TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Toni Dimitrov @toni_dimitroff
#reach: 59333   ( 478th )
#followers: 2715   ( 1372nd )
#1
Прво спротивно на волјата на народот ти наметнуваат нов идентитет, и после те казнуваат затоа што не го прифаќаш. Да ги нарекуваме работите со вистинското име: ова е фашизам!
30ReTweets89Favorites·Details
#2
Знам дека го сакате моментов, па веќе коа сум тука... 😃 https://t.co/vAWhomIW8q
15ReTweets79Favorites·Details
#5
Хаска шета по Капиштец, ако некој сака пес да ја вдоми https://t.co/rUfAfHqEC9
7ReTweets10Favorites·Details
#6
Никогаш не ми биле јасни лажните анкети и која им е целта? Ќе те инспирираат да гласаш? Ќе смениш мислење? Ќе се утешиш? Што??? https://t.co/9SkSwUpwMd
2ReTweets19Favorites·Details
#7
Тетекс пропаднала. Па? Транзицијата завршена ли е? На власт сдс ли се? Па што тука не е јасно? Од кај да знаат шарените копиљаци што било во 90ти кога тогаш се родени.
5ReTweets9Favorites·Details
#8
@enginebluewater Тоа ти е како да кажеш шиптар, го навредува. Така и мене северна ми е навредливо. Ништо не ме идентифукува со тоа име. Беше наметнато на сила од нелегална власт и под притисок од горе. Ниту пак моите предци се бореле за тоа. Не знам зашто уопште има потреба да се објаснува ова.
4ReTweets11Favorites·Details
#9
Издиша и гламурот на холивудскиот балон. На Атиџе и треба мир. Животот во северна продолжува по добро трасираната нато патека. Од утре да се посветиме на предизборната омраза. Април е близу.
4ReTweets10Favorites·Details
#10
Ова е темелот на северна. Темелот од кремвишли. https://t.co/p7yD3WH2Ih
3ReTweets11Favorites·Details
#11
Изгубивме статус на држава, па за статуз УНЕСКО. Дивоградба северна
2ReTweets13Favorites·Details
#12
Замисли до сега од политичките мифки одгледувани на арско ѓубре, ниеден не се одважи да даде макар макар минорен отпор. Вмро глумат, 8темина се продадоа... Дојде време да се радуваме на нужното и на своето достоинство. Колку ниско паднавме https://t.co/InDVOlXsWQ
3ReTweets9Favorites·Details
#13
А оној па 1917, го гледав чисто ради хајпот што го ширевте, и освен камерата, филмот е крајно наивен. Очигледно е под влијание (читај копија) на Full metal jacket, ама нема да остави баш никаков импакт во историјата на филмот. Уште еден пролазен холивудски entertainment филм.
0ReTweets14Favorites·Details
#14
Нашите твотерџии @karadza999 @JasnaKoteska во 26. „Филозофска трибина“ https://t.co/dgLGCLpuyI #nomadsmk
3ReTweets5Favorites·Details
#16
Оваа година во Оскарите имаше антикапиталистички (или социјалистички) подконтекст. Бунт против богаташите и експлоатацијата. Тука е Паразит, Американ фектори и изјавата на режисерите, Ханиленд, а и изјавата на Феникс.
1ReTweets11Favorites·Details
#17
Како ги спои сдш со социјализам да ми је знати жити мајка. Ај добро утро https://t.co/3ID0bj2yeA
1ReTweets10Favorites·Details
#18
Дали кинезите биле јапанци и дали се обидувале да не образоваат? Дали лила подарила 250000 еура на боки или обратно? Дали имало бомба во сити мол? До каде сме со аферата рекет? Дали е идентитетот бетон или е точак кој може да се украде?
1ReTweets8Favorites·Details
#19
@Jovanowsky @__Heliophile__ Имаше една реклама во кампањата на сдс за локални каде што папагал со гласот на Грујо повторува: федерализација - кантонизација, федерализација - кантонизација, федерализација - кантонизација, федерализација - кантонизација. Е па тоа.
2ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ариелproblembyme28
2complicatedSoficomplicatedsofi24
3Брат му на Афераdzilit24
4tribananachokoleshnik20
5Jasna Koteskajasnakoteska13
6Караџа Бошкоkaradza99912
7🦄 🗺️🌈Игорче Развигорче 🚴‍♂️🐕🥦igor_rujo12
8Гемиџија од АлиеХпресgemidzija_aliex12
9Гоце Чекоров-Лансaerodrom131211
10🇮🇷Сељакот🏳️‍🌈🇦🇱🇽🇰zeeagfozewqcnex10