TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Reagan @us_reagan
#reach: 94724   ( 106th )
#followers: 2679   ( 1354th )
#1
Муртино во Њу Јорк. 😂

Овој тресе зелени пред празна сала, а и тие што се присутни играат топчиња на телефон.

Каков прилог. 👏 https://t.co/5wnC4WMtN2
110ReTweets286Favorites·Details
#2
Поради проф. Пеливанов 50% од студентите на правен не можеа да поминат прва година. Инаку професор по Марксизам.

Имаше прашања од типот дали ти се допаѓа жената од сликата на календарот, ако не дојди нареден месец ќе биде поубава.

Неговиот син е во СЈО со 250.000 денари плата.
63ReTweets199Favorites·Details
#3
Арачиново 300 пилоти. Којзнае во Љуботен можеби им ветил Формула 1 патека. 😂 https://t.co/TYFR5ai7Xs
56ReTweets183Favorites·Details
#4
Откако првата антикорупционерка утврди дека нема ништо спорно со стипендијата од 40к€ за ќерката на Димитров, и дека Курто Дудуш не направил ниту една злоупотреба во Шуто Оризари, разбирливо е што сврте на чочек со тимот.

Ајде, сааа.., сааа..народ плаќа... https://t.co/5eAE0tWu6o
64ReTweets140Favorites·Details
#5
Направија училиште со неговото име ама сликите му ги монтираат со фотошоп.

Како се брише историјата од колективна свест.

Овие ли ќе се борат против лажни вести?

Нема една работа што ја направиле а да не е излажана. https://t.co/kjlxul7zsv
55ReTweets147Favorites·Details
#6
Монако ли е? Скопје ли е? https://t.co/aLJaecPmli
33ReTweets175Favorites·Details
#7
Јовче Ременски
- сопругата ја познавав од телевизија! 😂😂😂 https://t.co/3C5m0dKVcK
37ReTweets153Favorites·Details
#8
Заев се обратил пред Димитров, Филипче, Зорица и Нина Групер во ОН.

Празен говор, празна сала. https://t.co/M5jiMl63i2
40ReTweets115Favorites·Details
#9
Директор во Македонија, гласач по потреба.... Некогаш во Македонија, некогаш во Косово, а некогаш каде што ќе затреба.

Еден добар пример каков попис планираат да спроведат СДСМ и ДУИ. https://t.co/2iOM3j2fxZ
41ReTweets75Favorites·Details
#10
Денес е историски датум за Македонија.

Денес тепаниот народ на демократски начин го одбрани своето име, идентитет, чест и гордост.

Предавникот има име Зоран Заев.

Нека е вечна Македонија!
23ReTweets108Favorites·Details
#11
Заев дефинитивно полудел!

Добро е што уште имаме накаква држава. https://t.co/k2eWQpuN5Q
28ReTweets91Favorites·Details
#12
Во гужва сум во Арачиново.
Ќе ве барам подоцна. https://t.co/5wqebfZiOu
22ReTweets107Favorites·Details
#13
Во Македонски брод ветено е дека ке се вработат 200 морнаи. 😂

via FB
24ReTweets101Favorites·Details
#14
to be continued https://t.co/saM9jFsajZ
22ReTweets100Favorites·Details
#15
Скопјенце ќе го гушкавме и Скопски Саем ама не е ВМРО на власт. https://t.co/4NPUiOvlzT
28ReTweets74Favorites·Details
#16
Македонија е демократска земја во која пратеници од притвор се носат да гласаат уставни измени.

Дали ваква земја може да споделува европски вредности не мора некој од ЕУ да ни соопшти, треба само да сме свесни.
24ReTweets80Favorites·Details
#17
Баш ме интересира што му рекол Заев на Трамп околу ова прашање: https://t.co/a8qT4YSLUb
27ReTweets69Favorites·Details
#18
Помпео за Италија: Американски компании ќе отворат 80.000 нови работни места за Италијанците.

Помпео за Грција: Потпишан договор за воена соработка и помош помеѓу Грција и САД.

Помпео за Македонија: Договорот од Преспа е супер.

Не е до Помпео, до нашите политички лобисти е.
18ReTweets89Favorites·Details
#19
FakeNews:

Во пензија сега се оди на 64 за мажи, а дамите одат на 62. Тие кои сакаат може да продолжат 3 години, никој не е обвзан. Службите со бенифициран стаж одат на 55 години.

Во приказниве на Заев веќе веруваат само деца од 2-3то одделение. https://t.co/qNp2MF3onH
27ReTweets59Favorites·Details
#20
Зошто се тепаат доктори само во Скопје и Тетово?

Зошто не во Берово и Делчево?

Ова е нешто како Палестина и Израел разлика во цивилизации.
16ReTweets90Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Donald J. Trumprealdonaldtrump2
2Todorovski Vladimirtodorovskiv2
3︽☆︽ Чиз™ ︽☆︽ #АΨc4i7z2
4Апасиевapasiev2
5Jasna Koteskajasnakoteska2
6djpajsndjpajsn2
7Sarah H. Sandersshsanders451
8Ambassador Kate Byrnesusambnmacedonia1
9Katerinakkaterina81
10The White Housewhitehouse1