TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леголас @vajldy
#reach: 125883   ( 18th )
#followers: 4863   ( 639th )
#1
Со внук ми (3) наутро пред тренинг јадеме овес наквасен со битолски јогурт. Само што ќе завршиме, јогуртот го повраќа во чинијата, но не и овесот.
Ми беше чудна оваа појава, па направив кратко истражување. На овесот пишува произведува Р. Македонија, а јогуртот Северна Македонија
40ReTweets244Favorites·Details
#2
Nirvana - Where Did You Sleep Last Night (Live On MTV Unplugged) https://t.co/EaNLoIwCuE
49ReTweets135Favorites·Details
#3
шкртнав северна закружив интегра и го нацртав планот за напад на константинопол
28ReTweets280Favorites·Details
#4
Работам на мешалица за малтер кај Мавровка. Дневница 1200ден, плус јадење и пиење од газдата.
31ReTweets180Favorites·Details
#5
Седам кај Томе Корнер во кафана. Влага еден еден дечко и нарачува виски. Одма му викам без лед друже да не те крадат.

Се врти и ми вика: Знаеш ли која мафија е најјака?
Му викам не.
Држава е најјака мафија.

Ми пушти еспресо во мала до горе од него и си отиде.
28ReTweets180Favorites·Details
#6
Педерката сум ја изгубил на пазар, со се документи, пари, боксирач, конзерва туна, месен нарезок, батплаг и палка на расклапање. Ме нашол на фб некој Азог, Орк. Ми пиша одма број, ми вика уживај, кај и да живееш ќе ти ја донесам до дома. Не е до расата, до човекот е.
30ReTweets156Favorites·Details
#7
Влечките на Адидас се далеку понеквалитетни од Чик Куманово. Со влечките на Адидас не можеш да работиш на градилиште, нива и во војска, а Чик се одлични за секаква прилика, доколку се закинат можеш да ги стегнеш со поцинкувана жица и тераш 20 години.
Купувајте квалитет, не име.
25ReTweets169Favorites·Details
#8
nekolku dena se isturi od vrnenje kje ima zemjotresi https://t.co/smbWbbDzeF
23ReTweets177Favorites·Details
#10
bato aj vidi do kade e pileskiot biftek od pregeska cekame https://t.co/l9FrRvpNGB
20ReTweets151Favorites·Details
#13
На нетфликс има документарец за Томе Корнер
18ReTweets132Favorites·Details
#14
На една американка и го извадив пошо мислев деке таму ебење е како тука мување
20ReTweets78Favorites·Details
#15
Седиме во канцеларија и си викам дај да се нашалиме со еден #штос
Деновиве е тензично во чаршија да нарачаш Дуа Липа (два чаја од липа). Мртва тишина. Си играат на тоа телефоните.
Влегува шефот Дарко.
Деновиве е тензично во чаршија да нарачаш Дуа Лип...
Уште урламе сите.
18ReTweets94Favorites·Details
#16
za folksvagen delovi vo trafika kje ti najdam https://t.co/Up2DmIOXbX
16ReTweets104Favorites·Details
#17
Ние протестите во Америка и Србија ги исхендлавме за недела дена, ова со Дуа Липа до утре ќе го расчистиме.
16ReTweets87Favorites·Details
#19
Еј, @JBurgundi

Учителката:
– Ахмед, колку е 5х2?
Ахмед:
– 10!
Учителката:
– А колку е 8х3?
Ахмед:
– 9!
Учителката:
– Не, не е 9, пробај пак.
Ахмед:
– 8!
Учителката:
– ДЕЦА БЕГАЈТЕЕЕ!!!

Да те кренам пред утакмица малце.
16ReTweets75Favorites·Details
#20
купив adidas gazelle и самиве идат накај котур бар
13ReTweets94Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1dat niqqa bетмен🙄😒dimitrov_13
2Алегорија Тајпо Егзотикalegorija3
3TEOOOOOOOOOOOOOOteogodlike3
4ЈБургундиjburgundi2
5Соломон Бичакчичsolomonsflo2
6Нандоniceasshole12
7обичен човекmeskov812
8Цветаmaltezercveta1
9Сплинтерsinisa_goliotok1
10Цceciliaa5371