TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кристина @veshtica_
#reach: 10357   ( 759th )
#followers: 5088   ( 670rd )
Можеби најубавата катедрала и градба воопшто. Не можам 🥺❤️ https://t.co/50E4wj7exQ
8ReTweets109Favorites·Details
3 years later... скоро и да не постоиме. https://t.co/xuopvW7sFS
11ReTweets40Favorites·Details
Тешко е да си заминам од тука. 🥹❤️ https://t.co/z9OBuily9a
2ReTweets51Favorites·Details
Не знам девојчево во кое вреже живее ама минималната саатница во мекдоналдс и општо во германија е 12 евра, али ето. Јас би ја предала македонија, лично не се отселив за да не си ја предадам професијата. Ако имам таму работа по професија ќе си одам. https://t.co/wkMz9Xp19f
1ReTweets19Favorites·Details
Редовно се пренервирувам од исти срања. Помина на црвено (за нас пешаците зелено) му дигнав рака и застана да се тепа као, возрасен маж ми дојде мене, 165 см, да ме тепа еј! Па може ќе е дете со точак и ќе види зелено и ќе тргне. Гнаси и ништо повеќе од тоа. Жално. https://t.co/IgNY9TbliK
2ReTweets11Favorites·Details
🇲🇰 најбаво е https://t.co/Q40CXOO646
1ReTweets10Favorites·Details
Мене пасошот ми е до 2025, трошоци за промена вп северна и слободен ден за сликање и подигање од работа кој ќе ми плати? @o_spasovski https://t.co/DqVyHSIhxP
1ReTweets7Favorites·Details
До втори месец следната година? Тие што се регуларно за продолжување не можат да се престасаат па камо ли сите. Ќе биде веселба. https://t.co/DqVyHSIhxP
1ReTweets4Favorites·Details
Мики ❤️ https://t.co/xZbeue3gT9
0ReTweets6Favorites·Details
@batozile Секако, греота е да се степаме за такви ремек дела, секое е феноменално на различен начин.
0ReTweets2Favorites·Details
Па па па па па па https://t.co/Hkm2WyAqia
0ReTweets2Favorites·Details
@MishaTalj @PrinceWhite1989 Фиренца 😄
0ReTweets2Favorites·Details
@MishaTalj @PrinceWhite1989 Мераци, убав помин и кажи после впечаток 😄
0ReTweets2Favorites·Details
@tnt_oliver @SeaBeMaCe Фиренца тим сум јас.
Пред Келн ми се и други, пример Нотр Дам Стразбур😁
0ReTweets1Favorites·Details
@batozile Уф, секако. Наше е да се восхитуваме, а и веќе како се изгуби уметноста може треба да се навраќаме на повеќе учење од мајсторите во минатото.
0ReTweets1Favorites·Details
Стигнавме и тотално вредеше! 🥹 https://t.co/Rm25kBsSaJ
0ReTweets1Favorites·Details
@batozile Ми фалиииии, многу. Фиренца ми е прво патување после короната така да све ми фалеше 😁
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Herr Жиле од Долно Дупени 🇲🇰batozile4
2Д-р Михаела 🔱🔱🔱🔱mishatalj2
3Aлистер Блекprincewhite19892
4Лејлаflugumbuchung2
5Sir Olivertnt_oliver1
6КападастерЗАфендерseabemace1
7Мариjаreaambrosia1
8Baumeisterunterstrich121
9Панделка 🎀ma6ni4ka1
10Oliver Spasovskio_spasovski1