TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Професор Цветковиќ @tome_corner
#reach: 110355   ( 46th )
#followers: 6622   ( 373rd )
#1
Колку е беден кешот у торбата наспрам богатството покрај кое се будиш секое изгрејсонце ...
Добро Јутро Добри Човеци https://t.co/ck4ZPGThaY
46ReTweets712Favorites·Details
#2
Отвараш очи и првата глетка ...
Добро Јутро Добри Човеци
От мене и Зои https://t.co/ob1rLbwHwH
4ReTweets348Favorites·Details
#3
Значи дечки, дајте да се разбереме за последен пат !
Нема женско што неможе да сфрши, има машки кои незнаат како ... вежбајте пизда му материна ...
41ReTweets223Favorites·Details
#4
Денес е ден за баклав, на пријателите кои практицираат Ислам нека е до века празникот! А вие кои ке сакате да реплицирате со грда мисла да знаете: јас својата вера сум ја спознал, затоа можам да ги почитувам и оние кој на различен начин го слават Бога
Добро Јутро Добри Човеци https://t.co/wyaOU0KFdN
35ReTweets234Favorites·Details
#5
Каков беден живот треба да имаш, па да твиташ за туѓи животи, да спомињаш ликови пред кои у живо се подмочуеш, да пишеш имиња на луѓе кои не ги познаваш! Ебаве интелектите, политиколозите, зналците... абе земете напрајте си салата, маните еден шприцер и не се просеравајте ...
43ReTweets196Favorites·Details
#6
И викам на Жена ми :
Џабе!!!
Џабе ти е сфе!!!
Мош да најдеш и побогат, и поубаф, и боље ке те ебе...
Ама вакво кафе, нема кој да ти напраи ...
23ReTweets223Favorites·Details
#7
Има една што е стварно Командант у мојот живот, и го пали и гаси моето светло! А овие две, и @Corner_43 се оние што ми се Циркузот у животот.. & пита форевр јасно нели ? https://t.co/zB82CDYpJF
12ReTweets185Favorites·Details
#8
От коа интернетов, значи и Порното, станаа ептен достапни задњиве 15 тина години, цуриве се стварно тајфун у сексот, разбираат у пичку матер поише него пред 20-30 години....
Муживе фуѕбал гледаат 50’години, ама не глеам дека напредок има...
Жениве ипак боље капираат а ?
19ReTweets149Favorites·Details
#9
И да пофториме што се двете златни правила за успешна веза и брак :

1. Жената е увек у право!

2. Ако некат сумњаш дека греши, плесни си една и прочитај го правилото број 1.
22ReTweets136Favorites·Details
#10
Се што треба да знаете за мене е дека мојот најјбољи другар, старосват кој е Психијатар за зависности по вокција, проба да ме одвикне от шприцер! Ми нацрта oвци и демек да ги чувам 😳 глеам и си мислам абе oвој ме праи луд 🙄 нацртаф ограда на офцине и отидоф на шприцер 🤷🏻‍♂️
15ReTweets136Favorites·Details
#11
И за лаку ноќ да повториме!
Секој е кројач на својата судбина, глејте да изнесете ѓубрето од вашата авлија, јер е побитно да живееш во чисто отколку да им се потсмеваш на комшиите дека живеат во ѓубре ...
21ReTweets112Favorites·Details
#12
Еден од оние денови кога вселената ке ти се навали на плеќи, и збревташ како Тамче со продуван мотор, а знаеш дека треба да ја качиш “Стража” ... и после тоа уште една па уште една, и пак, и уште и дека додека дишеш мораш да имаш насмевка на лице и да си викаш, можам ја-јак сум..
13ReTweets132Favorites·Details
#13
@umetnikus @PizdaViMater За разлика од сите други ке ти кажам едно :
Пичка е магија!
Ти ке му кажеш на другар ти, она ке го смува пак, ке му испере мозок, ке се смират и ти ке бидеш лошиот!
Проверено напати, секогаш тој што кажува испаѓа магарето. Остави сами да си го решат, пази го другарот и ќути...
5ReTweets148Favorites·Details
#14
Напраиф пинџур 55:35:10 %

55% пипер во сооднос
30% бела дуга
15% каверџик љут
10% црвен везен љут

35% модар патлиџан

5% печен кромит
2,5% тучени ореви
2,5% маслиново

Сол+ бибер+ оригано се слободен избор ...

На целокупната маса додадено 15% лук !
10ReTweets120Favorites·Details
#15
Ајде сеа да видиме чија је крава, чија ливада! Кој сме останати во Скопје, да се потпишеме и попишеме 🍀
3ReTweets137Favorites·Details
#16
Значи со цела сила пробувам понеделник да го направам интересен, вие со цела сила ми помагате, затоа ... https://t.co/STiGr86Xwz
16ReTweets97Favorites·Details
#17
От денес па до следниот понеделник само најхрабрите остануваат во Скопје... ајде да се преброиме колкумина сме јунаци 😎
5ReTweets128Favorites·Details
#18
Хороскопските знаци претворени во драгоцени камења:

Овен - Розев Кварц
Бик - Перидот
Близнаци - Јаспер
Рак жолт - Дијамант
Лав - Бисер
Девица - Аметист
Вага - Рубин
Шкорпија - Сафир
Стрелец - Лапис
Јарец - Оникс
Риби - Плав Дијамант
Водолија - Кристален Дијамант
14ReTweets82Favorites·Details
#19
Колку да се знае дека е понеделник, да се фатиме за скарт и шприцерот ... https://t.co/giDhtUT0dA
15ReTweets73Favorites·Details
#20
И да пофториме :
Социјалните мрежи се смртен непријател на социјалниот живот, поточно на кафаните ...
13ReTweets78Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_139
2Biljana Mladenovskabiljankata120
3Елен43corner_43110
4Дедadedapilos105
5i999yi999y98
6Sramezliva Masturbatorkasramezlivam88
7Никсонrnixn86
8Todd Hazetodd_haze86
9Дремкаdremka79
10🍩Крофниче🍩krofni4e78