TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маци #СедиДома @viktorynik
#reach: 106387   ( 145th )
#followers: 11821   ( 103rd )
#1
НЕ 👏 МОРА 👏 ПО 👏 СЕКОЈА 👏 ЦЕНА 👏 ДА 👏 ПОСТАВИТЕ 👏 ПРАШАЊЕ 👏 НА 👏 ПРЕС
29ReTweets154Favorites·Details
#2
Ја глупа сум нели што седам дома, не ми се шетка мене, не сакам да се гледам со луѓе, супер ми е во 4 ѕида и грбов ми е повеќе од благодарен што седам на кујнско столче 12+ саати дневно. Аман. Имајте малку чувство за колективна одговорност, не гледајте само за вашиот себичен гз!
33ReTweets115Favorites·Details
#3
The butterfly effect changed its name to The љиљак effect.
32ReTweets97Favorites·Details
#4
Во самоиницијативна самоизолација сум 24 дена, имам излезено вк. 4 пати до продавница/аптека, фрлање ѓубре и за ништо повеќе. Повеќето се заебаваат се расшетуваат до Водно (АМА САМ/А ШТО ЌЕ МИ СЕ ДЕСИ), до парк, па малце у маало со друштво и се чудите зошто порестриктивни мерки?
22ReTweets112Favorites·Details
#5
Македонец гугла sto znaci vonredna sostojba
20ReTweets100Favorites·Details
#6
@JakovFendu @dzagdisha @stoya Програмерка
2ReTweets119Favorites·Details
#7
Информирајте се од релевантни извори:

@ZdravstvoMK
👉 https://t.co/iPR62L63vF
@VladaMK
👉 https://t.co/6ZxFS1RZEm
Институт за јавно здравје
👉 https://t.co/tCAU0OOfon
@WHO
👉 https://t.co/xLZjXn15yN
@UNICEF
👉 https://t.co/14UhiSFErH

#ЗаштитиСе #СедиДома https://t.co/eI66ZWXx7f
24ReTweets39Favorites·Details
#8
Ало Венко, смееме да се радуваме за ЕУ?
15ReTweets65Favorites·Details
#9
Уште еден доказ.

8 години за 2че.

8-2=6
6-6/6=5

6 изгледа на G.

👇

5G!
17ReTweets57Favorites·Details
#10
😟😟😟😟😟 https://t.co/NHUskk8DMu
19ReTweets50Favorites·Details
#11
Јас: Абе ко да поднамалија лажните вести поврзани со корона

Инфомакс: Hold my beer
15ReTweets60Favorites·Details
#12
Елелелеле сега кога ќе се раскашлаат и раскиваат овие со алергии...
9ReTweets68Favorites·Details
#14
@RagingDemon1 Извинете госпоѓо, ова е кам маркет.
10ReTweets45Favorites·Details
#15
Вечерашниот кошмар. https://t.co/248Pc6342O
4ReTweets56Favorites·Details
#16
Челинџот на инста ме потсети на сликава. И не можам, а да не ја споделам и тука. https://t.co/BqJR3Nc0rn
1ReTweets64Favorites·Details
#17
190 universities just launched 600 free online courses. Here's the full list. https://t.co/2rPY8xv6Nf
15ReTweets21Favorites·Details
#18
ПЕТООООООООК

*не ѝ мења ништо
3ReTweets55Favorites·Details
#19
Димитров 🇲🇰🇪🇺❤️
7ReTweets39Favorites·Details
#20
Ох греву. https://t.co/4Fz2qjJqVL
9ReTweets25Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џагдишаdzagdisha40
2Сплинтерsinisa_goliotok26
3двеста тристаnema_visoki21
4Брусница Вејнthebatladym20
5Milanezotzkacarski19
6little starstarlittle3419
7Џотоgiotto_mkd18
8Полтрол 🇮🇱neznajach17
9Maximum Overtrollmaximovertroll14
10Фломастериjane_sk12