TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Твоја @tvojapartija
#reach: 48934   ( 752nd )
#followers: 1567   ( 2513rd )
#1
Одлуката на владата дека само избраните и именувани функционери слободно ќе можат да патуваат во странство само уште еднаш на дело покажува колку имаат чувство за еднаквост и колку ја злоупотребуваат позицијата исклучиво за, своја полза.
29ReTweets113Favorites·Details
#2
Денес 38 новозаболени како резултат на додворувањето од власта кон верските лидери. За неколку гласа на верски фанатици се загрозува здравјето на цел народ.
21ReTweets111Favorites·Details
#3
Не гласај за ТВОЈА партија ако си задоволен со организацијата на државата во која живееш.
23ReTweets97Favorites·Details
#4
Твоја бара кривична одговорност за вчерашната литија во Струга. Пред суд треба да бидат изведени како организаторите и учесниците, така и и сите што тоа не го спречија. Почнувајќи од премиерот и министерот за внатрешни работи.
19ReTweets71Favorites·Details
#5
И граѓаните очекуваат премиерите мандатот да не го завршуваат како доларски милионери. https://t.co/Rk9FZXUJi7
5ReTweets40Favorites·Details
#6
@Zoran_Mijalkov Ние немаме воопшто да разговараме за прашања што се одамна решени. Бугарија ги испрати моштите на Гоце Делчев со напомена дека тој треба да почива во државата за која што го дал животот. Тука веќе нема простор за дискусија.
2ReTweets15Favorites·Details
#7
Некои размислувања на претседавачот на ТВОЈА за актуелните состојби. Особено за цената што ќе ја платиме со додворување на верските лидери. https://t.co/P9ZK5EElrv
4ReTweets6Favorites·Details
#8
@SasheIvanovski Орце е крив или тие што му дале пари?
1ReTweets9Favorites·Details
#9
@arthurgordonpy3 Еве прав предлог и разговор. Работните групи веќе работат на утврдување на приоритетите. Отворени сме за секоја добра идеја без разлика од кого доаѓа. Воопшто не мислиме дека знаеме се'. Само имаме најискрени намери да смениме нешто на подобро. Макар тоа да биде и само со идеја.
2ReTweets3Favorites·Details
#10
@aerodrom1312 Напротив, тоа се европски ставови.
0ReTweets7Favorites·Details
#11
@ivogievski Селективната примена на законите е нешто заради што се формираше ТВОЈА партија.
0ReTweets7Favorites·Details
#12
@ei_r Поднесена е кривична пријава.
1ReTweets3Favorites·Details
#13
@Nenaspana_Mucka Нашата целна група се 15% интелегентни, независни и образовани луѓе.
0ReTweets4Favorites·Details
#14
@Bavcov @gorteo7 Забораваш само една ситница а тоа е фактот што луѓето немаат резервен живот. Чекаш 30 години нешто да се смени а државата постојано пропаѓа.
0ReTweets3Favorites·Details
#15
@Freddy_AFC Уживај си во животната реалност која те опкружува.
0ReTweets3Favorites·Details
#16
@marjanmitrovsk3 Не го читај, прескокни го или блокирај. Имаш опција мјут или блок. Многу е едноставно. Не си во целната група на ТВОЈА партија. Тоа што не сме исти како другите, доведе до тоа на поинаков начин да го водиме профилот.
0ReTweets3Favorites·Details
#17
@Jovanovski_mk Роршахов тест. Било што да се нацрта те асоцира на тоа што мислиш постојано.
0ReTweets3Favorites·Details
#18
@juvesnake @ibogovitelicno Ние ќе ги затворевме верските објекти и собирања и ќе покреневме кривични постапки против сите што повикуваа на литии, причести, рамазански вечери, доручеци. Сето тоа и по цена да не добиеме ниту еден глас. Инаку вие го користите Наќе како алиби за целата неспособност.
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@dimitrov_1 Ние мислиме дека змијата е питон што ја голта целокупната држава заедно со иднината на идните генерации. Секогаш има некој кој навива за питонот кога голта млада срна. Во тоа не можеме да ви се мешаме. Веројатно и ви ќе чепнете едно бутче.
0ReTweets2Favorites·Details
#20
@dimitrov_1 Ги чекаш да се напијат? Ниту една не те поднесува кога е трезна? Ги разбираме потполно. Срните се сапиосексуални, бараат ум кај партнерот. Ти не можеш да го исполниш тој услов.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Biljanabiljanakk7
2Џедај до гроп од ex ФИРОМkjosmofon7
3Др Арсланагићarslajemenibog7
4M-A-Cmarjanmitrovsk33
5Мирјана Најчевскаibogovitelicno3
6Duchess🏴‍arthurgordonpy33
7dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_13
8Фред Џонсfreddy_afc2
9Kalimero ❤🇲🇰dolnacrta2
10ИвоВозиivogievski2