TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

T●p ☋ @topcatxxxl
#reach: 0   ( 34768th )
#followers: 41   ( 31914th )
@ibogovitelicno Паметни ова менаџериве од Систина. Инвестираат во здравјето на поповите, а тие им носат повеќе пациенти за време пандемијата.
0ReTweets2Favorites·Details
@L_Petroff Како оди ова со станарите во 400те стана? Двајцата родители и двете деца до 18 години како тројца ќе се сметаат? Или по Кинеска методологија се сметани дека родителите можат да имаат само едно дете?
0ReTweets0Favorites·Details
Тимотеј вели дека не е морално МПЦ да слуша милион различни мислења (се мисли на граѓаните) и дека и таа како институција има право на инвестиции и профит. Зар МПЦ не треба да се води само по едно мислење (верско толкување) - Светото писмо? Антидржавни хоштаплери и преваранти.
0ReTweets0Favorites·Details
Рашковски е доказ дека каменот од блиску паѓа.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мирјана Најчевскаibogovitelicno1
2Lena Petroffl_petroff1