години гаранција. Нека сподели искуства што и како и се погодила.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бокиbokialterego28
2⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo21
3Majаmajasped21
4Petartutundziev20
5Стапdeadwronger19
6Безценнаdeboraskunk9
7Кашлиц 😷💉🧻🏳️‍🌈🇺🇸🇪🇺🇺🇦🇧🇬🇬🇷🇦🇱kashlicofficial9
8💉crvenokosata 💉2eyeshadow5
9Нешоnesosk4
10Бобан Илоскиstrshlen2