TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 53943   ( 400rd )
#followers: 1334   ( 3382nd )
После година дена тешки подготовки, учење јазик, плачење, работа, ужасни предизвици, солзи, можам гордо да кажам дека мојата ќерка е во најдобрите 15 од 1800 кандидати од целиот свет на најдобриот факултет во Европа, кој е во Берлин! Со среќа убавино!
Саншајн мајкиште!🙏❤️🙏 https://t.co/rh5M66jhak
38ReTweets945Favorites·Details
Фала Богу ствариве ги дадов, толку беа среќни што ги земаа, цел стан си го опремија, што душата ми се наполни, сама мајкица со две дечиња, абе слаткиши децата. ❤️❤️❤️❤️
5ReTweets100Favorites·Details
Ова се важи за #трета?
Ме воодушеви, а и добро светло има! https://t.co/jBgPYpmO3J
12ReTweets69Favorites·Details
На татко ми вчера некој другар му донел 25 кила кајсии. Ѕвонел кај две другарки на мајка ми покојна, да не сака некоја да ги земе и да си прави џем, ама рекле топло е, стари се. Никоја нејќела, па зел денес и напраил сам... Цар чоек е моја татица! Па да го пробаме!🥰 https://t.co/yzucMgKtPd
0ReTweets104Favorites·Details
Ја пак си праам кејфови!😋 https://t.co/2zsODxt83m
0ReTweets57Favorites·Details
Добро утро убави!🙏 https://t.co/NDTkrkPmbe
2ReTweets42Favorites·Details
На крајот сфаќаш дека се' се случило со причина и дека не би било добро да било поинаку, за денес да можеме да се погледнеме во очи, со поинаков сјај и мир и така... јеби га!
5ReTweets19Favorites·Details
Добра ноќ убави!❤️ https://t.co/Px5da0rpfY
5ReTweets18Favorites·Details
И јас да одморам...☕😘 https://t.co/eBsdbPDEYS
0ReTweets24Favorites·Details
Скромно, ама со душа направено! 🥰 https://t.co/f906HI669u
1ReTweets20Favorites·Details
Вака ја ќе си праам...❤️
И тоа на моја њива!😁 https://t.co/BENJAw60UU
2ReTweets15Favorites·Details
Добро утро убави и убав понеделник!❤️ https://t.co/1bKZ5EwTWT
0ReTweets16Favorites·Details
Сестра ми ми вика да се преселиме сите, јас па и се вратив пред 15 години тука, иднина да градам и деца да растам, деца, кои ги родив во странство. Дали им одзедов нешто? Не знам! Колку вложив, јас знам. Дали вредеше? ДА!
Дали ќе заминам повторно? Можеби!🤷
1ReTweets18Favorites·Details
@MmeLenaMena Ме расплака, нека е живо и здраво Детето на љубовта и нека ти донесе неизмерна среќа!❤️
0ReTweets15Favorites·Details
Сега се прибрав, малку да здивнам, се изнаработев денес ко за понеделник! 🥳🥳🥳🥳🥳
0ReTweets12Favorites·Details
Сите копнееме по нешто, кое мислиме дека животот ќе ни го направи поубав, па ќе бидеме посреќни...
А, толку многу љубов има во нас, која воопшто и не ја даваме на себе и за своја среќа, па кога ќе не' повреди некој, веднаш е виновен и не видел и ценел колку сме се вложиле!
1ReTweets9Favorites·Details
Легнав вчера накај 10, сега станав и многу убаво се наспав!
Убав ден убави!❤️ https://t.co/dgzghHlltp
0ReTweets13Favorites·Details
Е, а всушност ние се' сме дозволиле!
Замислете, всушност колку не сме се сакале себе, колку сме правеле против себе и што сме му дозволиле некому!
Затоа се вели почни да се сакаш, никогаш другиот не е виновен, нашата нељубов кон нас е она, кое не повредило и ништо друго!
🥰
1ReTweets5Favorites·Details
@BokiAlterEgo @_Adhaerens Не иди пак, пати заедно со нас.
0ReTweets4Favorites·Details
Од мене и мојата омилена глумица...
Добра ноќ убави!❤️

https://t.co/8hoGQfEWY8
0ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Читателкатаprofesorkata6816
2Stardust 👐🕊️kanunis_19
3Shadowdodo__815
4Arhitektot so kafetosokafeto4
5Arkenstonearkenstone304
6Безценнаdeboraskunk4
7Интуицијаzamizi_ete_sum4
8декиdejanatanasovs73
9Близнакbliznaci1233
10BubbleGumkazi_ultimatum3