TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виктор Стевич @viktorstevich
#reach: 89439   ( 160rd )
#followers: 6658   ( 388th )
#1
Не јебе ни леп ни упоран, туку поглаварот на ИВЗ.
22ReTweets168Favorites·Details
#2
Кој ја измислил вакцината?
- Едвард Џенер - УК
Пеницилин?
- Александер Флеминг - УК
Колку нобеловци имаат УК?
- 132
Кој ќе направи вакцина против ковид?
- УК

Македонците: Кембриџ програмата не чини!

* Кембриџ чини, само не знаете да ја имплементирате, исто како и демократијата.
16ReTweets162Favorites·Details
#3
Денко Малевски после 50 години политичка кариера едно не разбра: На Македонците не смееш да им ја кажеш вистината, пошто вистината не ги интересира. На нив треба да им кажеш дека се потомци на Тор, Ацтеките се Македонци и дека сме најубав и најпаметен божји народ...
И така.
21ReTweets122Favorites·Details
#4
Нели ќе спасувате животи? Нели мерки сакавте?
Пред 2 месеца кога воведовте мерки имаше 250 заболени, денес се 447, а ќе отварате кафичи, граници, укинувате полициски часови...
Што стана? Ви скурчи да спасувате животи?
Очи ќе ми извадевте пред 2 месеца, ебаве куртоните партиски!
15ReTweets91Favorites·Details
#5
Така се почнува, заебавајте се со марихуаната!
Прво ќе почнеш да пушиш марихуана, па после ќе зимаш хероин и кокаин, па ќе станеш хомосексуалец и трансџендер и на крај ќе се учлениш во ВМРО ДПМНЕ.
11ReTweets82Favorites·Details
#6
Еден брилијантен ум, човек што го смени светот, добричина што има донирано над 50 милијарди во разни добротоврни сврхи.
Скромен, фин, добар....и они го хејтаат!
Абе кретени, уште 30 животи да имате, со се предците ваши неписмени нема да му помогнете на светот како Бил Гејтс!
14ReTweets62Favorites·Details
#7
Дај бе не ме оставајте дома сам.
Карантин ден 52 https://t.co/UxXFop7bvo
3ReTweets80Favorites·Details
#8
Дали ако дојдете на власт ќе го вратите името? Да или не?
Мицко: Јас неколку пати одговорив на ова, но еве пак: ние ќе направиме тоа што мислиме дека е најдобро за народот.

Да сум новинар, на овој одговор си одам и му викам: Овие селски финти и одговори на курир да им ги кажуваш
8ReTweets58Favorites·Details
#9
Осеќам народ ќе ги казни СДСМ на следни избори и ќе дојдат неандерталците.
СДСМ да те апне или ВМРО да ти го бапне.
Изборот е ТВОЈ.(а)
8ReTweets52Favorites·Details
#10
@Meto74871152 @MoniqueKonopova Мето, стварно?
1. Солиш памет
2. Не е на 16 години
3. Не смее да ја пипне затоа што ова е кривично дело - затвор
4ReTweets62Favorites·Details
#11
Пази будала! https://t.co/hal0rFWWBT
5ReTweets54Favorites·Details
#12
Пред 10 години со ќерка ми, сега да ви ја покажам нема да поверувате каква лепотица станала.
А, ја сум помлад 4-5 години. https://t.co/7PQX5WzOly
1ReTweets63Favorites·Details
#13
Мицко на Алфа го прашуваат, прашања од гледачи: "зашто на листите на ВМРО ДПМНЕ нема лица со попреченост, а сте ветиле дека ќе има?"

"Се зачудив, ја кога ја видов листата некако 90% беа со попреченост."

* и тука немам дилема
5ReTweets50Favorites·Details
#14
Тео, вел менге буте першенге о бичуко машкад џианенгоро е роменгоро е ото април.

- "Оливер Спасовски" - премиер на Македонија, верник и мислител. Април/2020
8ReTweets39Favorites·Details
#15
Секој вистински верник во светот треба да прави Литија, зашто ако Литија не ни помогне џабе ни се вакцини и наука.
Мислам дека треба секој ден да си прават Литија и само така ќе ја победиме корона.
Короната најмногу се плаши од Литија, па после од Литургија и причестување.
5ReTweets45Favorites·Details
#16
Ја се имам потпишано на неколку места, ако умрам, докторите нека си зимаат што сакаат од телово. Срце, бубрег, око...што им душа сака.
Пенисот како нов е, скоро неупотребен.
4ReTweets43Favorites·Details
#17
Си поделија 4.5 милиона евра меѓу себе. Ги купија сите медиуми, си прават лидерски средби за датуми, си вработуваат во администрација од чистач до директор и после ти викаат:
ТВОЈА, ај на избори, да видиме кој е појак!
6ReTweets32Favorites·Details
#18
Во изминатите 28 години животот во Македонија беше убав. Сите институции беа и се на висина на задачата, демократијата цвета.
Досегашните политичари се морални личности и секогаш гледаат што е најдобро за народот.
Затоа јас нема да гласам за ТВОЈА. (1/4)
5ReTweets28Favorites·Details
#19
Корони, морони, работа, бизнис, живот, кафана, ја сакам, не ме сака, вмро, сдсм, македонци, бугари, срби, французи.....на крај работата е: со која мислиш дека ќе остариш и ќе ве најдат мртви гушнати на 80 и кусур, тоа е.
Се друго е пи4кин дим и небитно
3ReTweets33Favorites·Details
#20
СДСМ и ВМРО знаат најубаво како да ја водат државата: дишеме чист воздух, правната држава функционира, едноставно со нив има иднина, многу се образовани и чесни, не бе каква ТВОЈА, не гласам за нив, ќе дојдат ќе сакаат милион промени да направат, а нас ни е супер. (4/4) https://t.co/cL9apPxC5T
8ReTweets18Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Duchess🏴‍arthurgordonpy359
2Stojanche Angelovstojanceangelov32
3Baze Lazevskibazelazevski29
4Wölfthewolfmk28
5Џагдишаdzagdisha24
6Фаринаpalavkovska24
7KatttP.katttp23
8mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber21
9Tom Hagenprometej1720
10Epicuriousikaktyc19