TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lucky 💫 @tyxeroasteri
#reach: 55465   ( 460rd )
#followers: 5737   ( 488th )
#1
Ако некоја бугарска влада била фашистичка, не значи дека сите бугари биле и уште се фашисти.

Смачени сте ми.
41ReTweets80Favorites·Details
#2
Баба ми не знаеше кој ден точно и е роденден, а јас треба да верувам на информации од пред скоро еден век за тоа кој кого убил, дека немало меѓу луѓето тука и фашисти и предавници пошо нели, само некој друг е скотот во нашата приказна, ние светињи.
12ReTweets3Favorites·Details
#3
Ќе се напињам кој кого предал и кој кого убил во некое село за време на Втора светска војна, еве одма, чекај да го земам хелексот прво.
7ReTweets3Favorites·Details
#4
Најдоа и за пицата да ми замерат на твитер, зошто сум сакала со кромид да биде. Ооооукеј, некои луѓе си придаваат премногу значење.
1ReTweets9Favorites·Details
#5
Абе ако не се насмееш на сметка на Граус, на чија друга? 😂 https://t.co/cFBwb3OARj
2ReTweets5Favorites·Details
#6
Наместо НЕКРОФАГНИ, напишав НЕКРОФИЛНИ инсекти. 🙄😂
0ReTweets4Favorites·Details
#7
Мислам дека треба да напишам нешто за #ФорензикаНаТЛ https://t.co/MDnBBZJ5re
0ReTweets6Favorites·Details
#8
Само покажува колку се немоќни на некаков друг начин да ги истераат своите болни агенди, па мора со иле и на туѓа сметка. https://t.co/w4VxftNGAZ
0ReTweets3Favorites·Details
#9
Едни исти луѓе ме фејваат.

Фала ви дечки. ❤️ https://t.co/c1M2j4Pusv
0ReTweets3Favorites·Details
#10
Инаку, во пицата мора да има кромид. Мора. 😍
0ReTweets2Favorites·Details
#11
@Mnemosynee_ Жолти сијалички за во струја каде има плиз плиз 🙏
0ReTweets2Favorites·Details
#12
@arthurgordonpy3 Јас бе 😼
0ReTweets2Favorites·Details
#13
Замисли имаш шанса да кажеш и направиш нешто паметно во парламентот, а ти го правиш ова.

Гнаса социопатска. https://t.co/eMk1GXtZiD
0ReTweets2Favorites·Details
#14
@Gievskaaa Тоа Маџо ми го имаат зборено и за бургери...
0ReTweets1Favorites·Details
#15
@hasawatermark Одамна немам јадено од кај нив, фала за потсетувањето. Ок беа.
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@indig05alpha Две препораки добив за местово... Инаку пица јадам ептен ретко, па затоа сакам да е нај нај.
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@Mimicka87 Ох, нема шанси дома, немам живци. Освен тоа, нели треба да се пече на висока температура, во фурна?
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@egodollaric Фала. Некоја посебно да е добра?
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@Gievskaaa Ќе ги имам на ум, ти благодарам 😊
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@Mimicka87 Голем зафат ми е некако... Ако некогаш се решам, те барам за рецепт за тестото. 😁
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Catch me if u canmimicka874
2До Ре Миgievskaaa3
3Annahindig05alpha3
4Мрмејдmnemosynee_2
5Шрöдингерgogence2
6мист ербин славянскиhemicarot2
7ln(a)ellenadsk2
8Сплинтерsinisa_goliotok2
9Бојанhasawatermark1
10Tom is Love ❼egodollaric1