TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виктор Стевич @viktor_stevich
#reach: 73212   ( 233rd )
#followers: 6881   ( 370rd )
И му викам: чекај ти на граница, утре ќе ти ги донесам и овој дреме на граница https://t.co/Vr1Se3apnB
31ReTweets208Favorites·Details
Многу малку од вас знаете дека Македонскиот пијанист Симон Трпчевски кога ќе дојдеше во Лондон, беше главна фаца и евент тој ден во Лондон, со карта да не можеш да купиш во Ројал Алберт Хол, со мобилизирање на цел Шкотски оркестар од 60 души да го пратат, со позитивни критики....
28ReTweets213Favorites·Details
Да искочиш на прес што цела држава го чека и да кажеш:
"Полицијата максимално професионално си ја изврши задачата", за криминалец што им избега треба да си стварно ненормален и образ ѓон!
34ReTweets133Favorites·Details
Стварно Мијалков поминал граница без ПЦР тест?
Е не е нормален!
21ReTweets241Favorites·Details
Знаете зашто плачеме по Југославија?
Да бевме сега Југославија, ние ќе ја правевме вакцината рамо до рамо со: Фајзер, Оксфорд, Спутник..., а не да чекаме да ни фрлат коска.
17ReTweets247Favorites·Details
Дечки се заебаваме, ама на Црпнатиот мора да му се изврши притисок.
Едноставно не може да си толку бос за дипломатија во 2021, кога има пандемија.
Никогаш не сме имале полош политичар. Не е лош, ама е некако некадарен. Не го бива. Нема ништо, нема интелект, знаење, шарм..прост е!
16ReTweets99Favorites·Details
Најсмешни сте ми: тоа ниедна институција не работи, се живо корумпирано, од суд па до полиција....ќе падне 5 сантима снег и сите: "СНЕГОТ ДА СЕ ИСЧИСТИ!"
10ReTweets67Favorites·Details
Јас можам да ви гарантирам, дека Заев со неговиот Англиски нема да помине ниедно интервју во ниедна добра компанија во: УК, УСА, Австралија, Канада и Нов Зеланд. Во Индија може да биде вратар
И овој треба да те преставува во Обединети Нации и да одржи говор- qр ќе ве биде!
8ReTweets64Favorites·Details
Ама ти кажа пред 6 год дека....

- Да, кажав, и?
Сега треба да бидам роб на кажаното од пред 6 год и без разлика на нови докази да не го променам мислењето и да се инатам?
Тоа што сум кажал пред 6 год сум го кажал базирано на информации што сум ги имал пред 6 год! И не отекувај!
9ReTweets59Favorites·Details
На кратко пресот на Обиџуко.

"Знаевме дека ќе избега, ни избега, не чувствувам одговорност."

Браво дечко, фала за објаснувањето, одличен прес.
9ReTweets57Favorites·Details
Се ишишав ќељав, не се бричам уште 2 недели https://t.co/BgJz2puifu
1ReTweets81Favorites·Details
Го слушам Манчевски во 1 на 1 и Жаре го прашува: кога ти почна да се занимаваш со политика?
Манчевски одговара: од дете, секогаш, уште од младината на СДСМ, едвај чекав да наполнам 18 за книшка....
И тој одговор објаснува многу!
Они ко мали не бркале женски, по штабови дремеле
5ReTweets68Favorites·Details
Ја избркавте бе животињи?
Како не ви беше срам, да се расправате со религиозна жена што си пишува теологија и Божји закони!
Божем ви вика: кради, лажи и силувај!
Одвратни сте! https://t.co/jR0xDYTlYT
14ReTweets40Favorites·Details
Колку се лоши СДСМ, почнав за Миле да навијам!
7ReTweets57Favorites·Details
За дел од вас: Kако ве воспитале вашите родители, за да се воодушевувате на криминалци?
Што ви викале како мали?
"Еееј види го овој сине колку е фраер, цело време краде и психопат е, може и да убие некого, со бодигардови се шета, алал да му е, јас сакам и ти таков ти да бидеш.."
9ReTweets50Favorites·Details
Ти му викаш Црпнатиот е недугавен, "тоа" ти вика - па што протестираше против Грујо!

- Што? Затоа што беше лопов, ги уништи сите институции - до една, беше на граница со лудило и ја партизираше администрацијата

* од куртони си патиме!
6ReTweets58Favorites·Details
Како му се з'гнавте на Лазаревски, ко вас да ќе ве ебе!
Абе, глејте си qрот, не туку кажувајте кој каква слика или заебанција треба да постира, ебем ве досадните, духовно умрени луѓе!
9ReTweets46Favorites·Details
Самотијата ако знаеш како да ја живееш и се осеќаш убаво и "comfortable" со неа е најблажено чувство што некој би можел да доживее, лошото е што не може да ја објасниш на други и генерално е неразбрана од општеството.
9ReTweets45Favorites·Details
Цела држава 2 години: "Ќе ви избега!"
- Не бе нема
Ќе ви избега!
- Не бе нема
Ќе ви избега!
- Не бе нема
Ќе ви избега!
- Не бе нема
Ќе ви избега!
- Не бе нема
Ќе ви избега!
- Не бе нема
Ќе ви избега!
- Не бе нема
Ќе ви избега!
- Не бе нема
Каде е?
- Ееееј, ни избега.
9ReTweets43Favorites·Details
Мијалков ќе им избега.
Односно нема да им избега, договорени се
6ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ја Банџи Јаjabandzija21
2Командантусcommander_beer13
3Duchess🏴‍arthurgordonpy310
4Полтрол zie/zimneznajach7
5Senad Aruc - deepdarksenadaruc6
6Мирјана Најчевскаibogovitelicno4
7Мартианmartianfrommkd4
8Българомакедонbgmakedon3
9Бебешка Седи Домаlecaffeine3
10Julijana Dimitrovskabeba195813