TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Торко @torko_mk
#reach: 33973   ( 908th )
#followers: 760   ( 5675th )
На времето Македонија раѓала мажишта, сега раѓа Крстомуковци.
Затоа сме на ова дереџе. https://t.co/u0o3xjdpOU
31ReTweets227Favorites·Details
Честито Македонијо! https://t.co/PYHFA8qbLo
17ReTweets107Favorites·Details
Премиерот прашува зошто фудбалерите пееле патриотски песни?
Аман Господе спаси не, доста е се претера со глупоќата. https://t.co/0dzCvkvVSP
15ReTweets99Favorites·Details
Граѓаните биле криви затоа што не провериле дали запалениот автобус има лиценца?
Ццц вие сте од прв до последен сите ретардирани, ѓубриња... https://t.co/X4uXjp86eP
7ReTweets41Favorites·Details
Саше ретардираниот пак во лудачки елемент. Зимајте и носете го во Бардовци. https://t.co/VgptFfg38T
9ReTweets24Favorites·Details
Секој според заслуженото... https://t.co/EpDG2sOvY0
7ReTweets22Favorites·Details
Стефчо Јакимовски ќе прогонува дечиња од градинките, а тој еве трет мандат не мрднал со прст и градинките се од 1965 година.
Се дупна од крадење идиот,а сега Хитлер ќе глуми. https://t.co/t7S5PPrHTQ
1ReTweets7Favorites·Details
@BatmanSaysT Шугава за ќеш ќе си ги продаде своите деца, а не државата. Гнида од животно (човек не е)
1ReTweets2Favorites·Details
@apasiev Ќе реагирате во Општина Карпош и да го запрете прогонувањето на деца кои не се од таа општина? Стевчо од татко му ги наследил градинките па ќе ги прогонува децата? Ова е дискриминација или Карпошани се со сина и посебна крв? Ова е спротивно на уставот на РМ. Каков е вашиот став?
0ReTweets4Favorites·Details
Артан Груби е идеален кандидат за претседател на СДСМ.
Исто мислиме?
0ReTweets2Favorites·Details
Вакви дегенерици со длабоко грло, а со сомнително потекло и без идентитет немаат право да зборат во името на Македонците. Оди голтај длабоко гнидо една. https://t.co/rBrWicB7rB
0ReTweets1Favorites·Details
@BORO9999 Он е одвратен и на кулињата скитници, а не пак на луѓето.
0ReTweets1Favorites·Details
Се бара спас од жена. https://t.co/qHsKiaCWdZ
0ReTweets1Favorites·Details
@OffDutyComedian @Trollowsky @apasiev Не се проблем децата, проблем се капацитетите. Стефчо кога даваше дозволи за градба и кога лапаше комуналии што мислеше празни ќр се становите? Дефицит е градинка, школо, паркинг, парк, игралиште и фали се за нормално живеење.
0ReTweets1Favorites·Details
@Effo_Antivirus Немогуќе ми е ова
0ReTweets1Favorites·Details
@levica_partija Ќе реагирате во Општина Карпош и да го запрете прогонувањето на деца кои не се од таа општина? Стевчо од татко му ги наследил градинките па ќе ги прогонува децата? Ова е дискриминација или Карпошани се со сина и посебна крв? Ова е спротивно на уставот на РМ. Каков е вашиот став?
0ReTweets0Favorites·Details
@antropol_mk @Mojsoskata Ќе реагирате во Општина Карпош и да го запрете прогонувањето на деца кои не се од таа општина? Стевчо од татко му ги наследил градинките па ќе ги прогонува децата? Ова е дискриминација или Карпошани се со сина и посебна крв? Ова е спротивно на уставот на РМ. Каков е вашиот став?
0ReTweets0Favorites·Details
@antropol_mk @Krmov_Borislav Ќе реагирате во Општина Карпош и да го запрете прогонувањето на деца кои не се од таа општина? Стевчо од татко му ги наследил градинките па ќе ги прогонува децата? Ова е дискриминација или Карпошани се со сина и посебна крв? Ова е спротивно на уставот на РМ. Каков е вашиот став?
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Апасиевapasiev4
2Антрополantropol_mk2
3KatttP.katttp2
4ОфДјутиКомидианoffdutycomedian2
5effoeffo_antivirus2
6Бобиbatmansayst1
7ROCK DASKALboro99991
8Мојсоскаmojsoskata1
9Крмовkrmov_borislav1
10Opstina Karpos (Municipality of Karposh)opstinakarpos1