TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нервозната @toopersonal_1
#reach: 62687   ( 214th )
#followers: 4482   ( 812nd )
Пендаровски беше присутен на Парада на гордоста, ќе отсуствува од чествувањето на Илинден на Мечкин камен.
Секој си цени каде му е попријатно.
47ReTweets221Favorites·Details
Топ коментар 😁 https://t.co/efBEbXIbrJ
23ReTweets148Favorites·Details
Знае ли некој до каде е постапката? https://t.co/w7tPdv6v3G
26ReTweets75Favorites·Details
Во Министерството за образование и наука и министерот и заменик-министерот се Албанци, исто и во Министерството за надворешни работи.
Гледаме зошто.
Каде сте Македончиња, каде сте, кај отидовте? https://t.co/nVgzTVRBGI
21ReTweets87Favorites·Details
15ReTweets110Favorites·Details
Славјанка и милијардата... https://t.co/mJjDXrY1Mg
11ReTweets84Favorites·Details
Пример за реципроцитет:
Бугарите ќе речат дека Гоце Делчев е Бугарин и тоа ќе го внесат во нивните учебници а ние реципрочно ќе кажеме дека Гоце Делчев е Бугарин и тоа ќе го внесеме во нашите учебници.
Само немојте да му го чепкате Скендербег и Косово на МНР Османи. https://t.co/yZ82OIOVU0
16ReTweets43Favorites·Details
За Павле "пола грам бело" Богоевски, македонскиот народ излегувал на протести заради сентимент.
СЕНТИМЕНТ!!! https://t.co/A0ZBVPmdV9
11ReTweets54Favorites·Details
Почека некој месец после утврдената вина на кабелот во тетовската модуларна болница и ете го...
Дами и господа, Кочо Анѓушев, кој ќе ни ја решава кризата со ел. енергија, заедно со Крешник Бектеши, Бислимовски и Васко Ковачевски.
Добро е да се набават дрва! https://t.co/kFZOz6JO5C
14ReTweets45Favorites·Details
Се знае ли името на јавниот обвинител за кого пиштол не е огнено оружје?
10ReTweets50Favorites·Details
Маричиќ на #СамоИнтервју објаснува дека постот на Сашо Тасевски, во кој кажува дека гнасите предавници ќе бидат гонети по цел свет и дека ќе ги стигнат клетви, бил говор на омраза, за кој ОЈО требало да гони.
Се препозна?
Прпа, а?!
9ReTweets35Favorites·Details
Од денес почнува пазарот за пратеничките гласови, или што би рекле, "дијалог во Парламентот".
Да видиме дали цената се кренала од последната промена на Уставот.
Дека инфлација, де.
11ReTweets29Favorites·Details
И во 1941-ва некои вака им аплаудирале на бугарските фашисти и ги дочекувале со цвеќиња.
5ReTweets40Favorites·Details
Се мислам, што се случува со картонските полицајци на ваков дожд???
6ReTweets30Favorites·Details
Вака завршува Крушевскиот манифест https://t.co/Rw6LSZuD5U
6ReTweets30Favorites·Details
Имате ли слушнато или прочитано да е запишано дека некој илинденец рекол "Слобода или смрт за Северна"?
Ни јас.
6ReTweets24Favorites·Details
Мајсторе, опни музиката на најјако, да не се слуша како народот ги исвиркува овие насадени одродени лешпери, кои ги изгнасија сите светли историски моменти.
6ReTweets23Favorites·Details
Од огласените места
7 се за Албанци
1 за Македонец
1 за Турчин
1 за Ром и
1 за "други националности", па може да улета и Бугарин.
Не се оди, браќа, вака во Европа! https://t.co/dUUT4Pm5A6
6ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии