TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Д. Карамазов @tonivancoski
#reach: 80222   ( 57th )
#followers: 2251   ( 1957th )
97 ќе наполни додека ја закопаат.
114ReTweets667Favorites·Details
Нема шанса да исклучам твитер https://t.co/IJfPMMm4uY
58ReTweets449Favorites·Details
Булингот секогаш е групна работа. Секој што прави булинг има подршка од некоја група која го оправдува. Не е лошо да се преиспитате дали и вие некому правите булинг.
8ReTweets60Favorites·Details
Одвај чекаме https://t.co/L6RRLmAaRb
13ReTweets37Favorites·Details
Сите во потрага по човек што буди мир.
8ReTweets41Favorites·Details
И јас имам овоштарник за тркање https://t.co/24hjXIHPhO
5ReTweets41Favorites·Details
Кога ќе слушнам политичар како ни кажува дека од кризава ќе излеземе посилни, ми доаѓа слика како на пролет излегуваме од дома облечени како Рамбо со марама на глава, набилдани, исцрнети од чад, и правиме да пукне.
7ReTweets33Favorites·Details
Ако го читате твитер само и само за да најдете твит што ќе го поврзете за себеси… подобро читајте хороскоп. Или лечете се.
5ReTweets19Favorites·Details
Мора да постои магија за тие што веруваат во неа.
5ReTweets17Favorites·Details
На некој пороен дожд да се сретнеме на некое малечко парченце сува земја и незгодно да молчиме.
5ReTweets15Favorites·Details
Жими све ќе се начукам некој ден.
2ReTweets10Favorites·Details
Меморис пред 27 години кога ме испраќаа другарите во војска. https://t.co/FoVZFo4smE
1ReTweets13Favorites·Details
Ако пишувате глупости ќе свикам родителски.
1ReTweets12Favorites·Details
Борбите ги направивме навики.
1ReTweets4Favorites·Details
Faith No More - Easy (Official Music Video) https://t.co/LUkzc9c5Ip via @YouTube
1ReTweets4Favorites·Details
Шубав сум денес.
0ReTweets12Favorites·Details
Јас дневно трошам 20кг кашкавал и немам пишано твит за кашкавал.
1ReTweets3Favorites·Details
Manu Chao - Me Gustas Tu (Official Audio) https://t.co/HUv38rwO2i via @YouTube
1ReTweets3Favorites·Details
Секој тип на изолација и стигматизација е лош. Секој заслужува Дојди.
2ReTweets5Favorites·Details
Ми треба муза.
0ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Карпаkarpa_19044
2Kristinakristinna_vel2
3На Његош малатаgorskivenec2
4Царевата Ќеркаcarevata_kerka2
5Dream Housedreamhouse991
6Маријанаdimiklada1
7Нешоnesosk1
8Maja Kostovskаmajakostovska1
9Клементц д Грејтklementinaspas21
10АлишаАлмаз 💎ednazelba1