TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виктор Стевич @viktorstevich
#reach: 78073   ( 213rd )
#followers: 6449   ( 398th )
#1
Поради дивеењето на Шверцери во МНТ, организаторот на настанот, владин прставник и пратеник во собрание Артан Груби, си даде оставка.

Се заебавам бе, каква оставка, гадот за леб ќе умре ако не го плаќаме, среќен понеделник.
26ReTweets154Favorites·Details
#2
На ден кога се одбележува создавањето на ALB азбука како симбол на културата и образованието и развојот, ти да донесеш банда примитивци да дивеат во театар е исто како да им плукнеш во фаца на сите ALB просветители и интелектуалци и уметници и наставници и професори.

Најчевска
16ReTweets124Favorites·Details
#3
БРАВО. Прикаската е: двајца животињи, садисти и кретени му влагаат дома во трошна сиромашна куќа во која живеел со жена му, да го ограбат. Гадовите со часови се изживувале врз двајцата старци. Љубе земал пушка и утепал еден од нив, а другиот го ранил.
Е не, песни ќе им пее! https://t.co/FfgHnJRrYr
7ReTweets120Favorites·Details
#4
Пази: овој Белски - Дац, упукува човек и бега од закон неколку месеци. Сам се пријавува во полиција и судијата му дава: ДОМАШЕН ПРИТВОР.
Пази чудо: Го проверуваат каде е после месец два и не го наоѓаат дома!
Скеч на Монти Пајтон!
17ReTweets86Favorites·Details
#5
Бетмен, едноокиот, оној оперскион пејач и Јовановски, беа судени за истото тоа што го направи Артан Груби во МНТ.

Ќе има ли кривична пријава за гадот националистички, што ако не ствара омраза и нема омраза помеѓу Македонци и Албанци, ќе работи во Мекдоналдс?
15ReTweets91Favorites·Details
#6
Ама што се криви СДСМ за судството, кажа партискиот полтрон си ја избриша устата и безсрамно клекна на коленици и продолжи со пушење.

Па кој е крив бе, ајван? Кој требаше да направи реформи во судството, кој требаше да донесе правда? Страшо Ангеловски?
15ReTweets86Favorites·Details
#7
15 пати снема струја од сабајле, или ако си СДСМ, 14 пати дојде струја од сабајле.
12ReTweets71Favorites·Details
#8
ВМРОвци, гледавте ли?
Му се излигави на Борисов и му кажа колку Влатко е полу американец, а он Германски стипендист и како го подржува Бугарскиот договор, сега фатете го за уши и однесете го во Тирана, да му го каже истото на Рама за платформа, па од таму во GRE, кај Мицотакис.
9ReTweets78Favorites·Details
#9
На Бучко му застари делото за тенковските делови, добро е, ја мислев ќе оди во затвор и ќе го расипе просекот од 0% политичар што отишол во затвор поради крадење, корупција и криминал.
Макрон е крив!
13ReTweets64Favorites·Details
#10
На нетфликс гледам документарец: "Хитлер инер сркл" за: Хитлер, Химлер, Хас, Гебелс, Геринг, Рал...вмровци. Ама прави вмровци!
Копитата од нив учеле и си правеа експерименти на нас 11 години!
5ReTweets85Favorites·Details
#11
Од понеделник, Боки 13 ќе го пуштале во домашен притвор. Ќе си поседат дома 2-3 години додека трае делото, после 2-3 год ќе ги осудат на 2-3 год, а они веќе си ги одлежале дома, ќе има ЕУ самит, Макрон ќе ни биде крив.
Па што? Никој нема да се буни, студентите дома, луѓето дома..
8ReTweets67Favorites·Details
#12
Со камен да фрлиш на улица, ќе погодиш некој што му застарило делото.
12ReTweets46Favorites·Details
#13
Дај бе забранете му на овој да искача на ТВ!
Дајте му само 15 минути на радио и 4 поста на ФБ.

Темата му е: Тајни операции на Ватикан и Опус Деи во Македонија.
Рамна земја вода да му носи! https://t.co/h634VakVaT
3ReTweets71Favorites·Details
#14
Види го како се смешка, тој полуамериканец на мајка! https://t.co/c92fOJjG0A
5ReTweets60Favorites·Details
#15
На Грујо му застарило делото, иначе ако не му беше застарено одма ќе го осудеа и во затвор ќе го однесеа.
Ај бе нѐ не заебавајте, ебаве кретените, ќе ви се дигне народ ќе ве пали живи, пизда ви матер!
10ReTweets44Favorites·Details
#16
Гледам слики од пред 17-18 години, какви Чаирски фризури сум имал - "оди дома малолетничке"!
А лепотан? Kукла, шизик левел: Џејмс Дин, брат му и Пол Њумен во еден! https://t.co/bcI9mw01Lv
2ReTweets65Favorites·Details
#17
Заев e во Лондон го покажуваат на ТВ во Мекдоналдс.
Hа здрава и жива "7-ца" во Скопје, да отидеш во Мекдоналдс е ерес.
Доаѓа од земјата на Аркадија и Кингбургер и отишол во Мекдоналдс!
Колеги ме прашуваат: овој твoј премиер е?
Bикам: не, не знам кој е овој, прв пат го гледам.
8ReTweets42Favorites·Details
#18
Од фер и демократски избори би сакал да го издвојам:

"ЌЕ СЕ ОТПИШАТ ЗАСТАРЕНИ ДОЛГОВИ ЗА СТРУЈА НА 200 ИЛЈАДИ СЕМЕЈСТВА, НАЈАВИ ЗАЕВ"

ВМРО, ти си? https://t.co/dKvLOx2VKj
6ReTweets47Favorites·Details
#19
Го слушав Коце Трајановски, ја правдаше "плажатa" што ја направи и него лично најмногу му се свиѓало: "ракомет на песок", а исто така и доаѓале врвни Европски одбојкари да играат одбојка на пеок на "плажата" и си верува во кажанато
Е, Шилегов некако успеа да биде полош од овој!
2ReTweets56Favorites·Details
#20
Да израчуна град Скопје колкава е штетата за запалените контејнери и ако полиција ги најде гадовите, да одработат за град Скопје (чистење улици и паркови за минимална плата) во висина на штетата.
Во случај да забушаваат 1 ден на работа, да им се продолжи 1 месец казната
4ReTweets49Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Гоце Чекоров-Лансaerodrom131228
2A.A. Pokladsvilazakalde22
3Darko Kezhmankezhmanprvi21
4Грејт Манитуfirewaterme18
5Професоротthe_machine1014
6Arabella 🌹dolcemaeretica14
7Граѓанин либералgradzanin13
8Професионалецjovanovski_mk12
9Сељакотzeeagfozewqcnex11
10Marija Jonesjones_marija11