TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

V!DanaDsgn @vidanadesign
#reach: 47440   ( 457th )
#followers: 14332   ( 54th )
Менаџерката ДАНЕЛА врати 75 милиони евра од ЕБРД за Bus Rapid Transport, за утредента да бара донации од 45 милиони евра за автобуси.
Кој со вмро не полудел, тој не е нормален.
23ReTweets121Favorites·Details
Менаџерката Данела ќе МОЛИ за ДОНАЦИИ за автобуси откако го одби готовото решение на Градот и Владата за BRT и сега БАРА од истата Влада да помогне финансиски за ЈСП, парно, платите за 109 нововработени. Ни срам ни перде ни менаџмент.
14ReTweets80Favorites·Details
Ги слушам моите битолчани, цела Битола излезена. Бучело страотно. Испукани ѕидови на згради, станови. Се слушам со мои во Воден. Паника. Помеѓу Лерин и Пелистер. ❤
13ReTweets61Favorites·Details
Која е разликата меѓу бесплатно и џабе?
Данела вети бесплатни автобуси, ама џабе ги чекаат тие што ја гласаа. | фејсбук 😂
8ReTweets55Favorites·Details
Данела е сè што не му треба на овој град. Обичен вмровец ќе се инаети, но ќе признае дека е лош материјал. НЕУТРАЛЕЦ никогаш нема да признае дека згрешил. Згрешиле комуњарите затоа што не биле доволно добри да го привлечат неговиот свет глас.
Ги казнија, казнувајќи се себеси.
8ReTweets53Favorites·Details
Балкански Don't Look Up и зошто ќе пропадне светот. Не можат да разликуваат сатира јеботе. https://t.co/m8YvYS5SBq
6ReTweets46Favorites·Details
Излегуваш од зграда на Ленинова, одиш кон Центар, се враќаш два часа подоцна по Аминта Трети, влегуваш во зграда.

Кој овде не полудел, не е нормален.
5ReTweets44Favorites·Details
Стварно не сум паметна што договорила вмроначалничката Данела со ЦЕЛА ДРЖВА. https://t.co/0PGFhbP2PW
6ReTweets39Favorites·Details
Саше во Мериот. Камчев во Систина. Апелација во притвор.
5ReTweets42Favorites·Details
Дечкото со бината и озвучувањето, дечкото што пее, се надевам дека и адвокатот ќе се вклучи во некој момент да ја покрие плавушата од вмро 😂

Ни Коце не беше до толку глуп. https://t.co/dF592k5fhk
6ReTweets32Favorites·Details
Слави, родендено, журки. Едвај 10% од тестираните се позитивни. Во оваа вукојебина имате гратис тестирање и нос кога ви тече, во вистинските држави се плаќа приватно и тестирање и лечење. Доста кукате ебате. Вакцинирајте се, носете маска, не се собирајте и држете дистанца.
5ReTweets23Favorites·Details
На денешен ден е роден Мито Хаџи Василев-Јасмин, македонски публицист и големо новинарско перо во времето во кое творел и живеел. На денешен ден НОВИНАРИТЕ му доделија награда Мито Хаџи Василев-Јасмин на Марјанчо Николовски од СИТЕЛ. Едвај го наградија и Томислав Кежаровски.
5ReTweets21Favorites·Details
Ако ѝ дадете пари, ќе ви ги исполни своите проекти.
1ReTweets26Favorites·Details
Цветан Кузмановски ќе биде играчиште. Храбар. Не стои по страна кога другите трокираат. Младиот тим, конечно нова генерација со опасен селектор. Од мене БРАВО. 🇲🇰
2ReTweets16Favorites·Details
Данела ќе им даде 81.000 евра субвенции на Градски паркинг поради потешкотии во работењето?!?! и паралелно ќе ја намали цената за паркирање за 25% плус НЕМА за ПАРНО.
Што е тешкотија во паркирање менаџерке златна? Нововработени? https://t.co/GD6KZy0UKx
2ReTweets16Favorites·Details
Инвертер на парно е дереџето на твитер. https://t.co/viFCSYrz3Z
0ReTweets21Favorites·Details
And for the Serbs who are angry at the whole affair, switch positions and ask yourselves honestly.
Would you allow someone come into your country and be above the laws of your own citizens?
Sometimes, looking at things from the other side brings clarity.
2ReTweets4Favorites·Details
Ако интересот на граѓаните му е приоритет на новиот премиер, очекувам да имаме соработка. 😂 https://t.co/K46nRpvo6o
1ReTweets13Favorites·Details
На тв оди една полициска серија, Томи. Жена станува прв полицаец во голем град. Вели, за да успеам, мора да бидам подобра од другите. Затоа што, ако не успеам, никогаш нема да изберат жена на ова место повторно.
0ReTweets16Favorites·Details
Ова ми се чини добар план. https://t.co/WTd6Ys7nVa
0ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Тетин Phalluslesenpeperut7
2andon.ru🔱🔱🔱andon_ru5
3Карамба Барамбаkarambabaramba3
4Муаркоmuarko3
5Бибиthe_bb_3
6малиот кнез мишкинjakovfendu3
7‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_2
8Sveste tesesveste_tese2
9GoceOdPrilepgoceodprilep2
10Чибуклијаpushachishte2