TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KoToTamoPeva @vladimirjosifo1
#reach: 42915   ( 675th )
#followers: 2159   ( 1949th )
И рековте не се менувала ДНК-та со мРНА "вакцините"?
Well, well, well https://t.co/wPN1wnUnjk
22ReTweets42Favorites·Details
Доаѓаат и првите потврди дека "Омикрон варијантата" ќе се користи како изговор за сѐ почестите компликации од вакцинацијата, служејќи се со веќе испробаната тактика на набедување нова варијанта.
Погледајте ги "симптомите" на Омикрон за кој ЈАР лекари тврдат дека е "благ" https://t.co/pVxwZyhZgc
17ReTweets30Favorites·Details
И рековте сакате у ЕУ? https://t.co/x14b0UH7yt
15ReTweets23Favorites·Details
Вака лажат деца за да ги вакцинираат во нижите паралелки од основното образование во Америка... https://t.co/KdZUyuYui9
5ReTweets1Favorites·Details
мРНА вакцината сепак го менува човечкиот ДНК и го спречува пфлизводството на Б и Т мемориските ќелии, најнова студија. https://t.co/2yY1qbMIXp
10ReTweets16Favorites·Details
Јас да прашам нешто, може? Од кога тоа дефибрилатор е основна опрема по школските амбуланти на запад, некој од таму да ми каже? https://t.co/7fNHNhhqib
8ReTweets10Favorites·Details
Е ова е претседател, за разлика од мифката наша.... https://t.co/WSei0SERGw
9ReTweets30Favorites·Details
Што викате кој е крив за срцевите заболувања кај децата кои почнаа да приваат "вакцини"? Па се знае КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ.... https://t.co/JKH2JlBYdQ
10ReTweets19Favorites·Details
Така е кога имаш премногу доверба во власта, без телефон не можеш ни вода да се напиеш, вакцината настрана.... https://t.co/N9CIqNioE3
9ReTweets26Favorites·Details
Уште еден суд, тој на Баскиската покраина во Шпанија, ги прогласи "ковид пасошоте" за НЕЛЕГАЛНИ. https://t.co/pcn9S9Yx5j
7ReTweets8Favorites·Details
И рековте нема шанси да позади ковид хистеријата да стои фашизам? Сигурни сте? https://t.co/B5SZgDS02N
10ReTweets21Favorites·Details
И така вакцинираните во Англија од 10-50 год умираат 2 пати почесто од невакцинираните... https://t.co/Md8uZbh3wz
9ReTweets17Favorites·Details
Ваксери, спремни ли сте за бустер? https://t.co/LyieNSspKz
7ReTweets27Favorites·Details
Еден од првите увиди во класифицираните документи на Фајзер за вакцината, даваат шокантни информации
⬇️⬇️⬇️ https://t.co/8gqgmXV0MG
7ReTweets12Favorites·Details
И рековте аустралците нема да бида поделени по статусот на вакцинација? Рековте дека нема невакцинирани да се праќаат по кампови "за да се заштитат вакцинираните од нив"?!?
Уште една "теорија" стана стварност. https://t.co/JMKiyyUyvF
7ReTweets14Favorites·Details
Кога ќе се доближиш премногу до вистината, умираш мистериозно или во "самоубиство " со 2 или повеќе куршуми во тилот, СЕКОГАШ. https://t.co/y9tOKOB6k8
5ReTweets5Favorites·Details
Се мислевте кога не сцена стапува војската во оваа пЛандемија? Еве ви го одговорот, стигна од Австралија, кампови за позитивни и нивните контакти. https://t.co/kkHiXHZufg
7ReTweets13Favorites·Details
Се чини дека Ирска откри по колку "вакцини" ќе се "делат".... https://t.co/up6CDc2Wut
6ReTweets20Favorites·Details
Вака изгледа кога твитер сака да ја скрие вистината.... https://t.co/rMHAUqf5TL
7ReTweets14Favorites·Details
Кога целта е постигната, време е за вистинските бројки. Нешто слични на тие од самите вакцини. Да ви беше ова кажано на време ќе го дозволевте сево ова? Oh wait.. https://t.co/DGU9sKcYOg
7ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чиаsvoja_na_svoeto65
2FilipiA.....filipia661
3IvoPop↩ivopop_59
4Кашлицааааааа 😷kashlicaa47
5pekibatmanvajevic41
6Crnogoraccrnogor1329506432
7aleksandar - Tрн во oкOaleks_photo32
8Интеграленsantimo2205209232
9MKchento_brashnar28
10Fever - бустер за вакцинофили 🤼‍♂️🤸‍♂️🏋deadwronger26