TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јетон "Мучо Динеро" 🏳️‍🌈 @vladmarmalad
#reach: 84604   ( 159th )
#followers: 3898   ( 859th )
#1
5000 IQ ти треба за да го разбереш мемево https://t.co/xOc183rluF
15ReTweets86Favorites·Details
#3
Студентите на Медицинскиот факултет во Скопје заклучно со новата програма предложена од Министерството за образование ќе изучуваат два нови предмети:
1. Боречки вештини и самоодбрана од агресивни пациенти
2. Справување во позиција на заложник
12ReTweets57Favorites·Details
#4
Никогаш не го сфаќав концептоп на свадби и бракови, а кога пораснав сфатив зошто не го сфаќав. Значи треба со државен печат да потврдиш дека се сакате и со свадба да покажеш колку можеш да потрошиш.
9ReTweets58Favorites·Details
#5
Дефиниција за дупење во здрав мозок: Бугарија ќе ја укине безусловната поддршка кон нас ако не сме го исполнеле условот. Некој да ми дефинира безусловна поддршка може?
10ReTweets54Favorites·Details
#7
Да паркираш на тротоар за да одиш по цигари во тобако не е ништо поситни... https://t.co/vgbHkgwnDh
11ReTweets45Favorites·Details
#8
Доста време ерген одев,
доста лични моми водев.
*Нема водено лична мома во животот
11ReTweets44Favorites·Details
#9
Кога Мојсеј можел да ја раздели водата можеш и ти веѓите.
12ReTweets32Favorites·Details
#10
Како се вика она кога си на свадба и мајка ти практично те вреѓа и омаловажува пред луѓето со кои ја делиш масата!?
6ReTweets45Favorites·Details
#11
Кој се пика кај што не му е место, абе коооој?
Секако дека ова мало clingy гремлинче. https://t.co/AE6gTiBwug
7ReTweets42Favorites·Details
#12
Не е ли иронично?
Ги игнорираме оние кои нѐ обожаваат,
а ги обожаваме оние кои нѐ игнорираат.
Ги сакаме оние кои нѐ повредиле,
и ги повредуваме оние кои нѐ сакаат
6ReTweets37Favorites·Details
#13
Сабајле: Зашто ме боли грбот олку побогу!?
Мојата поза на заспивање сношти: https://t.co/2pr3UAHfBR
7ReTweets31Favorites·Details
#14
Трпе го прашува Цветко:
– Знаеш ли како се држи идиот во неизвесност?
– Не.
– Ќе ти кажам утре.
8ReTweets28Favorites·Details
#15
Тешко ви е еден ајвар да мешате па измисливте автоматски мешачи стоки едни, ништо не ви е свето.
8ReTweets27Favorites·Details
#16
Најголема грешка во животот е да не пробаш, а не да не успееш и точка!
9ReTweets20Favorites·Details
#17
Извини што ти пишав риплај, немој случајно да си ме удостоила со одговор О ТИ БОЖИЦЕЕЕ
6ReTweets28Favorites·Details
#18
Се филма дека има над 10к следачи и со тоа го гази некој што имал 200 а едвај збира 5 фејва од најблиски пријатели и роднини.
4ReTweets33Favorites·Details
#19
Се подновив со убави влечки од мојот најомилен бренд драги читатели! https://t.co/2AXiLaRva6
7ReTweets24Favorites·Details
#20
Момци со јаки коли можат да ме навлажнат само кога ќе нагазнат на вирче.
9ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Африм Adrenaline 🏳️‍🌈avinger17128
2Sweet but crazy cat ladynevroticna124
3ЗЛАТЕН (Валентинчо Fremul Haydari🏳️‍🌈🇦🇱)zlaten_boss43
4Буримчо(такозвани дамбо)pluginbabymx539
5awesome blossom 🎃horridchildd32
6👻Sadako Yamamura🎃 #Horrortoberdoralacrimosa27
7Hypnosishipnotiziram14
8Ранкоsrbak13
9Наталиdajmunachovekot12
10Јоргосwinsterler10